Газета по-надвірнянськи
 

Сільрада – без ФАПу: вимога дня

21 січня 2011, 12:35 | Рубрика: Влада, Економіка, Здоров`я, Новини Версія для друку Версія для друку 1,290 переглядів

Незабаром 27 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів) Надвірнянщини передадуть в оперативне управління центральної райлікарні. Таким чином  власне з первинної ланки надання медичної допомоги розпочинається довгоочікуване реформування вітчизняної системи охорони здоров`я.

Дотепер ФАПи знаходилися у власності територіальних громад. І, здається, ще зовсім недавно їх стан у кожному конкретному населеному пункті служив одним із немаловажливих критеріїв діяльності керівника органу місцевого самоврядування. Та й для багатьох сільських голів тісна співпраця з цією місцевою невеликою медичною установою інколи ставала предметом … чи не найбільшого гонору.
Нині ж питання про передачу ФАПів розглядають на сесії сільської ради. Самому факту передачі передують створення комісій: при сільській раді – з передачі майна; при головному лікареві ЦРЛ – з приймання майна ФАПу. Ця процедура опісля передбачає укладення договору між сільським головою та головним лікарем ЦРЛ, а також відповідні зміни у Статутах, Положеннях про ФАП, посадових інструкціях.

Загалом основні акценти у цій назрілій проблемі розставлено на черговій нараді із селищними та сільськими головами за участю завідувачів ФАПів, а також головного лікаря ЦРЛ Ярослава Ісопенка, заступника головного лікаря Емілії Сем`янів, яку провела заступник голови РДА Богдана Ковалюк. Йшлося, передусім, про документи, згідно з якими здійснюватимуть зміни. Це – Постанова Кабінету Міністрів України № 1482, Закон України «Про передачу державного та комунального майна», інші регулюючі нормативні акти. Проте їхній зміст всеодно не зміг вичерпати суть широкого потоку питань, що зразу виникли в сільських голів, і найбільше в тих, хто, зокрема, серйозно впродовж тривалого часу переймався проблемами сільської медицини, вкладаючи в її розвиток та зміцнення матеріальної бази і кошти, і часточку небайдужої душі, реально дбаючи, приміром, про забезпечення необхідним обладнанням, створення належних умов праці. Як, скажімо, бути із засобом обліку теплоенергії, що є одним на всю сільраду? Тут просто, пояснили головам: загальну кількість «намотаних кубів» ділитимуть на площу, яку займає ФАП. Рахунок виставлятимуть ЦРЛ, у віданні якої також будуть і заробітна плата медперсоналу ФАПів, і медикаменти тощо. Стосовно ремонтів, то ніхто не змушуватиме віднині керівників сільрад займатися цим одвічно болючим питанням: це вже також компетенція адміністрації ЦРЛ. Зрештою, потребу в ньому розглядатимуть конкретно на місцях.

У процесі обговорення доречними видалися пропозиції сільських голів долучати в акти здачі-прийому і світлини стану приміщень на момент передачі, а про недопустимість їх погіршення і приватизацію обов`язково зазначати в договорі про оренду. Не дійшли спільної думки щодо погодження штатного розпису ФАПу із сільським головою. Тут головний лікар ЦРЛ залишився при своїй думці, обгрунтованій на тому, що жоден із нормативних актів не зобов`язує його це робити, а сільські голови – при своїй, керуючись деякими статтями Закону «Про місцеве самоврядування».

У невелику дискусію переросло питання про працевлаштування молодшого медичного персоналу – санітарок, чиї трудові книжки знаходяться у сільрадах. Та завдяки вмілій і наполегливій координації роботи Богдани Ковалюк вирішено, що шляхом переводу їх працевлаштує ЦРЛ із 1 січня 2011 року, про що безпроблемно зроблять запис у трудовій книжці. (Загалом у ФАПах району трудяться майже 80 медпрацівників середньої і молодшої ланок, уточнила Емілія Сем`янів). Щодо відкриття аптек при ФАПі, то завідувач може укладати договір з аптекою і таким чином брати лікарські засоби. Зрештою, наявність аптечних пунктів і стоматологічних кабінетів при ФАПах передбачені галузевим реформуванням.

Безперечно, сам механізм передачі ФАПів в оперативне управління ЦРЛ вдосконалюватиметься у процесі, на практиці. Та вже сьогодні в райдержадміністрації на допомогу сільським головам створена робоча група під орудою заступника голови РДА Богдани Ковалюк. До її складу ввійшли заступник голови районної ради Іван Степник, голова Фонду комунального майна району Іван Коцько, головний лікар центральної райлікарні Ярослав Ісопенко, начальник фінансового управління РДА Михайло Обідняк, контролер-ревізор Надвірнянського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу Ярослав Тимків.

Другу частину наради під керуванням начальника організаційного відділу РДА Івана Шовгенюка присвятили поточним питанням діяльності органів місцевого самоврядування. Зокрема, начальник відділу державного реєстру виборців РДА Мирослав Гільтайчук зажадав від деяких селищних і сільських голів негайного виконання вимог, пов`язаних із змінами до Закону «Про державний реєстр виборців». Своїми планами щодо розвитку масового спорту в районі поділився із сільськими головами новопризначений начальник відділу у справах сім`ї, молоді та спорту РДА Тарас Вінтоняк. Із проханням визначити види суспільно-корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративні стягнення у вигляді громадських робіт, а також перелік об`єктів для відбування ними цих робіт, звернувся до керівників самоврядних органів майор внутрішньої служби Роман Костриба з міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції. Начальник управління економіки РДА Василь Уніят поставив вимогу прискорити розробку проектів зовнішнього освітлення населених пунктів, що уможливить їх своєчасне фінансування; подати пропозиції до програми соціально-економічного розвитку району; налагодити ефективніші контакти із перевізниками з метою зменшення надходження скарг до виконавчої влади району від краян на низьку якість пасажирських перевезень.

Предметом обговорення на нараді стали й інші питання життєзабезпечення району.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!