Газета по-надвірнянськи
 

2011-ий – Рік дошкільних навчальних закладів

25 лютого 2011, 12:49 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 1,106 переглядів

Президент України поставив завдання відновити «законсервовані» дитячі садочки та виготовити документацію на будівництво нових.

Незабаром Парламент прийме поданий Президентом України законопроект «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Він дозволить значно підвищити матеріальну допомогу молодим родинам при народженні першої дитини – до 25 тис. грн., другої – до 50 тис. грн., третьої та кожної наступної дитини – до 100 тис. грн. Норми цього Закону передбачають поступове зростання допомоги на кожну дитину при досягненні нею 3-річного віку. Виховуючи дітей до 13-річного віку родина додатково отримуватиме щомісячно по 250 грн. соціальної виплати, а із 13 до 18 років – по 500 грн.

За дорученням Віктора Януковича Кабінет Міністрів України розробив проект Концепції загальнодержавної цільової соціальної про­гра­ми з розвитку фізичної культури і спорту на 2011-2016 роки. Цей концептуальний документ стане гарантом впровадження здорового способу життя, популяризації масового і професійного спор­ту, розвитку інфраструктури спорту та реабілітаційних заходів для людей з обмеженими можливостями, спрямованих на адаптацію їх у сус­пільстві.

Водночас на вимогу Глави держави Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Державної цільової програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року. Розробляють відповідну програму. Перед органами влади на місцях постало завдання – відновити дошкільні нав­чальні заклади, законсервовані в попередні роки та виготовити проектну документацію на будівництво нових дитячих садочків, де вони необхідні.

На Прикарпатті дошкільним вихованням охоплено лише 52 відсотки дітей; на черзі до дитячих садочків – 60 тисяч дошкільнят. Голова ОДА Михайло Вишиванюк оголосив 2011-ий Роком до­шкільних навчальних закладів і технічного переоснащення медицини краю.

З ініціативи Президента України започатковано Всеукраїнську акцію «З відкритим серцем до кожної дитини» задля підтримки дітей соціально вразливих категорій. За дорученням Президента розроблено Концепцію реформування вищої освіти та переведення провідних уні­верситетів України у статус дослідницьких. Як відомо, 2011 рік в Україні Віктор Янукович оголосив Роком освіти та інформаційного суспільст­ва.

Водночас, щоб підтримати обдарованих, талановитих юних співвітчизників, стимулювати розвиток їхнього творчого потенціалу Глава держави видав відповідні Укази, зокрема, «Про міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та сту­дент­ської молоді імені Тараса Шевченка», до активної участі в якому запрошуємо молодих прикарпатців, «Про утворення державної дитячої інженерної академії» тощо.

Відрадно, що з ініціативи Віктора Януковича відновлено фінансування шкільних державних програм, зокрема, особливо важливої для Прикарпаття програми «Шкіль­ний автобус».

Роман ІВАНИЦЬКИЙ,

заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!