Газета по-надвірнянськи
 

Майдан чи «круглий стіл»?

11 лютого 2011, 12:26 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 979 переглядів

Минулого тижня провладна більшість у парламенті продовжила депутатське життя нинішніх народних обранців на півтора року (за Конституцією, парламентські вибори мали б відбутися в березні цього року). А Президент Віктор Янукович запропонував опозиції сісти з владою за «круглий стіл», щоб обговорити майбутнє країни. «Круглий стіл» із опозицією – хороша ідея, якщо влада дійсно готова чути когось, окрім себе.

Діалог із владою життєво необхідний країні, але в нього ніхто не вірить. І це не провина опозиції. Ідею «круглого столу» з Президентом під­тримав лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк. «Я проти нових універсалів і меморандумів. Якщо президент дійсно хоче почути, що насправді відбувається в країні (а в багатьох виникає враження, що від правди він старанно ізольований), то повинен продемонструвати свою готовність до діалогу», – заявив Яценюк. Першим кроком має стати прийняття більшістю у парламенті закону про опозицію, в якому Партія регіонів визнає право «інакомислячих» політиків представляти інтереси своїх численних виборців. Друге – влада має порушити кримінальні справи не лише проти колишніх, а й нинішніх міністрів, викритих ЗМІ у корупційних діяннях, а саме – крадіжці бюджетних коштів і хабарництві при відшкодуванні податку на додану вартість.

Третім логічним кроком влади, на думку Арсенія Яценюка, має стати внесення президентом і прийняття провладною більшістю у Раді закону про скасування депутатських пільг, заради яких нинішній склад парламенту продовжив собі повноваження ще на півтора року.

«Якщо зуміли під час кризи продовжити собі на півтора року безбідне парламентське життя, а народу підвищують пенсійний вік і позбавляють права обирати свою владу – нехай знайдуть у собі мужність скасувати всі депутатські пільги і винагороди, не пов’язані з роботою у парламенті», – заявив лідер «Фрон­ту Змін», один із небагатьох депутатів, які проголосували проти продовження повноважень Ради.

Четвертим кроком, який очікує від президента опозиція, має стати скорочення на 3 мільярди гривень витрат на Адміністрацію Президента, Кабінет Міністрів і Верховну Раду і спрямування цих коштів на потреби освіти, українського кіно і телебачення.

Серед інших кроків влади, які могли б підтвердити її бажання почути опозицію, має стати дозвіл Юлії Тимошенко відвідати Брюссель, куди її запросили європейські ор­ганізації. Ось якими є, вважають у «Фронті Змін», реальні, а не нав’язані для обговорення владою проблеми України та української опозиції.

Якщо такі кроки буде зроблено, то «круглий стіл» із владою можливий, – вважає Яценюк. – Якщо ж Партія регіонів, як і раніше, вибудовуватиме свою політику за принципом бульдозерної сили, їй варто очікувати протестів. «Українці довго терплять. Але якщо заходять до них до хати і забирають останнє – вони мовчати не будуть. А судячи з останніх виступів Президента, він не повністю інформований про те, що відбувається в українському суспільстві, як люди сприймають так звані реформи. Ми, як опозиція, готові донести до глави держави ін­формацію, яку, схоже, замовчує його оточення», – заявив Яценюк. Що ж стосується самої опозиції і припущень про її можливе об’єднання, то тут лідер «Фронту Змін» заявив наступне: «Опозиції слід не лідерів об’єднувати, а народ. Не між собою домовлятися, а з людьми – переконувати, що ми можемо уявити реальну альтернативу».

Прес-служба політичної партії «Фронт Змін».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!