Газета по-надвірнянськи
 

Троянди і шипи Надвірнянського кабельного телебачення

24 грудня 2010, 15:06 | Рубрика: Економіка, Новини, Технології Версія для друку Версія для друку 2,383 переглядів

Шість років у телекомунікаційному просторі Надвірної діє Надвірнянська ТРК «Еліпс» (кабельне телебачення). Набуто вже чималого досвіду, набито багато ґуль на шляху розширення кола абонентів та якісної подачі телепродукту глядачеві.

Майже 3 тисячі телеглядачів Надвірної в особі кабельного телебачення мають нині цілком зрілого і доступного надавача телевізійних послуг, хоча й накопичили немало негативних суджень про його роботу. Окремі з них висловлюють також у телефонних дзвінках до «Народної Волі». Із ними ми познайомили директора телерадіокомпанії «Еліпс» Богдана Шуфліна.

– Чому так часто зміню­ється частота каналів, які продукує в телеефір Надвір­нянське кабельне телебачення?

– Частоти змінюємо не ми. Сигнали кожного із 50 каналів одержуємо із супутників. Якщо частоту каналу змінюють на ньому, то це мусимо зробити і в себе на станції. Не виконавши даних умов, цього каналу телеглядачі взагалі не бачитимуть. Повідомлення про зміну частот надходять від провайдерів із Києва. Ми змушені занести її на супутник, тюнер і включити її. Не уможлививши цього, канал зникне із частоти супутника.

– Трапляється, що і самі телеканали витісняєте з
ефіру?

– Це стосується, насамперед, російських каналів. Вони вже давно зникли з мережі кабельного телебачення,
оскільки заборонені Національною радою з питань телебачення і радіомовлення України, яка, до речі, видала ліцензію і на діяльність ТРК «Еліпс». Робота нашої ТРК регламентована спеціальним документом, в якому вказано назву телеканалів, трансляцію яких дозволено в Україні, а яких ні.

Російські канали не ратифіковані на Європу. Поки цього не здійснить Російська Дума, доти ми не зможемо транслювати їх у межах своєї держави. Та чи аж таким доцільним є приймання програм російськомовних каналів на теренах України, які по-своєму трактують історію становлення нашої держави, її роль у світовому співтоваристві? Для прикладу, канал НТВ, котрий транслює наше кабельне телебачення, приймаємо аж із Нідерландів, на що є відповідна угода, а не з Російської Федерації.

Не в наших інтересах перемикати на тюнері частоти справа наліво чи навпаки. Майже щоріч кожний канал змінює супутник, а не тільки частоти. Інакше не буває. Абоненти повинні розуміти, що частоти змінюють на супутникові, а не тут, на ТРК «Еліпс». Це не наші вимоги. Наразі транслюємо всі канали згідно з пакетами, які передбачені в договорі з абонентами.

– Недавно став свідком розмови, що ТРК «Еліпс» боргує перед каналами, що спричинює прикрі непорозуміння.

– 50 на 50 відсотків – це правильно. Адже тільки 48 відсотків абонентів проплачують щомісяця послуги кабельного телебачення. Є й такі, на жаль, котрі не платять по 6-7 місяців. Телефонуємо їм защораз, нагадуємо «біжучим рядком» на каналі «1+1». Від`єднуємо без попередження навіть тих, які заборгували нам оплату за 2 місяці.

Спіткало нас і відімкнення п`яти каналів через заборгованість. Серед них і «ВІАСАТ», «АНІМАЛПЛАНЕТ» та «ДИС­КАВЕРІ», показ яких найдорожчий – близько 16 тис. грн. на місяць. Із одержаної проплати першочергово виплачуємо заробітну плату пра­цівникам, за оренду примі­щення, енергоносії та усі податки. Якщо кошти залишаються, то оплачуємо бодай частково за демонстрацію програм каналам. Щоправда, дані канали відключили тимчасово. У межах 7 тис. грн. боргуємо ще «ВІАСАТУ». За результатами фінансово-господарської діяльності у груд­ні сподіваємось погасити наявну заборгованість і працювати у звиклому режимі, маючи гарантії від провайдерів.

Інформація про те, що це є причиною втрати абонентів, нічим поки що не підтвер­джена. За останніх три роки від мережі нашого КТБ від`єд­налися тимчасово лише три абоненти, і то з поважних причин – виїзд на невизначений час за межі Надвірної.

Дедалі більше надвірнян стають абонентами ТРК «Еліпс». От і сьогодні приходило кілька з них, щоб задіяти їх у мережу кабельного телебачення. Ви саме стали свідками цього.

Ніхто не розрахувався від нас. Хіба що один майстер, який вирішив знайти високооплачуванішу роботу. Працює у нас шість чоловік, вклю­чаючи одного інваліда.

Щодо скарг абонентів, то вони інколи надходять і стосуються здебільшого неякісного зображення на каналах. Але це залежить не від нас, а від примх погоди. При морозі понижується сигнал прохо­дження і зображення дещо гіршає, а коли надворі тепло, то сигнал посилюється. Тоді і зображення – якісне. Наші працівники регулярно обстежують кабельні лінії.

Виявляємо втручання в них людського фактора. Нещодавно на вул. Мазепи у Надвірній, на даху одного будинку обрізали центральний 700-метровий 540` магістральний кабель, напевно, з думкою про його мідне «начиння». Він дуже дороговартісний. Дошкуляють працівникам ТРК «Еліпс» і нелегальні підключення. Дуже часто ми їх виявляємо, від`єд­нуємо від своєї кабельної мережі. На жаль, у багатьох випадках вони знову туди «прилипають».

– Матеріально-технічна база дозволяє розширювати мережу кабельного телебачення у Надвірній?

– Звичайно, дозволяє. Можемо розширюватись. І колектив цього прагне. Залучаємо нових абонентів, за­прошуємо громадян до спів­праці. Кабельні мережі проходять від будинку до будинку. У житлах, які з`єднані кабелем зі станціями ТРК «Еліпс», нам, звичайно, легше уможливлювати кабельне телебачення бажаючим громадянам, а до тих, котрі не за­діяні у наших мережах, трохи важче. Бо прокладання кабелю – трудомістка і затратна справа. Підвішувати кабель до опор ліній електропередач, телефонних стовпів нам заборонено.

У прихильників КТБ просимо повсякчас одного – вчасної оплати за послуги ТРК «Еліпс». Маємо знати, що отих 30 грн. непроплат за повний пакет програм – це вилучення каналів із мережі кабельного телебачення. І знову ж таки не нами, а провайдерами чи то в Донецьку, чи то у Дніпропетровську, чи то в Києві. Зважте, що угоди на трансляцію, навіть, ро­сійських каналів підписали
з Англією, Нідерландами, Францією через їхніх пред­ставників у Києві. За дозволи транслювати їхні програми Україна розраховується іноземною валютою. Заборгувавши перед провайдерами через неоплату міс­це­вих операторів кабельного телебачення, країна-партнер договору відключає канали. Штрафів при цьому не оминути. А повторне під`єднання досить і досить проблематичне.

– Чому впродовж тривалого періоду абоненти Надвірнянського кабельного телебачення позбавлені можливостей переглядати програми обласного телебачення «Галичина»?

– Нарешті, здається, крига скресла. Зроблено перші кроки для того, щоб телепередавальні станції ТРК «Еліпс» транслювали програми ОТБ «Галичина».

Ситуація така: телеканал «24 години» транслюють з Івано-Франківська. Інтернет наш «НЕТ-ГРУП» – також із обласного центру. І от кілька каналів домовилися з цим провайдером щодо трансля­ції каналом «24 години» новин Івано-Франківська, які виходять тричі на день у ранковий та вечірній час. Показ цих новин для своїх абонентів умож­ливили череж мережу Інтернет, завівши його на свою станцію. Бо з Інтернету телеканал прямо до абонентів ніяк не може транслюватися.

Буде так і з ОТБ «Галичина». Домовлено з Інтернетом. Програми ОТБ «Галичина» запустимо через кілька днів по другому кабелю, який уже заведено на станцію КТБ у Надвірній. Під`єднаємо до станції Інтернет і аж тоді уможливимо для своїх абонентів показ програм обласного телебачення.

– Дуже часто Ви «біжучим рядком» інформуєте телеглядачів, що ТРК «Еліпс» не відповідає за якість зображення каналів, які транслює.

– Оператор КТБ і справді не відповідає за якість показу ефірних каналів, тобто тих, демонстрацію яких забезпечують ретранслятори. Попередньо мали проблеми з якістю приймання програм каналу «Інтер». Ретранслятор, котрий уможливлював показ його програм, знаходився в околицях села Любіжня Делятинської селищної ради в лісі серед гір. Досить часто ламався. Але видався сприятливий момент і ми
ним скористалися – беремо «Інтер» із супутника.

Щодо ТРК «Надвірна», то нещодавно два дні її програми не виходили. Вийшла з ладу передавальна станція. Вони вже її полагодили і тепер якість зображення програм телерадіокомпанії «Над­вірна» – відмінна.

Щоправда, і далі проблема з якістю телепрограм Першого національного каналу. Маємо бажання порушити розв`язання її перед керівниками деяких інших телеканалів. Можливо, вдасться за­пустити і Перший національний через Інтернет, задіявши його на станцію нашого кабельного телебачення.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!