Районна держадміністрація і районна рада провели зустріч з нагоди вшанування ліквідаторів Чорнобильської АЕС.
Учасників ліквідації страшного чорнобильського лиха привітали заступник голови РДА Богдана Ковалюк та заступник голови районної ради Іван Степник. Голова райдержадміністрації Володимир Калічко відзначив, що треба мати мужність, аби жертвувати собою і йти на боротьбу з підступним ворогом, яким є радіація, і в мирний час захищати людей від нібито мирного атому. Голова РДА вручив грамоти чорнобильцям Дмитрові Лейб`юку, Василю Михасюку, Марії Рогів, Геннадію Модіну, Михайлові Гушу. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам`ять загиблих і померлих ліквідаторів-чорнобильців.

Представники влади та відповідних районних державних установ пообіцяли узагальнити пропозиції й побажання учасників зустрічі і вжити заходів у рамках чинного законодавства
У зустрічі взяли участь та виступили секретар Надвірнянської міської ради Тарас Пекарський, заступник голови районної спілки «Чорнобиль» Іван Костюк, заступник начальника управління Пенсійного фонду у районі Дмитро Наливайко, завідуюча районною поліклінікою Ніна Рудюк, завідувач районної дитячої поліклініки Романія Главаті, відповідальні працівники управління праці та соціального захисту населення РДА Марія Струтинська та Ірина Швенг, заступник начальника управління економіки РДА Ігор Бойчук.

Чорнобильці сподіваються, що їхні болючі слова почує влада – місцева і державна
Зараз у районі проживають 412 потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, з них 107 дітей. У цьому році на підтримку районної спілки «Чорнобиль» з районного бюджету виділено 4 тис. грн., 107 дітей-чорнобильців отримали дарунки до свята Миколая.
Попри вітання чорнобильці поділилися своїми насущними життєвими проблемами, як от: потребою укріпити берег річки Бистриці у мікрорайоні вулиці Корольова у райцентрі; вдосконалити механізм повідомлень та отримання путівок у санаторно-лікувальні заклади; роз`яснення законодавчих та підвідомчих актів щодо прав ліквідаторів аварії на ЧАЕС; проблема пільгових автоперевезень, зокрема, у напрямі на Білі Ослави; узаконення місць зупинки і стоянки автотранспорту пільговиків у мікрорайоні продовольчого і промислового ринків у Надвірній. Що стосується повного безкоштовного лікування, то воно проводиться стаціонарно лише у визначених п`яти обласних лікувальних закладах. Потребує вдосконалення система із зубопротезуванням цієї категорії краян, як і обсяг пенсійного забезпечення (є випадки, коли затягують виконання судових рішень щодо збільшення пенсії чорнобильцям). Ці проблеми порушили у своїх виступах Марія Рогів, Іван Костюк, Дмитро Лейб`юк, Роман Попович, Микола Кащук, Богдан Зубко, Михайло Хотинський.
Самі батьки-чорнобильці повинні ретельніше турбуватися про санаторне оздоровлення своїх дітей, для чого систематично спілкуватися з керівництвом районної дитячої поліклініки.
У наступному 2011 році до 25-річчя Чорнобильської трагедії районній спілці «Чорнобиль» з допомогою районної влади потрібно подбати про відзначення ліквідаторів відповідними нагородами, проявити більшої і конкретної уваги до цієї категорії людей як збоку місцевої, так і державної влади.
На зустрічі підкреслювалось, що чимало болючих проблем побутового та життєвого характеру чорнобильців не можна вирішити на місцевому рівні, тому треба у законному порядку апелювати до найвищих органів влади.
Іван ГРИДЖУК
«Народна Воля»
Світлини Назарія ГРИДЖУКА