Газета по-надвірнянськи
 

«Афган» – очима дітей

25 лютого 2011, 12:33 | Рубрика: Духовність, Культура, Свята Версія для друку Версія для друку 985 переглядів

У незабутній «живий» урок історії для учнівської молоді трансформувалося свято вшанування ветеранів Афганістану в Прикарпатському військово-спортивному ліцеї-інтернаті.

Уже не один рік тісна результативна співпраця єднає районну організацію Української Спілки ветеранів Афганістану (учасників бойових дій на території інших держав) та учнівсько-педагогічний колектив Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4. Коли і цього разу «афганці» завітали з пропозицією до школи, вирішили розширити глядацьку аудиторію, залучивши ліцеїстів – май­бутніх професійних захисників Вітчизни. Суттєву організаційну під­трим­ку надав заступник голови райорганізації Української Спілки ветера­нів Афганістану з військово-патріотичного виховання Олег Кушнір. Разом із побратимом по зброї Іваном Вірстою вони виконували зворушливі пісні (т. зв. афганський фольклор – як явище, що вже встигло зай­няти свою нішу в плеяді авторських пісень).

Педагоги Вікторія Куцах, Михайло Шпинта, хореограф Марія Іваночко допомогли вихованцям ЗОШ № 4 успішно втілити на сцені задум автора сценарію, заступника директора ЗОШ № 4 Галини Куцик. Про драматичну афганську війну своїм ровесникам доступно розповіли юні історики Вікторія Левицька, Уляна Берчак, Анжела Матвій разом із ведучими Вікторією Бабін та Миколою Ровенком. Емо­ційного напруження додала тематична мініатюра «Йшли на війну», а також документальна хроніка, на фоні якої лунали виступи учасників заходу, серед яких і Надія Гутник, Роман Онуфрак, Юрко Кіпоренко, Софія Гринішак, Оля Кравчук, Степан Климко. А як уважно вслухались у кожне слово лідера районних «афганців» Анатолія Бичковського!

– Такі заходи сприяють формуванню в школярів правильного уявлення про обов`язок, мужність, героїзм, – зауважує педагог Галина Куцик. – А заодно й викликають почуття поваги й гордості до тих краян, які серед нас.

Спільне свято додало молоді ще більшого поштовху до вивчення історичних подій у світі та їх драматичних наслідків, зокрема, для України.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!