Газета по-надвірнянськи
 

Є бюджет Надвірної

21 січня 2011, 12:48 | Рубрика: Влада, Економіка, Новини, Політика Версія для друку Версія для друку 2,462 переглядів

Під Старий Новий рік 14 січня ц. р. на шостій сесії Надвірнянської міської ради з участю депутатів обласної ради Юрія Дерев`янка і Віталія Хопти прийняли цей важливий документ на 2011 рік.

Рішенням сесії встанов­лено загальний обсяг доходів міського бюджету в сумі 18482763 грн. Обсяг доходів загального фонду визначено в сумі 15544763 грн., спеці­ального фонду – 2938000 грн., у т. ч. бюджету розвитку – 1900000 грн. Загальний обсяг видатків міського бюджету затверджено в сумі 18482763 грн., у т. ч. видатки загального фонду – 15544763 грн. (із врахуванням коштів у сумі 1298700 грн., які згідно з рі­шенням районної ради «Про районний бюджет на 2011 рік» передають до райбюджету) та видатки спеціального фонду в сумі 2938000 грн.

Установлено, що до дохо­дів загального фонду міського бюджету-2011 належать: податок із доходів фізичних осіб, у частині, що належить міському бюджету (25%); податок на прибуток підпри­ємств та організацій, що належать до власності територіальної громади міста; державна реєстрація СПД; плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності; адміністративні штрафи; плата за оренду цілісних майнових комплексів; державне мито; плата за землю; фіксований податок; збір за місця паркування транспорт­них засобів.

Встановлені джерела фор­мування спеціального фонду міського бюджету в частині до­ходів: власні надходження бюджетних установ, що утримуються за рахунок кош­тів міського бюджету; надхо­дження від продажу землі і нематеріальних активів; збір за першу реєстрацію транспортних засобів; збір за за­бруднення навколишнього середовища; єдиний податок; надходження від відчуження майна, що належить АРК та майна, що знаходиться у комунальній власності. Кошти спеціального фонду міського бюджету витрачають на заходи, передбачені законо­давством.

Затверджений перелік захищених статей видатків загального фонду міського бю­джету за їх економічною класифікацією: оплата праці працівникам бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; забезпечення продуктами харчування; оплата комунальних послуг та енергоносіїв, трансферти населенню.

Цим же сесійним рішенням затверджені також: перелік об`єктів, фінансування яких здійснюватимуть за рахунок коштів бюджету розвитку; ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах по кожній бюджетній установі міста тощо.

* * *

У документі, за яким Надвірна житиме впродовж 2011 року, не відображено пов­ніс­тю проблематики райцентру, зауважив Надвірнянський міський голова Зіновій Андрі­йович. Значна частина бюдже­ту міста спрямована на захищені статті (ДНЗ, енергоносії, зарплата). І надалі актуальною залишається проблема його дефіциту, властива бю­джетам усіх рівнів, і разом з тим інші болючі питання, перераховані Зіновієм Андрі­йовичем: відсутність бульдозера (його вартість сягає 1 млн. грн.), вкрай необхідного для рекультивації сміттєзвалища; ремонт доріг. Зрештою, чимало справ робилося торік за мізерні місцеві кошти, помножені на людський ентузіазм. Чи вистачить цього потенціалу й у 2011-му? За прогнозами керівника міста, тем­пів усіх невідкладних ро­біт не збавлятимуть і цьогоріч. То­му до кожної справи повинні докласти свої зусилля депутати міської ради, котрі протягом двох тижнів активно захищали міський фінансовий «кодекс» перед районом, і члени міськвиконкому, і громада Надвірної.

Зіновій Андрійович висловив подяку, зокрема, депутатам міської ради Наталії Байдак, Романові Романишину та Романові Мажаку за сприяння у встановленні цьогорічної новорічної ялинки в мікрорайоні на вул. Ломоносова. Міський голова сподівається, що вчинок трьох депутатів-ентузіастів надихне й інших їхніх колег уже в наступному році підсилити почуття новорічних свят красунею-ялинкою в кожному мікрорайоні нашого міста.

* * *

Затверджено план роботи міської ради на перше півріч­чя ц. р. Депутати, зокрема, передбачають у січні-березні розглянути хід виконання рі­шення своїх попередників (за 2008 рік) «Про визнання місць відправлення, прибуття, від­стою автотранспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення в м. Над­вірній»; питання про генеральний план міста; розширення та облаштування місь­кого кладовища; роботу до­шкільних навчальних закла­дів Надвірної; щодо визначен­ня м. Надвірна містом обласного підпорядкування. Також із квітня на лютий-березень (до ймовірного настання весняних паводків) перенесено обговорення питання з берегоукріплення річки Бистриця.

У полі зору депутатів цьогоріч мають реальний шанс опинитися й комунальники міста, роботу яких обговорять у квітні-червні ц. р.

* * *

Окремим рішенням внесено зміни до складу загальних зборів засновників, ревізійної комісії та редакційної ради ТРК «Надвірна». То ж, є всі підстави сподіватися, що при­хід у їх склад нових депутатів тільки позитивно впливатиме на діяльність телерадіокомпанії.

* * *

Комунальне підприємство «Надвірнакомунсервіс» визначено особою для організації і проведення діяльності із забезпечення паркування транс­портних засобів біля магазину «Ольга».

* * *

Депутати вирішили ввести 11 посад сторожів у дошкі­льні заклади міста.

* * *

Розглянуто план соціально-економічного розвитку Надвірної на 2011 рік. Проект акумулював нагальні потреби городян із визначенням джерел їх фінансування. В основному все лягає на плечі міського бюджету, над виконанням якого налаштовані трудитися в міській раді та й в усьому депутатському корпусі.

* * *

Чимало питань депутати проголосували пакетом, чим зекономили свій дорогоцінний час для детальнішого роз­гляду деяких окремих проблемних завдань.

* * *

Депутати дозволили виготовити містобудівне обгрунтування для спорудження спортивного комплексу на вул. Міцкевича територіальній громаді міста, сіл, селищ району в особі Надвір­нянської районної ради. Мова йде про будівництво басейну біля райцентру дитячої творчості неподалік міського парку ім. І. Франка. Прикметно, що ділянку біля зведеного вже спортивного ангару спочатку виділили відомому спортсменові-олімпійцеві дзюдоїсту Романові Гонтюку. Висловивши повне розуміння потреб громади міста і району, Роман Гонтюк погодився уступити її відділу освіти РДА, на балансі якого перебуватимуть майбутні споруди, щоб 25-метровий басейн став невід`ємною складовою обіцяного міською і районною владами спортивного комплексу для потреб, у першу чер­гу, дітей і молоді Надвір­нянщини. Натомість попу­ляр­ний борець отримав вза­мін рівно­цінну ділянку. Роман Гон­тюк удостоївся вдячності від депутатів міської ради та підтримки з уст депутата обласної ради, благодійника краю Юрія Дерев`янка. Водночас депутати підтримали пропозицію міського голови Зіновія Андрійовича, щоб питання спорудження басейну роз­в`язувати в комплексі із берегоукріпленням потічка Під­замче, в охоронній зоні якого частково знаходитиметься майбутня спортивна споруда.

* * *

Слухання питання про надання згоди на передачу в оперативне управління на баланс КП «Надвірнакомунсервіс» приміщення обезводненого сирого осаду (на вул. Рамішвілі), що належить КП «Надвірнаводоканал», переслідувало одну мету – укладення інвестиційного проекту на влаштування устаткування з переробки твердих побутових відходів (ТВП) на дизельне пальне. Перед депутатами виступив представник інвестора, інженер інвести­ційної компанії з елементами лізингу «Invest finans compa­ny», автор устаткування Вік­тор Шевчук. На території міс­та пропонують створити невелике підприємство з пере­робки органічного сміття (те, що горить) на дизельне пальне марки «Євро-4». Щоб одер­жати за годину 500 літрів цього палива, потрібно переробити 1-1,5 тонни сміття. Устаткування працює автоматично і людина не взмозі втрутитися в цей процес. Собівартість 1 л дизпалива – 1,5 грн.

Вартість проекту (без бу­дівлі) разом із сортувальною лінією – 4 млн. євро, що дають під 3% річних. Інвестори все це устаткування купують, монтують, навчають і, як мовиться, віддають ключі. Проект підпадає під Кіотський протокол. Аналогії таких устаткувань в Україні немає. Вони є в Німеччині, Чехії, і за­раз споруджують їх у Гру­зії. Обладнання виготовляє німецька фірма «Simens» із нержавіючої термостійкої ста­лі, яку в Україні не виробляють. Термін гарантії – 30 ро­ків; період самоокупності – 4 роки.

У процесі обговорення з`ясувалося, що: підігрів сировини відбувається за рахунок самого дизпалива; при згорянні пластмаси існує імовір­ність утворення отруйної речовини діоксину; нафтошлам можна використати при облаштуванні доріг; для безперервної роботи треба зробити 2-3 денний запас сміття, яке підходить тільки свіже (а не із сміттєзвалища, бо там – гниле). Як уточнив директор КП «Надвірнакомунсервіс» Андрій Кіндрат, місто із ближ­німи селами вивозить у рік 10 тисяч тонн сміття. Отже, із врахуванням ще ТВП «Інтерплиту» сировини повинно би вистачити. Приєднуючись до обговорення, перший заступник голови РДА Василь Янцюк зауважив, що із 6-7 заводів, які нині переробляють ТВП, «ми з міською радою зупинились на цьому. Він дає нам пряник…». Але депутати, крім того, що досить уважно прослухали весь технологічний процес, також досить обе­режно висловлювалися з приводу доцільності облаштування такого хімічного під­приємства у промисловій Над­вірній. Укладення інвестиційної угоди можливе буде тільки після детального обговорення її на засіданнях про­фільних депутатських комі­сій міської ради.

1 коментар

1 коментар до “Є бюджет Надвірної”

  1. Great Clips Coupons коментує:

    Great Clips Coupons…

    [...]below are some url links to online websites which we connect to as we believe they’re definitely worth browsing[...]…

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!