Газета по-надвірнянськи
 

Починаємо веснувати

12 березня 2011, 11:30 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 1,212 переглядів

Початок весни для городника – це день, коли зацвітає мати-й-мачуха. Можна готувати городнє приладдя, а за тиждень – грядки, а ще за 10 -15 днів – саджати цибулю, сіяти буряк, петрушку, моркву, горох, редьку. Можна зві­ряти і по ліщині – коли вона за­цвітає – час висадки ранніх редиски і шпинату. Зацвіла фіалка – період сіяти моркву і петрушку. Старт для ранньої картоплі – поява листя на березі, до початку цвітіння черемхи.

Пухнасті котики на вербі – час сіяти салат, капусту червонокачанну і кольрабі. Як тільки розпускаються листочки у дуба – це вже означає, що приморозків більше не буде, відповідно настала пора висівання теплолюбивих культур: квасолі, кабачків і гарбузів. Зацвіли терен і вишня – сійте кукурудзу. Зацвіла черемха – висаджуємо масово картоплю і цибулю димку, а черемха і бузок – сміливо висівайте огірки під плів­ку, висаджуйте гладіолуси і жоржини. Капусту садимо на постійне місце, а також велику і середню цибулю-димку. Ластівки почали будувати гнізда – наступило стій­ке тепло: варто висаджувати розсаду помідорів, перцю, баклажа­нів у відкритий грунт.

Зараз настала необхідність перевірити минулорічне насіння на схожість.

Теперішні дні найкращі для упорядкування саду – необхідно проводити обрізку плодових дерев ще до початку сокоруху методом покращеної копуліровки, можна щепити всі плодові дерева, а також оглядаємо стовбури дерев, очищаємо від грибів-трутовиків, а на місця зрізу кори до живої деревини кладемо тонкий шар біозамазки «БлагоСад».

Березень – період живцювання винограду. У ці дні, використовуючи «теплі вікна», власникам присадибних ділянок потрібно полити кущі аґрусу, чорної і червоної смородини дуже гарячою водою для боротьби із шкідниками і збудниками хвороб. Пізніше у березні обрізаємо ягідники – смородину, аґрус і для профілактики грибкових захворювань обприскуємо розчином біопрепарату фітоспорину (3 ст. л. розчину на відро води).

Дуже ранньою весною рекомендуємо використовувати вапняно-глиняний розчин для дерев з метою позбавлення від лишайників на корі дерев, запобіганню сонячних опіків, позбавлення від личинок шкідників. Для розчину потрібно на 10 літрів води – 1,5 кг гашеного вапна, 1 кг глини і 1 кг коров`яка. Розчин добре розмішати до густоти сметани і побілити ним стовбури дерев до 1,5 м висоти. Також впорядкувати пристовбурні круги. Кожне дерево живе і всі рани на ньому (від обрізки, буреломів, опіків та рани, нанесені гризунами) слід гарно зачистити гострим ножем до живих тканин і добре замазати біологічною садовою замазкою «БлагоСад». Саме вона призначена для ефективного заживлення ран на деревах, кущах, виноградній лозі. Замазка не містить шкідливих для людини або дерева речовин, її можна використовувати в будь-яку пору року.

Щедрих вам урожаїв на городі та в саду. Нехай береже нас Господь.

Галина КОЗАР,

начальник державної інспекції захисту рослин району.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!