Газета по-надвірнянськи
 

Так створювався Надвірнянський районний центр зайнятості

23 грудня 2010, 11:35 | Рубрика: Свята Версія для друку Версія для друку 1,983 переглядів

(До 20-річчя з дня створення Державної служби зайнятості)

Початок роботи Надвірнянського РЦЗ припав на період становлення Української держави. В червні 1991 створено Надвірнянський районний центр зайнятості. На той час в установі налічувалось 4 особи.

Колектив Надвірнянського районного центру зайнятості

Першим ке­рів­ником установи був Шкрумеляк Михайло Степанович, який пропрацював на посаді до 1998 року. Шкрумеляк М. С. відзначався високими профе­сійними здібностями, підвищував роль служби зайнятості в системі державних органів со­ціальної спрямованості у період становлення й утвердження незалежної української держави.

Із серпня 1998-го по лютий 2007-го керівником центру зайнятості був Клю­фінський Іван Федорович. Кінець 1990-х – початок 2000 років супроводжувався значними змінами в діяльності служби зайнятості. Був прийнятий закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», впроваджено Єдину технологію обслуговування незайнятого населення, яка оптимізувала роботу фахівців центру зайнятості у питаннях обслуговування її клієнтів, запроваджено Єдину інформаційно-аналітичну систему служби зайнятості, яка значно прискорила діяльність центру зайнятості, підвищила її ефективність. Важливу роль у питаннях переходу служби зайнятості до новітніх систем і принципів обслуговування клієнтів служби зайнятості відіграв директор центру зайнятості Клюфінський І. Ф. – людина з великим досвідом керівної діяльності, принциповістю, фаховістю. Надвірнянський районний центр зайнятості одним з перших перейшов на обслуговування клієнтів за новими правилами і методами, в цьому значна заслуга Клюфінського І. Ф.

Із лютого 2007 року директором центру зайнятості призначена Стефанюк Олександра Василівна. Молода, прогресивна жінка, яка володіє великими організаторськими здіб­ностями, не по роках життєвою муд­рістю, продуманіс­тю своїх управлінських рішень, уміє оперативно діяти в складних профе­сійних ситуаціях, чітко і лаконічно ста­вить завдання перед підлеглими. Стефанюк О. В. – обдарований мене­джер, який постійно самовдосконалюється, цікавиться новітніми методами і засобами, які можуть бути впроваджені у робочий процес центру зайнятості, завжди прислухається до думки працівників, стимулює їх ініціативність та твор­чість у роботі, а також завжди заохочує працівників, які виконують поставлені завдання.

Із 1994 року по даний час заступником директора є Гладиш Оксана Іванівна. Керівник, який користується значною повагою серед під­леглих, володіє значним досвідом (понад 16 років) у питаннях соціального забезпечення та реалізації державної політики зайнятості. Має високий авторитет серед підлеглих, вищестоящого керівництва, підпри­ємств, установ та організа­цій району. Принципова у профе­сій­ній діяльності.

Злагоджена та продуктивна робота Надвірнянського районного центру зайнятості була б не можлива без кваліфікованих кадрів. На даний час у центрі зайнятості працює 29 державних службовців та 1 робітник. Відрадно, що багато працівників нагороджені подяками директора державного центру зайнятості, а деякі і неодноразово, грамотами обласного центру зайнятості та районної державної адміністрації.

Серед таких працівників можна виділити Дутчак Ганну Василівну – начальника відділу активної під­трим­­ки безробітних (працює з 2000 року), Онуфрак Світлану Михайлівну – головного бухгалтера (працює з 2000 року), Козак Людмилу Василів­ну – головного спеціаліста-бухгалтера (працює з 1993 року), Попович Наталію Іванівну – головного спеціаліс­та відділу надання соціальних послуг із працевлаштування (працює з 1993 року), Грицюка Назара Романовича – головного спеціаліста-юрисконсульта (працює з 2007 року).

В останні роки робота з молоддю для центру зайнятості стала однією з пріоритетних. Профорієнтація, професійне навчання молодих людей – займає важливе місце у діяльності центру зайнятості. На даній ділянці роботи центр зайнятості завжди був одним із найкращих в області. Велика заслуга в цьому начальника від­ділу активної підтримки безробітних – Дутчак Ганни Василівни, яка зуміла грамотно побудувати роботу від­ділу, поставити чіткі завдання перед підлеглими і вміло контролювати їх виконання. Систематична проф­орієнтаційна робота, регулярне проведення професіографічних екскурсій, Днів відкритих дверей для школярів, студентів – стало звичним явищем у роботі центру зайнятості.

Ефективне використання коштів Фонду, вчасне фінансування заходів, які проводить центр зайнятості, перевірка цільового використання коштів є запорукою вдалого виконання завдань, поставлених перед центром зайнятості, і головне є фактором оперативності та продуманості у роботі. Ефективна організація роботи з коштами, детальне її планування, від­сутність затримок у відшкодуванні необхідних витрат є заслугою головного бухгалтера центру зайнятості Онуфрак Світлани Михайлівни, яка володіє значним досвідом у бух­галтерській роботі, завжди привітна, відповідальна у ро­боті.

Вчасна виплата соціального забезпечення безробітним громадянам, відшкодування витрат на організацію оплачуваних громадських робіт є одним з основних завдань діяльності центру зайнятості відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Центр зайнятості завжди у встановлені терміни проводить виплати допомоги з безробіття безробітним громадянам, вчасно здійс­­нює відшкодування витрат по громадських роботах. Дана робота поставлена на високому професійному рівні саме завдяки Козак Людмилі Василівні – головному спеціалісту-бухгалтеру. Козак Л. В. – професіонал з великої літери, володіє гли­бокими знаннями у бухгалтерській сфері та законодав­стві про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Постійно самовдосконалюється, педантичний спеціаліст, який чітко дотримується встановлених посадовою інструкцією обов’язків та завдань і володіє високими діловими якостями.

Надання якісних соціальних послуг незайнятому населенню є пріоритетним завданням служби зайнятості. Велика заслуга у цьому напрямку роботи належить спеціаліс­там відділу надання соціальних послуг із праце­влаш­тування, де особливо можна виділити Попович Наталію Іванівну. Завжди чітко до­тримується вимог ЄТОН, вільно володіє ЄІАС, привітна до безробітних, вносить значний особистий вклад у реалізацію державної політики зайнятості.

Українське законодавство, в тому числі і законодавство про зайнятість та про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття досить мінливе: до нього часто вносять зміни і доповнення. Для прийняття управлінських рі­шень, які відповідають чинному законодавству, якісного надання соціальних послуг клієнтам служби зайнятості потрібно щоденно відслідковувати всі зміни у нормативних документах і доводити їх до керівництва та працівників цент­ру зайнятості. Велику роботу в цьому напрямку відіг­рає головний спеціаліст-юрисконсульт Грицюк Назар Романович. Він оперативно ін­формує колектив про норми чинного законодавства, консультує пра­ців­ників по всіх питання застосування норм права, роз’яснює положення чинних Законів України та підзаконних нормативних докумен­тів.

Важливу роль у співпраці з клієн­том №1 служби зайнятості відіграє відділ взаємодії з роботодавцями. Його керівник Сме­­тана Леся Зінові­ївна на високому організаційному рівні побудувала роботу відділу, оперативно та якіс­но співпрацює з платниками страхових внесків, вмі­ло надає про­фе­сійні консультації та в максимально короткі терміни укомплектовує вільні робочі місця. Високий професіоналізм працівників відділу взаємодії з роботодавцями і його керівника Сметани Л. З. виражається і в тому, що Надвірнянський РЦЗ протягом останніх років однин із кращих в області з організації громадських робіт для незайнятих громадян та з надання роботодавцям дотації для працевлаштування безро­бітних, у тому числі молоді на перше робоче місце.

Надання повного спектру соціальних послуг незайнятим громадянам – пріоритетний напрямок у діяльності служби зайнятості. Начальник від­ділу надання соці­альних послуг із працевлаштування Балтушева Галина Богданівна вміло організувала роботу своїх під­леглих працівни­ків, які чітко й оперативно виконують поставлені зав­дання. Завжди принципова та від­повідальна у роботі.

Потрібно також відзначити і працівників центру зайнятості, які вийшли на заслужений відпочинок, зокрема, Сопилюк Катерину Михайлівну, Николайчук Любов Олексіївну, Ульм Ольгу Василівну.

Ульм Ольга Ва­­силівна – приклад професіонала служби зайнятос­ті, нагороджена по­чесною грамотою Державного центру зайнятості з врученням нагрудного знаку «Почесна грамота Державної служби зайнятості», приклад для наслідування молодому поколінню, працівник, який завжди бездоганно виконував свої професійні обов’язки.

Усі працівники центру зайнятості є фахівцями своєї справи, на високому професійному рівні виконують посадові обов’язки, вміло адаптуються до змін у професійній діяльності, завжди професійно самовдосконалюються, чітко дотримуються вимог законодавства.

Надвірнянський районний центр зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!