Під Старий Новий рік 14 січня ц. р. на шостій сесії Надвірнянської міської ради з участю депутатів обласної ради Юрія Дерев`янка і Віталія Хопти прийняли цей важливий документ на 2011 рік.
Рішенням сесії встановлено загальний обсяг доходів міського бюджету в сумі 18482763 грн. Обсяг доходів загального фонду визначено в сумі 15544763 грн., спеціального фонду – 2938000 грн., у т. ч. бюджету розвитку – 1900000 грн. Загальний обсяг видатків міського бюджету затверджено в сумі 18482763 грн., у т. ч. видатки загального фонду – 15544763 грн. (із врахуванням коштів у сумі 1298700 грн., які згідно з рішенням районної ради «Про районний бюджет на 2011 рік» передають до райбюджету) та видатки спеціального фонду в сумі 2938000 грн.
Установлено, що до доходів загального фонду міського бюджету-2011 належать: податок із доходів фізичних осіб, у частині, що належить міському бюджету (25%); податок на прибуток підприємств та організацій, що належать до власності територіальної громади міста; державна реєстрація СПД; плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності; адміністративні штрафи; плата за оренду цілісних майнових комплексів; державне мито; плата за землю; фіксований податок; збір за місця паркування транспортних засобів.
Встановлені джерела формування спеціального фонду міського бюджету в частині доходів: власні надходження бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів міського бюджету; надходження від продажу землі і нематеріальних активів; збір за першу реєстрацію транспортних засобів; збір за забруднення навколишнього середовища; єдиний податок; надходження від відчуження майна, що належить АРК та майна, що знаходиться у комунальній власності. Кошти спеціального фонду міського бюджету витрачають на заходи, передбачені законодавством.
Затверджений перелік захищених статей видатків загального фонду міського бюджету за їх економічною класифікацією: оплата праці працівникам бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; забезпечення продуктами харчування; оплата комунальних послуг та енергоносіїв, трансферти населенню.
Цим же сесійним рішенням затверджені також: перелік об`єктів, фінансування яких здійснюватимуть за рахунок коштів бюджету розвитку; ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах по кожній бюджетній установі міста тощо.
* * *
У документі, за яким Надвірна житиме впродовж 2011 року, не відображено повністю проблематики райцентру, зауважив Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. Значна частина бюджету міста спрямована на захищені статті (ДНЗ, енергоносії, зарплата). І надалі актуальною залишається проблема його дефіциту, властива бюджетам усіх рівнів, і разом з тим інші болючі питання, перераховані Зіновієм Андрійовичем: відсутність бульдозера (його вартість сягає 1 млн. грн.), вкрай необхідного для рекультивації сміттєзвалища; ремонт доріг. Зрештою, чимало справ робилося торік за мізерні місцеві кошти, помножені на людський ентузіазм. Чи вистачить цього потенціалу й у 2011-му? За прогнозами керівника міста, темпів усіх невідкладних робіт не збавлятимуть і цьогоріч. Тому до кожної справи повинні докласти свої зусилля депутати міської ради, котрі протягом двох тижнів активно захищали міський фінансовий «кодекс» перед районом, і члени міськвиконкому, і громада Надвірної.
Зіновій Андрійович висловив подяку, зокрема, депутатам міської ради Наталії Байдак, Романові Романишину та Романові Мажаку за сприяння у встановленні цьогорічної новорічної ялинки в мікрорайоні на вул. Ломоносова. Міський голова сподівається, що вчинок трьох депутатів-ентузіастів надихне й інших їхніх колег уже в наступному році підсилити почуття новорічних свят красунею-ялинкою в кожному мікрорайоні нашого міста.
* * *
Затверджено план роботи міської ради на перше півріччя ц. р. Депутати, зокрема, передбачають у січні-березні розглянути хід виконання рішення своїх попередників (за 2008 рік) «Про визнання місць відправлення, прибуття, відстою автотранспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення в м. Надвірній»; питання про генеральний план міста; розширення та облаштування міського кладовища; роботу дошкільних навчальних закладів Надвірної; щодо визначення м. Надвірна містом обласного підпорядкування. Також із квітня на лютий-березень (до ймовірного настання весняних паводків) перенесено обговорення питання з берегоукріплення річки Бистриця.
У полі зору депутатів цьогоріч мають реальний шанс опинитися й комунальники міста, роботу яких обговорять у квітні-червні ц. р.
* * *
Окремим рішенням внесено зміни до складу загальних зборів засновників, ревізійної комісії та редакційної ради ТРК «Надвірна». То ж, є всі підстави сподіватися, що прихід у їх склад нових депутатів тільки позитивно впливатиме на діяльність телерадіокомпанії.
* * *
Комунальне підприємство «Надвірнакомунсервіс» визначено особою для організації і проведення діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів біля магазину «Ольга».
* * *
Депутати вирішили ввести 11 посад сторожів у дошкільні заклади міста.
* * *
Розглянуто план соціально-економічного розвитку Надвірної на 2011 рік. Проект акумулював нагальні потреби городян із визначенням джерел їх фінансування. В основному все лягає на плечі міського бюджету, над виконанням якого налаштовані трудитися в міській раді та й в усьому депутатському корпусі.
* * *
Чимало питань депутати проголосували пакетом, чим зекономили свій дорогоцінний час для детальнішого розгляду деяких окремих проблемних завдань.
* * *
Депутати дозволили виготовити містобудівне обгрунтування для спорудження спортивного комплексу на вул. Міцкевича територіальній громаді міста, сіл, селищ району в особі Надвірнянської районної ради. Мова йде про будівництво басейну біля райцентру дитячої творчості неподалік міського парку ім. І. Франка. Прикметно, що ділянку біля зведеного вже спортивного ангару спочатку виділили відомому спортсменові-олімпійцеві дзюдоїсту Романові Гонтюку. Висловивши повне розуміння потреб громади міста і району, Роман Гонтюк погодився уступити її відділу освіти РДА, на балансі якого перебуватимуть майбутні споруди, щоб 25-метровий басейн став невід`ємною складовою обіцяного міською і районною владами спортивного комплексу для потреб, у першу чергу, дітей і молоді Надвірнянщини. Натомість популярний борець отримав взамін рівноцінну ділянку. Роман Гонтюк удостоївся вдячності від депутатів міської ради та підтримки з уст депутата обласної ради, благодійника краю Юрія Дерев`янка. Водночас депутати підтримали пропозицію міського голови Зіновія Андрійовича, щоб питання спорудження басейну розв`язувати в комплексі із берегоукріпленням потічка Підзамче, в охоронній зоні якого частково знаходитиметься майбутня спортивна споруда.
* * *
Слухання питання про надання згоди на передачу в оперативне управління на баланс КП «Надвірнакомунсервіс» приміщення обезводненого сирого осаду (на вул. Рамішвілі), що належить КП «Надвірнаводоканал», переслідувало одну мету – укладення інвестиційного проекту на влаштування устаткування з переробки твердих побутових відходів (ТВП) на дизельне пальне. Перед депутатами виступив представник інвестора, інженер інвестиційної компанії з елементами лізингу «Invest finans company», автор устаткування Віктор Шевчук. На території міста пропонують створити невелике підприємство з переробки органічного сміття (те, що горить) на дизельне пальне марки «Євро-4». Щоб одержати за годину 500 літрів цього палива, потрібно переробити 1-1,5 тонни сміття. Устаткування працює автоматично і людина не взмозі втрутитися в цей процес. Собівартість 1 л дизпалива – 1,5 грн.
Вартість проекту (без будівлі) разом із сортувальною лінією – 4 млн. євро, що дають під 3% річних. Інвестори все це устаткування купують, монтують, навчають і, як мовиться, віддають ключі. Проект підпадає під Кіотський протокол. Аналогії таких устаткувань в Україні немає. Вони є в Німеччині, Чехії, і зараз споруджують їх у Грузії. Обладнання виготовляє німецька фірма «Simens» із нержавіючої термостійкої сталі, яку в Україні не виробляють. Термін гарантії – 30 років; період самоокупності – 4 роки.
У процесі обговорення з`ясувалося, що: підігрів сировини відбувається за рахунок самого дизпалива; при згорянні пластмаси існує імовірність утворення отруйної речовини діоксину; нафтошлам можна використати при облаштуванні доріг; для безперервної роботи треба зробити 2-3 денний запас сміття, яке підходить тільки свіже (а не із сміттєзвалища, бо там – гниле). Як уточнив директор КП «Надвірнакомунсервіс» Андрій Кіндрат, місто із ближніми селами вивозить у рік 10 тисяч тонн сміття. Отже, із врахуванням ще ТВП «Інтерплиту» сировини повинно би вистачити. Приєднуючись до обговорення, перший заступник голови РДА Василь Янцюк зауважив, що із 6-7 заводів, які нині переробляють ТВП, «ми з міською радою зупинились на цьому. Він дає нам пряник…». Але депутати, крім того, що досить уважно прослухали весь технологічний процес, також досить обережно висловлювалися з приводу доцільності облаштування такого хімічного підприємства у промисловій Надвірній. Укладення інвестиційної угоди можливе буде тільки після детального обговорення її на засіданнях профільних депутатських комісій міської ради.
Great Clips Coupons…
[...]below are some url links to online websites which we connect to as we believe they’re definitely worth browsing[...]…