Газета по-надвірнянськи
 

Підтримали правовий всеобуч

4 березня 2011, 16:10 | Рубрика: Влада, Закон, Новини Версія для друку Версія для друку 659 переглядів

Детально, скрупульозно і з почуттям власної відповідальності вивчали матеріали V сесії районної ради на засіданні постійної депутатської комісії з питань за­хисту прав людини, законності та правопорядку під орудою її голови Івана ГУРМАКА, за координацією на­чальника відділу організаційного забезпечення виконавчого апарату районної ради Івана ЗАБРОНСЬ­КОГО.

Цього разу доробок апарату представницької влади району на чергову сесію акумулювався  в чотири вагомих брошури, що вмістили значні напрацювання з найактуальніших аспектів життєдіяльності Надвірнянщини. Залучення депутатського корпусу до їх попереднього обговорення сприяє об`єктивному ін­формуванню місцевих народних обранців про загальний стан господарки району, зусилля влади над розв`язанням проблем у тому чи іншому населеному пункті, а також хід виконання депутатських запитів тощо.

Ефективна робота депутатських комісій районної ради – запорука прийняття об`єктивних і виважених рішень на сесії.

Увагу ж профільної депутатської комісії сконцентрували, зокрема, на районних цільових програмах: про правову освіту населення: з протидії проявам терористичного характеру і боротьби з тероризмом; профілактики злочинності; підвищення безпеки дорожнього руху.

Районна Програма правової освіти населення на 2011-2015 роки покликана підвищити загальний рівень правової культури, вдосконалити правову освіту краян, сприяючи набуттю ними необхідного рівня правових знань, під­вищенню правосвідомості громадян.

Враховуючи те, що правова освіта на сучасному етапі вимагає навчити людину орієнтуватися у правовому просторі, дотримуватися стандартів правової поведінки, члени комісії зійшлися на думці, що без належного технічного забезпечення райуправління юстиції і співпраці з органами місцевого самоврядування цієї мети досягти нелегко.

Тому до заходів із забезпечення виконання Програми запропоновано додати облаштування у сільських і селищних радах куточків правової освіти краян з вимогою систематичного поновлення там інформаційних матеріалів, коментарів з правової тематики. Підтримано пропозицію начальника райуправління юстиції Ярослава Левкуна про виїзди в населені пункти спеціальних робочих груп фахівців для надання методичних рекомендацій щодо здійснення правового всеобучу. Наголошувалося на винятково важливій діяльності у цій площині міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти.

Вирішення питання тех­нічного забезпечення громадської приймальні райуправління юстиції відобразили в пропозиції передбачити фінансування програми вже в цьому році.

Депутати підтримали про­ект відповідного рішення «Про комплексну Програму з протидії проявам терористичного характеру і боротьби з тероризмом на території Надвірнянського району на 2011-2012 роки», основним виконавцем якої є райвідділ Управ­ління Служби безпеки Укра­їни.

Розглянувши комплексну Програму профілактики злочинності на 2011-2015 роки, у членів комісії виникло чимало питань, зокрема, стосовно основних заходів із забезпечення її виконання. Скажімо, більшість із їх переліку недостатньо стосується функцій, притаманних саме райвідділу міліції. А останній (6-й за рахунком) захід щодо поширення серед краян правових знань планують проводити напередодні … Дня юриста в той час, як у правоохоронців є своє професійне свято (День мілі­ції). Депутати рекомендували доопрацювати Програму й представити її на повторний розгляд комісії до 9 березня ц. р.

Пильного й емоційного обговорення заслужила Програма підвищення безпеки дорожнього руху на період до 2012 року, розроблена від­ділом державної автомобільної інспекції в районі із пе­ред­бачуваним 200-тисячним фінансуванням (протягом двох років). Проте у змінах до бюджетних призначень по головних розпорядниках коштів райбюджету на цей рік на фінансування цієї програми передбачені 25 тис. грн. Але у процесі обговорення члени профільної комісії вирішили рекомендувати зменшити вказану суму.

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!