Газета по-надвірнянськи
 

Почесна «двійка» передгірської Надвірнянщини в першості області

28 січня 2011, 13:19 | Рубрика: Влада, Економіка, Новини Версія для друку Версія для друку 859 переглядів

або про те, що економіка району за підсумками 2010-го пройшла перевірку на міцність

За соціально-економічними показниками Надвірнянщина закріпила за собою почесне друге місце. Якщо за результатами першого півріччя район був сьомим, то нині за 46 показниками оперативних даних комплексної оцінки стану соціально-економічного розвитку у 2010 році серед 19 адміністративних одиниць Прикарпаття наш гірський район утвердився на другій сходинці. Галузі, які переживали серйозний спад, практично поновили свій потенціал, поважчав і портфель пропозицій для потенційних інвесторів, 2010-й став роком перевірки можливостей місцевої економіки.

Ці приємні факти навів перший заступник начальника Головного управління економіки ОДА Василь Насадюк, виступаючи на засіданні колегії райдержадміністрації 25 січня ц. р., яке вів голова РДА Володимир Калічко.

Начальник управління економіки РДА Василь Уніят проінформував, що майже на всіх промислових підприємствах стабілізовано випуск промислової продукції. Торік, у грудні за сприяння РДА роз­почало її випуск  і ТзОВ «Серін», котре більше року простоювало. Серед приєм­них подій, які увінчали кінець минулого року, і те, що НГВУ «Надвірнанафтогаз» отримало ліцензію на розробку Микуличинського нафтогазового родовища, а ВАТ «Нафто­хімік Прикарпаття» – дозвіл до 1 серпня 2011 року на випуск бензину із вмістом сірки до 0,1 % за ДСТУ 4063 і дизельного палива із вмістом сірки до 0,5 % за ДСТУ 3868 до 2012 року. Найбільше посприяли цьому облдержад­міністрація та центральні ор­гани виконавчої влади.

Василь Уніят у своєму вис­тупі навів також чимало позитивних прикладів, які переважали в агропромисловому комплексі, будівельній галузі, охарактеризував фінансовий стан підприємств, який, за його словами, покращився, надходження страхових внес­ків до бюджету управління Пен­сійного фонду в районі, проаналізував діяльність дозвільного центру РДА, малого підприємництва, закла­дів освіти, охорони здоров`я, культури і туризму.

Не залишив поза увагою головний економіст району і низку проблемних питань, вирішення яких вимагає комп­лексних заходів. Працювати справді є над чим. Треба забезпечити безперебійну роботу промислових підпри­ємств; покращити фінансовий стан підприємств ЖКГ; ліквідувати наслідки стихії 2008 та 2010 років; ремонтувати дороги і мости обласного, державного та місцевого значення; впорядкувати та очищувати придорожні канави у населених пунктах ра­йону; постійно дбати про їх благоустрій; завершити бу­дівництво другої черги газопроводу високого тиску Надвірна-Ланчин; виготовити  генеральний план забудови селища Битків; погасити заборгованість платежів до бюдже­ту, Пенсійного фонду та ін­ших цільових фондів еконо­мічно активним підприємст­вам; завершити реконструкцію пологового будинку ЦРЛ та оновити рентгенологічне обладнання в ній.

Завдання ці реальні. Бо, на думку Володимира Калічка,  там, де працюють ініціативні керівники підприємств, орга­нів місцевого самоврядування, де не осторонь проблем стоїть громада, там і успіхи не забарюються. – Прикладів дбайливої господарки у Над­вір­нянщині є чимало. Але перш чим запросити до слова селищних та сільських голів, голова РДА надав можливість начальникові фінансового управління РДА Михайлу Обідняку оприлюднити підсумки виконання бю­джету району за 2010 рік.

Оцінюючи фінансові здобутки району у 2011 році, головний фінансист району зазначив, що торік забезпечено виконання уточнених планових призначень зі всіх видів надходжень усіма міс­це­вими територіальними громадами. – У порівнянні з від­повідним періодом минулого року ріст власних та закріплених доходів становить 110,2 відсотки або більше на 5715,8 тис. грн. Голова РДА Володимир Калічко, підсумовуючи перебіг засідання колегії, виз­нав, що в дусі вимог сьогодення, проявляючи ініціативу та наполегливість, працюють органи місцевого самоврядування у Молодкові та Камін­ній. Про свої форми і методи роботи на шляху до уможливлення намічених результатів щодо соціально-економічного розвою населених пунктів розповіли Молодків­ський та Каміннецький сіль­ські голови Василь Кисляк та Андрій Федорович. А от Зеленському сільському голові Віталієві Хопті довелося від­повідати на багато незручних для нього запитань, котрі адресував йому Володимир Ка­лічко. Їх таки доведеться вирішувати сільському голові, депутатам сільської ради та членам виконкому. Ніхто за них не наводитиме елементарного порядку у Зеленій у напрямку режиму роботи крамниць та закладів громадського харчування.

Низку проблем порушили у своїх виступах голова ра­йонної ради Володимир Попович, Ланчинський селищний та Краснянський сільсь­кий голови Михайло Іванюк та Василь Завальнюк. Свої міркування щодо усунення деяких проблем мав і Цуци­лівський  сільський голова Микола Дутчак.

Власну позицію щодо кош­тів транспортного збору, які є на рахунках селищних та сільських рад за результатами минулого року, шляхів їх ефективнішого використання за цільовим призначенням (ремонт сільських доріг) оприлюднив начальник філії «Надвірнянський райавтодор» Віктор Зінкевич. Голова райдержадміністрації Володимир Калічко високо оцінив роботу Надвірнянської місь­кої ради, особисто її голови Зіновія Андрійовича на поприщі розчищення та поглиблення русел річки Стримба та потічка Підзамче на території міс­та без залучення бю­джетних коштів. Зажадав, щоб цей приклад наслідували й інші керівники органів місцевого самоврядування.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!