Газета по-надвірнянськи
 

Почути, чого хочуть селяни

28 березня 2011, 12:08 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 1,048 переглядів

Поспілкуватися з громадою Молодкова минулої неділі, окрім сільського голови Василя Кисляка, вирішили депутати обласної ради Юрій Дерев`янко та Володимир Хопта, директор філії «Надвірнянський РЕМ» ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Дмитро Буняк, начальник філії «Надвірнянський рай­автодор» ДП «Облавтодор» Віктор Зінкевич, депутати районної ради Ганна Бойчук та Володимир Вірстюк. Усіх цікавило, чого хочуть люди та спільно обміркувати як їм допомогти.

Стан соціально-економічного розвитку с. Молодків у 2010 році всебічно проаналізував Молодківський сільсь­кий голова Василь Кисляк. Минулоріч введено в експлуатацію шкільну котельню. За кошти мецената, депутата обласної ради Юрія Дерев`янка придбано електростанцію, замінено двоє дверей у нав­чальному закладі. Повністю замінили вікна і двері у другому та третьому корпусах за кошти райбюджету (головний розпорядник – відділ освіти РДА).

Значні кошти вкладено сільською радою у створення нормальних умов праці працівникам ФАПу й підтримку спорту. Виготовлено держакти на право власності на земельну ділянку будинку культури та для спорудження майбутньої ЗОШ, проектування освітлення вулиць села, де вже виконано робіт на 13897 грн. Торік встановлено і вказівний знак «Молодків» при в`їзді у село. Ремонтували сільські вулиці Івана Франка, Лесі Українки та Шевченка. У понад 15 тис. грн. обійшовся ремонт сільського будинку культури.

Молодківчани Василь Ількович Дричак, Ганна Івасик, Михайло Кисляк та Михайло Микитюк поцікавились у Дмитра Буняка щодо необґрунтованого запровадження оплати за електроенергію за очікуваними та плановими показниками. Він аргументовано коментував ситуацію, яка склалася в електрогосподарці району та області, роз`яс­нював молодківчанам фахово справжній стан речей, прислухався і до їхніх пропозицій. Зрештою, здається, сприйняв їхню позицію, щоб відновити оплату за абонементсьми книжками, про що громада клопотатиме перед дирекцією філії «Надвір­нянський РЕМ». А поки що цю пропозицію внесли до протоколу зборів селян і проголосували за те, щоб оплачувати за електроенергію на підставі книжок абонентів.

Питання, які адресували Вікторові Зінкевичу, передусім, стосувалися ремонту доріг. Він визнав їхній стан неблагополучним, вказавши причини цього – нестача бітуму та щебню. Адже ДП «Обл­автодор» заборгувало за нього Пасічнянському КНК «Нерудник» ВАТ «Івано-Фран­ківськцемент» велику суму коштів. І все-таки керівництво «Облавтодору», за словами Віктора Зінкевича, пообіцяло виділити невдовзі для облагородження доріг у Молодкові щебінь. До 10 квітня лад на автошляхах села має навести грейдер.

Відповідав Віктор Зінкевич і на непрості запитання молодківчан Івана Басюги і Степана Дричака щодо коштів від транспортного збору, який, до речі, цьогоріч відмінений, та їх обсягів на облаштування вулиць у Молодкові. Наприклад, щоб заасфальтувати 4 км автошляху необхідно майже 6 млн. грн.

Юрієві Дерев`янку селяни скаржилися на нерегуляр­ність автобусних перевезень, катастрофічний стан доріг, говорили про несвоєчасну виплату грошей матерям-героїням і т. д.

Мовилося на зборах селян і про будівництво містків, розбиту дорогу, яка веде на груповий збір НГВУ «Надвірнанафтогаз», факти засмічення села непотребом із інших населених пунктів.

Досить активно, жваво, а інколи й гостро, учасники зборів селян дискутували навколо екологічних проблем села та його благоустрою. Сільський голова у своєму виступі ініціював прийняття програми «Екологія-2011», яка покликана забезпечити охорону навколишнього природного середовища, покращити умови життєдіяльності жителів села Молодків. Збори селян її затвердили.

А ще загальні збори громадян запропонували здавати з кожного двору молодківчан по 50 грн. на рік для вивезення твердих побутових відходів та виплати заробітної плати працівникам із благоустрою, яких рекомендовано сільському голові влаштувати на роботу з виплатою 0,5 ставки мінімальної заробітної плати, встановленої в Україні згідно з чинним законодавством (за додатковою трудовою угодою). Учасники зборів селян повважали за доцільне, щоб і голови виконавчих комітетів парафіяльних рад (УАПЦ та УГКЦ) доплачували працівникові з благоустрою по 100 грн. від кожної громади щомісяця.

Ці пропозиції узаконено рішенням сесії Молодківської сільської ради «Про самооподаткування населення». За­тверджено і заходи на виконання екологічної програми, Положення про благоустрій Молодкова та функціональні обов`язки працівника з благоустрою. Згодом за кошти бю­джету придбають і встановлять у господарствах молодківчан контейнери або ящики для складування сміття. Реалізуючи третій етап екологічної програми, організують роздільний спосіб збору твердих побутових відходів.

Коментує депутат обласної ради Юрій Дерев`янко:

– Жителі Молодкова на зборах селян порушували складні питання, пов`язані із самоорганізацією життєдіяльності в селі. Накопичені проблемні питання повинні вирішувати сільський голова і депутати сільської ради. Але є й такі, вирішення яких їм не під силу. Деякі з них не взмозі вирішити навіть райдержадміністрація. Вони – компетенція ОДА. Ми, як депутати обласної ради, долучатимемося до їх уможливлення, порушуватимемо регулярно у вищих інстанціях, домагатимемося активно в їхньому прохо­дженні через обласну раду та  облдержадміністрацію, прийнятті конкретних рішень.

Найболючіша проблема Молодкова – стан доріг плюс транспортне сполучення. Уже протягом півтора місяця сюди внаслідок жахливого стану доріг нерегулярно курсують мікроавтобуси. Автобуси дуже часто ламаються і перевізники відмовляються обслуговувати цей маршрут. Розбивають дорогу важковагові автомобілі НГВУ «Надвірнанафтогаз», курсуючи селом для обслуговування своїх нафтогазових об`єктів. Цю проблему треба обговорювати з керівництвом НГВУ, а то й із ВАТ «Укрнафта», можливо, спільно з ОДА та обласною радою. Зрозуміло, що ці під­приємства повинні сприяти, аби дороги в селі Молодків стали більш-менш нормальними, оскільки вони видобувають вуглеводні на території цього населеного пункту.

Багато проблем – еколо­гіч­ного характеру. Це, передусім, вивезення сміття, в чому має бути задіяна громада. Треба проявляти більше пиль­ності, щоб на території Молодкова не складували сміт­тя з інших населених пунктів.

Головне, що громадяни з розумінням ставляться до розв`язання цих проблем. На обласному рівні ми допомагатимемо їм у цьому.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!