Газета по-надвірнянськи
 

Діброви Українських Карпат

18 березня 2011, 13:38 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 817 переглядів

Надвірнянець, кандидат сільськогосподарських наук, професор Прикарпатського національного уні­верситету ім. Василя Стефаника, завідувач лабораторії лісової селекції й насінництва Українського НДІ гірського лісівництва Роман Яцик у співавторстві з відомими науковцями краю А. М. Гаврусевичем, Р. І. Бродовичем, Ю. Д. Кацуляком та О. І. Голубчаком у Тернопільському видавництві «Підручники і посібники» уможливили видання монографії «Діброви Українських Карпат і суміжних територій. Їх стан та особливості відновлення».

У ній всебічно висвітлено поширення та сучасний стан дубових лісів як у Карпатському регіоні, так і на суміжних з ним територіях, наведено лісокультурне районування, викладено основні здобутки із селекції та насінництва ду­бів, особливості їх природного поновлення під наметом лісу і на зрубах.

Детально охарактеризовано методи й технології штучного лісовідновлення дубів у межах лісокультурних округів та районів. Запропоновано заходи із реконструкції малоцінних і похідних насаджень.

Автори видання зазначають, що дуб звичайний в Івано-Франківській області представлений лише одним генетичним резерватом площею 199,3 га. Крім дуба звичайного, в ньому ростуть також дуб скельний, бук лісовий і рідкісна для наших лісів порода – берека. Наголошують, що, зокрема, у держ­лісфонді Надвірнянського лісництва проходить край­ня межа поширення бука звичайного на північному мегасхилі Українських Карпат (560 м.н. р.м.). Саме тому тут для нього характерні знижені показники продуктивності – бонітет ІІІ, запас у віці 100 років близько 300 м3 га.

Дещо вищі показни­ки характеризують дуб скель­ний у цьому резерваті – бонітет ІІ і запас майже 250 м3, але у віці 80 років. Ця порода тут має найвищі селекційні показники та найкращий стан.

Микола БІЛОЗЕРКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!