Газета по-надвірнянськи
 

Марії Гербі – 106!

12 березня 2011, 11:40 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 813 переглядів

Засніженим березнем і зовсім не весняною прохолодою постукали у двері літа Марії Юріївни Герби із Пасічної (дільниця Ґерби). Щоправда, сьогодні вона мешкає вже в оселі своєї 58-річної дочки і зятя, тішиться трьома внуками.

Але останнім часом – трохи прислабла, злягла. Тому й мовчки, в постелі, приймала вітання із 106-річним днем народження та при­ємні подарунки від районної влади, котрі передали радник голови районної ради Василь Андрейчук, начальник відділу внутрішньої політики РДА Володимир Івасик, керівник територіального центру з надання послуг управління праці та соціального захисту населення РДА Роман Огерук, секретар та депутат Пасічнянської сільської ради Володимир Сидорук і Дмитро Шпин­та. Усі теплі слова поздоровлень сприймала щиро, усвідомлено, защораз вимовляючи: «Дякую».

Ще дотепер Марія Юріївна почувала себе добре, як на свій вік: виходила з хати на мальовниче подвір`ячко, раділа сусідам і сонцю. Та й, навіть, нині, на 106-ому році свого життя, її не здолали ті недуги, що переслідують людину на схилі літ. Адже хтось, і половину віку М. Ю. Герби не проживши, має вже цілий «бу­кет» болячок та справжній фар­мацевтичний «арсенал» в орга­ніз­мі. Марія Юріївна, як розповіла її дочка, жодного разу до медиків не зверталася, кілограмами пігулок не ковтала, все життя пропрацювала коло землі та у домашньому господарстві. Донедавна тримала корівчину, теличку – як і годиться у гірському селі. Довелось їй поховати сина. Тож нині залишилася з дочкою.

Про бабу Марію розповідають, як про глибоко віруючу й релігійну людину. Ймовірно, тому своїми молитвами й постом заслужила у Творця стільки життєвих літ…

Прикметно і те, що в розмові із дочкою – головною незамінною до­глядальницею довгожительки з Пасічної – ми вирішили не фотографувати Марію Гербу в нинішньому її стані. Бо, як переконала нас дочка, Марія Юріївна ще обов`язково поправиться, щоб із теплішим весняним сонечком піднятися з ліжка на радість своїй родині та всій небайдужій громаді.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!