22 грудня 2010, 17:34 | Рубрика: Новини Версія для друку
947 переглядів
Становлення правової держави в Україні можливе за активної участі українського керівництва. Кожен юрист особисто, кожна правнича інституція може своїм практичним внеском сприяти цьому становленню і водночас заслуговувати авторитет і довіру професії, зміцнювати повагу до права. Проблема забезпечення реалізації, охорони і захисту прав, свобод та законних інтересів громадян на нинішньому етапі розбудови держави набули особливої актуальності.
На цьому акцентував увагу начальник Надвірнянського районного управління юстиції, депутат районної ради Ярослав Левкун, відкриваючи на теренах району Всеукраїнський тиждень права. Стартував Тиждень у понеділок, 6 грудня ц. р. у бізнес-центрі райдержадміністрації. Під час його відкриття відбулося спілкування у формі фахових діалогів, під час яких усі присутні висловили свої міркування щодо актуальності Тижня права і шляхів правоосвіти серед дорослих та підростаючого покоління.
Діловий і конструктивний тон задав голова районної ради Василь Попович, розпочавши з того, що не тільки протягом Тижня, а й після його закінчення необхідно повсякденно дбати, щоб права людини були не декларованими, а реалізованими у житті. Необхідно людям дати змогу звертатись із наболілими питаннями до районної влади не тільки у прийомні дні, а коли виникає потреба. Звернення людей неприпустимо залишати поза увагою.
Підтримав цю чітко окреслену позицію керівника представницької влади заступник голови РДА Степан Іроденко, закликавши усіх працювати у правовому полі.
Захист прав людини в контексті основних завдань органів влади та правоохоронних органів охарактеризували голова районного суду Михайло Гураш, заступник начальника СБУ у Надвірнянському районі Роман Петриняк та заступник начальника райвідділу УМВС-начальник слідчого відділення Микола Сидорук. Серед багатьох аспектів нагадали ст. 5 Закону «Про міліцію», де спеціально сформульовані вимоги щодо додержання прав громадян: міліція забезпечує затриманим та заарештованим особам право захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника, реалізацію інших прав затриманих.
Методист відділу освіти РДА Михайло Семкіяш навів конкретний приклад: днями столичні журналісти пересічних киян запитували про ОБСЄ. Ніхто з опитаних не дав правильної відповіді. Навряд чи й про Декларацію прав людини знають багато людей. Тому необхідний систематичний підхід до правоосвіти як серед дорослих, так і серед дітей.
Усі учасники розмови підтвердили актуальність правоосвіти, необхідність з боку держави не тільки декларативних свобод і прав, а й створення механізмів їх реалізації. Зміцнювати потрібно повагу як до прав і свобод, так і обов`язків, законослухняності громадян.
Держава робить багато, щоб утвердити рівень дотримання законності, але час та обставини вимагають дієвіших позитивних реформувань.
Орися СПІВАК
«Народна Воля»