Газета по-надвірнянськи
 

Подвиг твій невмирущий у віках

12 березня 2011, 11:45 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 946 переглядів

У Надвірній 5 березня ц. р. районна організація ВО «Свобода» спільно з районним  Проводом Братства вояків ОУН-УПА провели віче-реквієм, присвячений 61-й річниці трагічної загибелі Головного командира, генерал-хорунжого УПА, Героя України Романа Шухевича.

Передувала цьому панахида в церкві Чесного Хреста та смолоскипна хода. 61 смолоскип пронесли активісти «Свободи» вулицями міста, як нагадування про 61 рік з  дня загибелі Романа Шухевича.

Вечір-реквієм на майдані Шевченка біля пам`ятника Кобзареві відкрив ведучий, заступник голови районної організації ВО «Свобода» Віктор Мельниченко. На його пропозицію присутні хвилиною мовчання вшанували учасників визвольних змагань, вояків ОУН-УПА, які загинули за Укра­їну, та їхнього Головнокомандувача Романа Шухевича.

Голова районного Проводу Братства вояків УПА Василь Орі­щак сказав: «Ось прийшли ми сюди, щоб відновити в пам’яті трагічну смерть великого сина України Романа Шухевича. І, на жаль, не можемо схилити голови над його могилою, покласти до неї поминальні квіти. Тому, що не має могили. Більшовицькі нелюди, боячись пам’яті нащадків, спалили тіло Романа Шухевича і розвіяли прах його. Його могила – то вся Україна: по холодних лісах, по сирих криївках, по степах і ярах, по містах і селах».

Від народного віче його учасники до символічної могили «Борцям за Волю України» поклали квіти пам’яті Романа Шухевича. Очолили колону ветерани УПА, до яких доєдналися пластуни Надвірнянської станиці.

Голова райорганізації ВО «Свобода», депутат районної ради Михайло Іваночко в своїй промові відзначив, що Роман Шухевич навчив нас, як потрібно служити великій ідеї цілим життям. – Змагання за Волю і Правду, за Бога і Вітчизну мусять стати головним змістом українського народу, виконуючи при цьому важливу місію для інших народів, здійснюючи та захищаючи бандерівське гасло: «Воля народам, Воля людині». Визвольна боротьба триває. Маємо державу, та не маємо влади. Але до нашого строю долучаються українські патріоти і владу ми встановимо нашу – укра­їнську.

Віктор Мельниченко наголосив, що змістом усього життя слав­ної пам’яті Романа Шухевича була повна самопосвята та послідовне змагання за Волю свого народу, за здійснення на укра­їнській землі християнських засад, загальнолюдських та національних ідеалів – Волі, Правди і Справедливості. Він зробив усе, що зміг задля перемоги цієї ідеї, передав її своїм побратимам по боротьбі, воякам Української Пов­станської Армії. Час невблаганний і залишилося їх з нами так мало. Але вони і зараз у строю. Своїм життям і чином вони не дають згаснути тому вогнику нашої боротьби, який запалили свого часу Євген Коновалець, Роман Шухевич, Степан Бандера. З нами присутні вояки Надвірнянської станиці Братства ОУН-УПА. Низький уклін Вам за ваш життєвий шлях і за ті діяння, щодо яких докладаєтеся сьогодні.

На віче до Надвірної завітала депутат Богородчанської районної ради від райорганізації ВО «Свобода» Леся-Марія Рудик. За її словами, сьогодні можемо ствер­джувати, що ворогові України і всього свободолюбивого людства не вдалося знищити український визвольний рух підлими вбивствами Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича. Але одночасно усвідомлюємо, що це величезна незаступима втрата, якою вже десятки років ми не можемо переболіти. Розвиток і боротьба ОУН-УПА продовжувалася б набагато краще, якщо б її і надалі очолював командувач Роман Шухевич.

– Поки живими залишалися два Провідники, то визвольний фронт був монолітним. Тільки вбивши їх, комуно-біль­шовицька система дістала шанс підірвати єдність лав українських патріотів й немало в цьому напрямку зробили у наступні десятиліття шляхом провокацій, інт­риг, підкупу і зрад.

Степан Бандера і Роман Шухевич – визначні особистості, які стоять поруч із такими символічними для українського визвольного руху постатями, як Симон Петлюра, Євген Коновалець. Усі вони – безстрашні борці за волю рідного народу, за його держав­ність і добробут. Вони не тільки самі ставали в обороні України, закликали до звитяги всіх патріо­тів, але й віддали життя за Велику Справу, в перемогу якої беззастережно вірили, – з такими словами звернувся до присутніх заступник голови ра­йонної ради Іван Степник.

Слово мала і член виконкому Надвірнянської міської ради Марія Котів. У контексті промовців вона торкнулася болючої для Над­вірної теми – спорудження в райцентрі пам`ятника воїнам-афганцям, закликала колишніх «афганців» Надвірнянщини до порозумінь із громадськістю та лідерами громадських організацій і політичних партій району.

Водночас Марія Котів звернулася до інтелігенції краю: праців­ників освіти, культури, журна­лістів – активніше відстоювати українську мову, українську піс­ню, наші звичаї та обряди.

Творчий колектив «Союзу Українок» села Гвізд виконав низку повстанських пісень.

Михайло Іваночко озвучив ініціативу від районної організації ВО «Свобода» – розпочати процедуру присвоєння звання «Почесний громадянин міста Надвірна» генерал-хорунжому УПА, Герою України Романові Шухевичу (посмертно). Учасники віче одноголосно підтримали звернення до Надвірнянської міської ради про початок процедури присвоєння Романові Шухевичу звання «Почесний громадянин міста Надвірна» (посмертно).

Віктор Мельниченко завершив віче таким словами: – Хоча й невелика частина українських патріотів із нами мала змогу спільно вшанувати річницю трагічної загибелі генерала ОУН-УПА Романа Шухевича, одначе всі поклоняються його пам’яті, дорожать вірністю національній Ідеї, збе­рігають пам’ять про славного патріота України. Найкращим вшануванням пам’яті Героя України Романа Шухевича стане те, коли до молитви за вічне щастя його душі кожний із нас додасть обітницю: іти його слідами, все життя працювати щиро для добра України і боротися за її Волю.

Слава Україні! Героям Слава!

«Свободівці» Надвірнянщини щиро вдяч­ні за сприяння у вшануванні 61-ї річ­ниці трагічної загибелі Головного командира ОУН-УПА Романа Шухевича районному Проводу Братства вояків ОУН-УПА, очолюваного Василем Оріщаком, Надвір­нянському декану УГКЦ отцю-мітрату Григорію Сім­кайлу, Надвірнянській станиці «ПЛАСТ» та громаді м. Надвірна.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!