Газета по-надвірнянськи
 

Керівники обласної ради підбили підсумки діяльності за 100 днів

12 березня 2011, 11:59 | Рубрика: Влада, Новини Версія для друку Версія для друку 793 переглядів

5 березня минуло 100 днів, як на першій сесії Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання обрано її керівний склад. Про перші підсумки роботи за цей час голова обласної ради Олександр СИЧ, перший заступник голови Василь ГЛАДІЙ, заступник голови Остап ДЗЕСА і голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій Володимир ШКВАРИЛЮК розповіли на прес-конференції.

«Нам вдалося за цей короткий час визначитися з пріоритетами, над якими вже працює обласна рада, започаткувати низку новацій, спрямованих на посилення ролі органів місцевого самоврядування всіх рівнів, без чого, на моє переконання, не можна говорити про демократію взагалі», – сказав Олександр Сич.

Голова обласної ради наголосив, що з метою посилення ролі і розвитку місцевого самоврядування 4 січня на сесії обласної ради ухвалили Програму розвитку місцевого самоврядування. Відповідно до неї вже розпочався конкурс проектів з розвитку місцевого самоврядування, на який виділено 1 мільйон гривень.

Олександр Сич вважає, що депутатський корпус має бути дисциплінованим, не пропускати сесій та засідань постійних депутатських комісій. Особливий наголос робитимуть на депутатських прийомах, а на черговому Дні депутата проведуть навчання з організації депутатських прийомів. Окремим розпорядженням голови обласної ради всіх депутатів обласної ради закріпили за певними територіально-адміністративними одиницями області. Спеціальне навчання обласна рада вже організувала і для новообраних сільських, селищних та міських голів. При голові ради вперше створили консультативну раду, до якої увійшли перші керівники районних та міських рад (міст обласного значення). На її засіданнях попередньо роз­глядатимуть матеріали щодо формування обласного бюджету і його уточнення, пооб’єктного розподілу коштів, прийняття програм різного профілю тощо.

Голова обласної ради наголосив, що для реального бачення проблем і визначення шляхів їх розв’язання за­проваджено планомірні поїздки керів­ництвом ради у райони, а також громадські слухання на розширених за­сіданнях постійних комісій ради.

Окремо голова обласної ради зупинився на політичній складовій роботи ради. Він відзначив, що Івано-Франківська обласна рада активно реагує на всі політичні події, що відбуваються в Україні. Зокрема, прийнято звернення до Президента, Верховної Ради з вимогою не розглядати Податковий кодекс, проведено спільну сесію разом із депутатами районних і міських рад щодо захисту Героя України Степана Бандери. Обласна рада прийняла звернення, в якому засудила політичні репресії та ущемлення прав українців у Російській Федера­ції.

Олександр Сич повідомив, що найближчим часом буде створено тимчасову депутатську комісію, яка реагуватиме на порушення прав людини і передаватиме зібрані матеріали правоохоронним органам для відповідного реагування.

Перший заступник голови обласної ради Василь Гладій повідомив представникам ЗМІ про ініціативу обласної ради, яка офіційно запросила Консультативну раду з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України, провести своє чергове засідання в Івано-Франківську й обговорити з колегами з інших областей адміністративну реформу, щоб не допустити можливих перекосів, пов’язаних із цією реформою.

Заступник голови обласної ради Остап Дзеса зупинився на інших проблемах, на розв’язанні яких наполягатиме керівництво обласної ради. Це і розблокування «екологічних» коштів, які зависли в «Родовід Банку», реформування ЖКГ, запровадження роз­дільного збирання твердих побутових відходів, упорядкування полігонів для сміття, оновлення генеральних планів забудови населених пунктів області.

Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій Володимир Шкварилюк розповів про стан бюджету області і за­значив, що в умовах відсутності достатніх коштів обласна рада вибиратиме пріоритети і концентруватиме кошти для вирішення найгостріших проблем.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!