Газета по-надвірнянськи
 

Протидіймо наркоманії

28 січня 2011, 13:15 | Рубрика: Влада, Закон, Здоров`я, Новини Версія для друку Версія для друку 734 переглядів

На нараді при заступнику голови РДА Богдані КОВАЛЮК з питань боротьби із наркоманією  доручили усім службам, за­діяним до профілактики і боротьби із цим злом, оперативно надати конкретні пропозиції для вироблення чіткого механізму співпраці.

Розроблений план заходів. Перший із них стосується формування банку даних із учнів, студентів та молоді, схильних до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Для цього головний лікар ЦРЛ Ярослав Ісопенко запропонував проводити медичне обстеження на виявлення наркоречовин в організмі із числа учнів, студентів та молоді (у т. ч. під час щорічних медоглядів школярів, допризовників і призивників, проходження шоферської комісії тощо).

Попередньо психологи роз`яс­нюватимуть учням і батькам мету такого обстеження.

Пропонуватимуть районній раді вишукати кошти для придбання тест-систем (вар­тість однієї  22-25 грн.).

Заплановані також інформаційно-просвіт­ницькі заходи із учнівською та студентською молоддю для профілактики і протидії наркоманії, пропаганди здорового способу життя, формування навичок протистояння шкідливому впливу наркозілля.

Формуватимуть також банк даних під­при­ємств, установ, організацій, діяльність яких пов`язана з обігом наркозасобів, психотропних речовин, які підлягають ліцензуванню.

Передбачені оперативні (позапланові) перевірки розважальних закладів та місць проведення дозвілля, під час яких проводитимуть огляд на встановлення фактів вживання неповнолітніми алкоголю за допомогою алкотестів.

Запропоновано ще низку інших заходів для обговорення і затвердження розпорядженням райдержадміністрації.

У нараді взяли участь працівники відділу осві­ти, культури і туризму, служби у справах дітей РДА, районної і міської ради, правоохоронних органів, центральної райлікарні (у т. ч. лікар-нарколог), Надвірнянського коледжу НТУ, Прикарпатського військово-спортивного ліцею та ін.

Відрадно, що активно включилися у роботу із викорінення нарколиха директор райцентру соці­альних служб для сім`ї, дітей та молоді Тарас Рудяк та спеціаліст цієї служби Сергій Чумак, який координує роботу і прагне ефективно активізувати протидію наркоманії та іншим згубним для молоді явищам.

Орися СПІВАК

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!