Газета по-надвірнянськи
 

Форум громадських організацій

31 грудня 2010, 11:14 | Рубрика: Новини, Політика Версія для друку Версія для друку 86,842 переглядів

На ІІІ Форумі громадських організацій під назвою «Надвір­нянщина: перспективи розвитку» презентовано основні напрямки соціально-економічного розвитку району до 2020 року.

На початку роботи організатор і натхненник збору громади району заступник голови РДА Богдана Ковалюк наголосила на необхідності актив­нішої участі краян у житті ра­йону, висуненні різноманітних ініціатив саме громадськістю краю та запросила до конструктивного діалогу. А щоб він відбувався в державницькому руслі, присутні переглянули фільм на патріотичну тематику.

Учасників громадського форуму привітав голова РДА Володимир Калічко, стисло проана­лізувавши маштаб проблем, що вимагають нині негайного роз­в`язання. Це, зокрема, і питання сільського господарства, розвитку сільського масового спорту в районі, а також спорудження дитсадків, чого немає взагалі в 11 населених пунктах району, лік­відації наслідків стихійних лих 2008 та 2010 років.

Перелік таких своєрідних викликів районній виконавчій владі та переконання в їх подоланні загалом налаштували присутніх на ефективну діяльність. Непідробного запалу до роботи додав і голова районної ради Василь Попович, котрий виголосив вітання форуму від імені всього оновленого депутатського корпусу. Серед першочергових завдань керівник представницького органу влади визначив прийняття бюджету, який «не віщує нам красивого, легкого життя, а біль­ше, як реального  і я думаю, що доведеться затягувати паски ще більше». Тому в такій непростій ситуації голова районної ради закликав усіх до згуртованості, щоб всі сили спрямувати на розв`язання питань, «яких із наступного року не поменшає», зауважив Василь Попович.

На національній ідеї, як основі виховання молоді наголосив у своєму вітальному слові заступник голови районної ради Іван Степник, висловивши переконання в тому, що саме національні принципи є рушійною силою твердого поступу вперед.

Начальник районного управління юстиції Ярослав Левкун прокоментував законодавчі норми з легалізації громадських об`єд­нань, що уможливлює громадянам законно піднімати перед владою насущні проблеми та проводити свою діяльність.

Проект основних напрямів соціально-економічного розвитку району на наступні 10 років представив начальник управлін­ня економіки РДА Василь Уніят. Мета проекту – забезпечити сталий розвиток району. Акцент зроблено, зокрема, на розвитку таких соціально важливих галузей у ра­йоні, як освіта, медицина, культура. Тут передбачається спорудити, добу­дувати, реконструювати цілу низку закла­дів, одночасно виготовивши від­повідну проектно-кошторисну документацію. Чимало заходів заплановано здійснити у сфері туризму, житлово-комунального господарства, спортивної ін­ф­раструктури. Добра частина основних напрямків стосується і сільського господарства, підпри­ємництва. Зрештою, зміст запроектованих напрямків тісно переплітається у підсумковому інтерв`ю голови РДА, де читачі можуть детальніше ознайомитися у цьому ж номері газети.

Для обговорення проекту працював відкритий мікрофон, через який усі небайдужі ви­слов­лювали свої зауваги, пропозиції й просто ділилися роздумами. Зокрема, широке коло питань порушили: Роман Комарянський – про впорядкування площі та дошки перед адмінприміщенням РДА; закриття поштового від­діленя у мікрорайоні на вул. Руднєва; вивезення сміття в населених пунктах; Людмила Гаврильчук – про закриття поштового відділення у мікрорайоні на вул. Ломоносова; пустуючі корпуси Надвірнянської школи-інтернату; Ярослав Лесюк – про повернення у власність територіальної громади колишнього кінотеатру; спорудження шкільного комплексу в Чорних Ославах та лікві­дації там наслідків стихії; Михайло Андрійович, провівши аналогію з проектом 2002 року, закликав «брати реальну планку» висоти і порушив питання про відкриття торгової точки у присілку Кубаївка із застосуванням податкової пільги; відкриття аптеки № 100; Микола Сіщук запропонував газифікувати села Зелену та Бистрицю; спорудити у райцентрі пам`ятник Борцям за волю України; вояк ОУН-УПА Михайло Юркевич – про пенсійну «зрівняйлівку»; Володимир Андрушко повідомив, що готовий внести особисто пожертви на спору­дження пам`ятника Борцям за волю України; Василь Масевич – про облаштування стадіону та відкриття льодового палацу в смт. Ланчин; Богдан Березицький – про руйнування пам`ятника Т. Шевченку; Віталій Трачук – про передачу деяких приміщень у Делятині на потребу громадських організацій; Іван Костюк – про пам`ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС; Галина Шадловська – про благоустрій парку ім. І. Франка та організацію навчань громади писати проекти. Порушували на форумі й інші болючі для краян питання. Вони відображені у виступі голови РДА Володимира Калічка.

Про діяльність громадської ради, куди ввійшли 22 організації, розповів на форумі її голова Тарас Олендій, який висловив готовність подальшої співпраці з місцевою владою.

Підбиваючи підсумки, заступник голови РДА Богдана Ковалюк уточнила, що не все із запланованого вдасться виконати, але дієва підтримка громади – то великий позитив і стимул владі до роботи. На всі озвучені питання керівники району мають від­повісти, шукаючи шляхи їх вирі­шення, що, власне, і є щоденною роботою для двох гілок влади у районі.

Наступний форум відбудеться в серпні 2011 року і буде присвячений 20-ій річниці незалежності України.

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!