Газета по-надвірнянськи
 

Як день Святого Валентина відзначають у різних країнах

11 лютого 2011, 12:32 | Рубрика: Свята Версія для друку Версія для друку 23,233 переглядів

Валентинів день в Англії та Шотландії в старовину супроводжувався таким звичаєм. Молоді люди клали до урни відповідну їхньому числу кількість квитків, з позначеними на них іменами молодих дівчат; потім кожен виймав один такий квиток. Дівчина, ім’я котрої діставалось таким чином молодій людині, ставала на наступний рік його «Валентиною», а він — її «Валентином». Це передбачало на цілий рік відносини між молодими людьми, подібні до тих, що, за описом середньовічних романів, були між лицарем та його «дамою серця» (скрізь супроводжував її, складав їй сонети, грав на лютні тощо).

Італійці у день Святого Валентина вважають своїм обов’язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір’ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають у цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

В Японії в цей день жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад.

Останніми роками день Святого Валентина набув і політичного звучання. Він був заборонений у Саудівській Аравії та Ірані. У 2004 році радикальна група індуїстів «Шив Сена» демонстративно спалювала «валентинки» в Мумбаї.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!