25 лютого 2011, 11:59 | Рубрика: Здоров`я
Версія для друку
884 переглядів
На сьогодні 90 відсотків дорослого населення інфіковані збудником туберкульозу. Небезпека сучасної епідемії туберкульозу полягає в тому, що можна заразитися збудником, стійким до протитуберкульозних препаратів. Є випадки поєднання сухот із ВІЛ-інфекцією та СНІДом. Мікобактерії туберкульозу оселяються в тому органі, опірність якого до сухот найменша. Оскільки не можна виключити можливості контакту з хворими на заразні форми цієї хвороби, слід знати елементарні принципи захисту. Важливим є дотримання правил особистої гігієни, часте миття рук, чистота одягу і приміщення; якісна, збалансована їжа.
Для запобігання туберкульозу новонародженим у пологовому будинку проводять щеплення вакциною БЦЖ. Імунітет від щеплення триває не більше семи років, тому всім дітям у 7 та 14 років із негативною туберкуліновою пробою Манту проводять повторну імунізацію (ревакцинацію).
Основний метод виявлення туберкульозу в дітей – щорічне проведення проби Манту; у дорослих – профілактичне флюорографічне обстеження один раз у два роки, починаючи з 15-річного віку. Осіб із підвищеним ризиком захворювання обстежують один раз у рік. Обов’язковому флюорографічному обстеженню підлягають особи, які кашляють три тижні, знаходилися в контакті з хворим на туберкульоз, а також члени сім`ї, де народжується дитина, та породілля.
При виявленні туберкульозу пацієнта направляють до фтизіатра, який лікує його в стаціонарі або амбулаторно, та обстежує членів сім`ї. При дотриманні правильного лікування і його термінів хворий виліковується.
Михайло ЯВОРСЬКИЙ,
лікар-фтизіатр Надвірнянської центральної райлікарні.