Газета по-надвірнянськи
 

Двійник нашої Сонячної системи

18 лютого 2011, 12:09 | Рубрика: Світ, Технології, Україна Версія для друку Версія для друку 1,155 переглядів

На офіційному сайті NASA опублікований прес-реліз, у якому висвітлені результати роботи телескопа «Кеплер».

За час перебування в космосі – з травня по вересень 2009-го, телескоп виявив чимало планет схожих на нашу Землю, які обертаються нав­коло своїх зірок у так званій зоні життя, а також систему, до складу якої входить 6 планет і головна зірка.

Всього виявлено 1235 екстрасонячних планет. 68 з них за розміром нагадують Землю, а 288 трохи біль­ші від неї, але набагато менші від газових гігантів нашої системи. Тобто, вони входять до класу так званих «Суперземель». Також 662 планети за своїм діаметром дуже схожі на Нептун, 165 – на Юпітер, а 19 ви­явилися набагато масивнішими за цього гіганта.

54 планети розташовуються у зоні життя своїх зірок. Під зоною жит­тя або зоною населеності розуміють таку відстань від світила, всередині якої на планетах можуть існувати умови для зародження життя. У нашій Сонячній системі такою планетою є Земля.

Не менш цікавою є знахідка зірки Kepler-11, яка дуже нагадує Сонце. Навколо цієї зірки обертаються 6 планет. Поки що це най­більша планетна система з усіх відомих, не враховуючи Сонячну систему.

Нагадаємо, що основне призначення «Кеплера» – виявлення планет за межами Сонячної системи. Цей апарат може безперервно спостерігати приблизно за 4,5 млн. сві­тил.

За матеріалами інтернет-джерел.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!