Газета по-надвірнянськи
 

Ми не успадкували світ у наших предків – ми позичили його у наших дітей

18 лютого 2011, 11:49 | Рубрика: Здоров`я, Світ, Україна Версія для друку Версія для друку 1,136 переглядів

Природа нам – як рідний дім,

Вона усім – як мати,

Щоб лад завжди був в домі тім

Про те нам треба дбати…

Природний заповідник «Горгани» бере участь у Міжнародному проекті «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат». Проект під такою назвою впроваджується виконавцями Дунайсько-Карпатської Програми , WWF – Норвегія, у межах трьох природнозаповідних територій української частини Східних Карпат – природного заповідника «Горгани», Карпатського національного природного парку та Ужанського національного природного парку у Закарпатті.

Велику допомогу для здійс­­нення бажання сільських громад сіл Бистриця, Зелена, Максимець, Черник бачити довкілля чистим надають Міжнародні інвестори, через громадські організації, в даному випадку природничий клуб «Кедрина». Назва клубу походить від народної назви сосни кедрової європейської – символу природного запо­відника «Горгани».

Завдяки фінансовій під­тримці Посольства Норвегії створено Християнсько-екологічну школу в селі Черник. Надалі цією організацією, у рамках іншого проекту, будуть виділені кошти на розвиток школи. Важливо, що здійснилася мрія дітей про кімнату для позакласного навчання та проведення гурт­кової роботи. Оформлена в порах року, вона надихатиме дітей на створення цікавих речей

За підтримки програми МАТРА (Посольство Коро­лів­ства Нідерландів) природничим клубом «Кедрина» в партнерстві з природним заповідником «Горгани» та громадами сіл Бистриця, Зелена (Максимець, Черник) реалізовано проект «Очищення від сміття сіл Бистриця, Зелена». Його мета – запровадження системи поводження з побутовими відходами; підвищення рівня екологічної свідомості місцевих жителів, пропагування заповідника, як еталону недоторканої природи. З цією метою для кожної загальноосвітньої школи цих населених пунктів виготовлені стенди «Природний заповідник «Горгани» та «Календар природи», листівки і буклет «Менше сміття – краще життя».

Тривалість проекту – 6 мі­сяців. Він спрямований на врегулювання відносин у сфе­рі поводження з твердими побутовими відходами на території даної місцевості і сприяє запровадженню комплексного підходу вирішення проблеми. Результат – висока сві­домість людей у поводженні з відходами, чисті вулиці сіл, ліси, береги річок і узбіччя до­ріг. Сприяли цьому презентація проекту у Бистриці, завезення в населені пункти контейнерів для роздільного збору сміття та пластику, виготовлення та розповсюдження інформаційних листівок, стендів, які передані в школи сіл, прилеглих до території заповідника. А також проведено конкурс дитячих робіт «Друге життя побутових відходів», нагороджено переможців.

Горяни зрозуміли, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. А чи перетворимо ми сміття на гроші – також залежить тільки від нас.

Світлана Лахва,

Людмила Кравчук,

експерти проекту з питань комунікацій і промоції та екологічної освіти, працівники природного заповідника «Горгани».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!