18 березня 2011, 13:22 | Рубрика: Природа
Версія для друку
1,167 переглядів
Щороку з лютого по травень в Україні проводиться Всеукраїнська акція «Первоцвіт», мета якої – охорона та боротьба з незаконною торгівлею ранньоквітучими весняними рослинами – так званими первоцвітами.
Охорона провісників весни вимагає чіткої взаємодії органів влади та громадськості. У цей час посилюється державний контроль за збереженням рідкісних рослин. Оперативна робота зосереджена, в основному, в місцях збору та збуту рослин.
Згідно із ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, знищення видів рослин, зокрема, первоцвітів, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу.
Працівники сектора екологічної освіти природного заповідника «Горгани» провели анкетне опитування жителів району. Стосувалося воно охорони первоцвітів.
– Чи знаєте Ви про проведення операції «Первоцвіт-2011»?
Знаємо, бо є багато повідомлень у засобах масової інформації. Проте, ніхто ніде не інформує про проведену роботу, кого і де покарали. Опитувані звертають увагу на те, що якщо закони є, їх треба виконувати. Розповіді та звернення про цінність ранньовесняних квітів, не завжди запам`ятовуються.
– Які заходи з охорони первоцвітів вважаєте найдієвішими?
Це – притягнення порушників до відповідальності (навіть кримінальної) та охорона місць зростання. Не такі вже чисельні організації охоронців, щоб біля кожного місця зростання первоцвітів поставити охорону. Охороною повинна стати наша совість та бажання зберегти первоцвіти для дітей, внуків і правнуків.
Природний заповідник «Горгани» закликає громадськість проявити екологічну свідомість та не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів!
Милуйтеся ними у лісі, адже найкраща квітка – незірвана! Придивіться до їх похилих голівок, прислухайтесь до голосу і Ви почуєте слова: «Ми вдячні Тобі, Людино, що Ти не вкоротила нам життя».
Світлана ЛАХВА, Людмила КРАВЧУК,
працівники сектора екологічної освіти ПЗ «Горгани».