Газета по-надвірнянськи
 

Нещаслива доля «економного» моста на Козарки

22 грудня 2010, 17:26 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 1,104 переглядів

Коли два роки тому, у липні 2008-го, літня повінь зруйнувала міст на Козарки, жителі цього присілка с. Пасічна опинилися у повній ізоляції. Та важливий об`єкт відновили за 1 млн. 776 тис. 701 грн. (при кошторис­ній вартості 3 млн. 315 тис. 103 грн.), про що «Народну Волю» повідомив начальник Івано-Франківської філії мостової експлуатаційної дільниці (МЕД) Любомир Семанів, обумовивши, що «міст може служити людям 50 років, якщо не буде великих природних катастроф (на зразок вулканів, землетрусів тощо) («Народна Воля», № 56-58 від 25 червня ц. р.).Одначе міст не вистояв перед меншою природною стихією – вже цьогорічною червневою повінню. Стрімкі бурхливі води гірської Бистриці підмили підходи до нього, внаслідок чого впали перехідні плити («Народна Воля» № 59-60 від 2 липня ц. р.). Тодішні наслідки зливи ліквідували.

Але стан моста й досі не перестає турбувати горян, які телефоном сповістили редакцію про те, що на мості відсутні поручні, сиплеться гравій…

Ми знову звернулися до Л. Я. Семаніва з проханням прокоментувати порушені проблеми. – Нам проплачують за актами виконаних робіт при наявності в сільраді коштів, – зазначив начальник Івано-Франківської філії МЕД. – На сьогодні ми виконали роботи на 41 тис. грн., які нам Пасічнянська сільська рада заборгувала через відсутність у неї грошей. Тож, якщо б із цієї суми нам профінансували хоча би половину, ми уже най­ближчим часом готові виїхати на місце і встановити бар`єрні огородження, здійснити гідроізоляцію балок та заасфальтувати їх.

Разом з тим Любомир Семанів уточнив, що облаштування підходів до моста – вже не компетенція очолюваного ним підрозділу. Та й загалом, треба було робити підпірні стін­ки, чого в проекті, на жаль, не передбачено.

А з іншої сторони – тільки вдумаймось. Кошторисна вартість моста складала понад 3 млн. грн., а його звели приблизно за половину всієї вартості. Тож, і маємо якість. І як тут не згадати сакраментальну фразу: «Хотіли якнайкраще, а вийшло, як завжди», або «Зекономивши, скупий платить двічі».

Щодо усунення недоробок, повернення боргу виконавцям робіт, то реальні ресурси на ці потреби запланують уже в бюджеті сільської ради на наступний рік, повідомив секретар Пасічнянської сільської ради Володимир Сидорук.

То ж міст і надалі має залишатися на контролі громади Пасічної.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!