Газета по-надвірнянськи
 

12 березня – Всесвітній день боротьби з глаукомою

12 березня 2011, 11:40 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 895 переглядів

Глаукома – хронічне захворювання ока, при якому підвищується внутрішньоочний тиск (ВОТ), що призводить до атрофії зорового нерву і сліпоти. Сліпота, спричинена глаукомою, носить незворотній характер, зір повернути неможливо.

На жаль, ця недуга досить поширена. Нею хворіють переважно люди, старші 40 років. Але вона може поражати і молодих людей (юнацька глаукома) і навіть новонароджених (вроджена глаукома).

Розвивається поступово, часто протікає без будь-яких проявів і чітко виражених симптомів. Людина може не відчувати помірного підвищення ВОТ, який вже згубно діє на зоровий нерв.

ВОТ може підвищуватися внаслідок двох основних причин: внутрішньоочна рідина утворюється в надмірній кількості; порушується відтік внутрішньоочної рідини через дренажну систему ока внаслідок її змін.

Нормальні цифри ВОТ – індивідуальні, але в середньому вони коливаються в межах 16-25 мм.рт.ст.

На підвищення ВОТ можуть вказувати наступні ознаки: затуманювання зору, поява «сітки» перед очима; відчуття дискомфорту в очах (важкість, напруженість) зволоження очей; незначні болі навколо очей; часта зміна окулярів.

Після 40 років починаються зміни в сітківці і зоровому нерві. Вони, в основному, зв’язані із захворюванням судин (гіпертонією, гіпотонією, атеросклерозом, цукровим діабетом, токсичними пошкодженнями сітківки). Ось чому так важливо усім особам, старше 40 років, один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску, а при наявності захворювання – частіше. Якщо у людини в роду були випадки глаукоми та є супутня патологія, то, вона, безперечно, відноситься до т. зв. групи ризику.

Кількість хворих глаукомою у всіх країнах світу приблизно однакова: 4-5% населення після 40 років. Але кількість незрячих внаслідок глаукоми залежить від того, як країна і населення ставляться до свого здоров’я.

Вимірюють внутрішньоочний тиск у поліклініці центральної районної лікарні (каб. № 1) та у всіх амбулаторіях району.

Галина ГЕВКАЛЮК,

лікар-офтальмолог центральної районної лікарні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!