Газета по-надвірнянськи
 

Добровільно – в обов`язковому соціальному страхуванні

18 лютого 2011, 11:28 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 956 переглядів

Статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» визначено механізм добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування платниками єдиного внеску, громадянами України, які працюють за її межами, іншими особами. На добровільну сплату єдиного внеску з деяких видів загальнообо­в’язкового державного соціального страхування мають право: фізичні особи-підприємці, у т. ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени їх сімей, котрі беруть участь у провадженні підприємницької діяльності; особи, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю: науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою тощо, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями; члени фермерського та особистого селянського господарства; громадяни України, які працюють за межами України.

Для укладання угоди про добровільну сплату єдиного соціального внеску зазначені особи подають до органів Пенсійного фонду України за місцем проживання: заяву про добровільну участь; завірені копії таких документів: довідки про присвоєння ідентифікаційного номера і трудової книжки (за наявності); документа, що посвідчує особу. Фізичні особи-під­приємці надають також копію сві­доцт­ва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця або іншого документу, що підтверджує право на зайняття відповідною діяльністю. Члени фермерських господарств надають також документ, що підтвер­джує їх членство у такому господарстві.

Громадяни України, які працюють за межами України, надають документ уповноваженого органу, який підтверджує роботу особи в країні, де він перебуває, та що вони не є застрахованими у відповідній системі соці­ального страхування. Зазначений документ повинен бути легалізований посольством (консульством) України, юрисдикція якого поширюється на країну, де працює така особа.

З особами, які подали заяву про добровільну участь, після перевірки викладених у заявах відомостей та відсутності умов, за яких неможлива добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, орган Пенсійного фонду України не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладає договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – договір про добровільну участь) відповідно до типового договору. Договір набирає чинності з дня його підписання та укладають на строк не менше одного року.

Єдиний внесок сплачують щомісяця в розмірі, встановленому в договорі про добровільну участь за кожний місяць до 20-го числа місяця, наступного за місяцем, за який його сплачують.

Сплачені суми єдиного внеску у разі дострокового розірвання цього договору поверненню не підлягають.

Додаткова інформація – у каб. № 17; тел. 2-92-57.

Світлана ЛАПТЮК,

заступник начальника управління-начальник відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України в Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!