Газета по-надвірнянськи
 

Благословен той день і час

12 березня 2011, 11:33 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 1,046 переглядів

6 березня ц. р. у Перерослі відбувся літературно-музичний захід «Благословен той день і час», присвячений 197-літтю з дня народження та 150-ій річниці з дня смерті Великого Кобзаря – Тараса Шевченка.

Для кожного, хто заходить до зали, перед зором красувалася святково прибрана сцена: у центрі – великий портрет геніального митця, який доповнюють два горизонтальні полотнища блакитного та жовтого кольорів; праворуч нього білим цвітом зацвіла калина, як символ Тарасових поезій, а ліворуч – старенький тин та фрагмент «шевченківської» хати; передня частина підлоги покрита великими зеленими килимами, немов би молодою весняною травичкою. Задум такого оформлення сцени – Переріс­лянського сільського голови Василя Непеляка, колишнього випускника режисерського відділення Калуського культосвітнього училища.

Глибокої духовної підтримки учасникам та глядачам заходу надавала присутність у залі настоятеля греко-католицької церкви Різдва Івана Хрестителя отця Василя Панів­ника. Адже саме прихід більшості глядацької аудиторії – результат роботи о. Василя.

А що ж відбувалося на сцені? Дзвінкими голосочками розпочали виступ чарівні ведучі свята Надія Сікач та Світлана Стефанюк. І ось лунає залом «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні народного хору «Відродження» під орудою Василя та Ганни Зіняків.

Немов із глибини віків протягом усього заходу невмирущі Шевченкові поезії доносилися у залу «голосом» Тараса, який досить вправно темброво та інтонаційно передав учитель музичного мистецтва Андрій Насадюк, та й виконану ним пісню «Зоре моя вечірняя» сприйняли глядачі належно.

Неабиякі враження справили наймолодші артисти Андрійко Насадюк та Настя Крук. У їх виконанні глядачі мали змогу побачити сценічний діалог «маленького Тараса» та «Оксанки». Бурхливими оваціями аудиторія відзначила вірші «Доля», «Мені тринадцятий минало», які читав Андрійко, та пісні «Дитинство Тараса», «Розкажу про Україну», поезію «Ой одна я, одна» у виконанні Насті. Підтримували глядачі оплесками і найстаршого учасника сценічного дійства – паню Ганну Гресько, яка читала як власні, так і Шевченкові поетичні твори.

Досить майстерно театралізовано прочитали фрагменти з Кобзаревих творів «Наймичка» та «Гомоніла Україна» сестри Христина та Ольга Якимчуки.

А ще до сліз розчулила глядачів інсценізація «Посіяла людям літа свої…», яку режисирувала та виконувала головну роль художній керівник будинку культури Ганна Насадюк разом із учасниками дитячого зразкового драматичного колективу Вікторією Крук, Оксаною Дричак, Надією Шоманіцькою, Вікторією Гаманюк, Лесею Угринчук та ін. Також дівчата виконали монтаж «…Тяжка доля в кріпацькому житті Тараса». Вокальні твори «Лелеки», «Відлетіли журавлі», «Ми – нащадки Кобзаря» доніс до слухачів вокальний ансамбль дівчат під орудою Андрія Насадюка. Немов підводячи до фінального акорду весь зміст проведеного заходу, звучить пісня «Славте той день і час» у виконанні Андрія Скидана.

…І ось завершився урочистий музично-літературний захід з нагоди шевченківських роковин. Останні музичні акорди вмикає звукооператор дійства Мирон Ерстенюк. «Велике спасибі» своїми оплесками виявили глядачі всім учасникам цього сценічного дійства і, зокрема, його режисерові та постановнику Ганні Насадюк.

Іван НАСАДЮК,

заступник голови виконкому Переріслянської сільської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!