Газета по-надвірнянськи
 

П`ята сесія районної ради

12 березня 2011, 12:01 | Рубрика: Влада, Новини, Політика Версія для друку Версія для друку 1,425 переглядів

10 березня під головуванням Василя Поповича відбулася п`ята сесія районної ради, в якій взяли участь 56 депутатів.

На продуктивну і розсудливу роботу своїх колег благословив отець-декан УПЦ КП депутат Олег Траско.

У роботі сесії взяли участь депутати обласної ради Володимир Хопта, Арсеній Сідаш, Ігор Івасюк. За пропозицією депутата Михайла Іваночка учасники сесії вшанували хвилиною мовчання пам`ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка у день його 150-ї роковини смерті.

Керівництву РДА та районної ради адресував свої депутатські запити депутат Андрій Карманський (Верхньомайданський в/о № 7), зокрема, щодо вжиття заходів для організації додаткового автобуса для перевезення пасажирів у години «пік» за маршрутом Надвірна-Верхній Майдан. Окрім того, перевізник, котрий отримав тимчасовий дозвіл, відмовився від перевезень на цьому маршруті. Інший запит стосується звернення до ОДА щодо подачі заявки на субвенцію з Держбюджету на добудову підвідного газопроводу Надвірна-Ланчин, що дозволить газифікувати села Верхній Майдан, Красна, Саджавка та селище Ланчин і розпочати газифікацію Білих Ослав, Чорних Ослав, Чорного Потоку.

Депутат Ігор Андруняк просить терміново скликати нараду з питання проектування і будівництва двох водовідвідних каналів на території Пнівської сільської ради з участю проектної організації і доручити відповідним службам розробити текст завдання на проектування; інший запит стосується потреби організувати розчищення русла річки на території Пнівської сіль­ської ради до русла річки Бистриця Надвірнянська, бо невиконання цього спричинить затоплення частини села Пнів, водозабору Надвірнянської міської ради і м. Надвірної. Цей же депутат пропонує в плані соці­ально-економічного розвитку районі на 2011 рік передбачити кошти на придбання новітніх цифрових рентгенодіагностичних комплексів.

Депутат Богдан Цюрак (Лоївський в/о № 17) подав запит щодо довготривалого зволікання відповіді прокурора Надвірнянського району на колективне звернення жителів с. Лоєва від 23 липня 2010 р., розгляд якої райпрокуратурі доручила Генеральна прокуратура України та прокуратура Івано-Фран­ківської області.

Депутат Володимир Черленюк (Делятинський в/о № 3) просить негайно вжити заходів щодо встановлення бетонної труби для водовід­ведення на під`їзній дорозі присілку Любіжня Делятинської селищної ради і зайнятись добудовою моста, бо через такі негаразди неможливо відкрити маршрутний рейс автобуса і підвозити дітей до школи.

Депутат Ігор Білоган (Парищенський в/о № 20) просить відновити пасажирські перевезення за маршрутом Надвірна-Лісна Велесниця-Парище.

Депутат Михайло Іваночко (Ланчинський в/о № 4) звернув увагу на неякісне вугілля, придбане культосвіт­німи закладами Ланчина і району і просить роз`яснити схему і механізм тендерної закупівлі вугілля.

Керівник депутатської фракції «Фронт Змін» Юрій Голіней зачитав звернення фракції до Президента, депутатських фракцій Партії ре­гі­онів, КПУ і «Блоку Литвина» про недовіру Уряду Укра­їни з вимогою його відставки.

Голова районної ради Василь Попович ознайомив із зверненням громадсько-полі­тичної ради Надвірнянщини щодо вирішення питання про спорудження пам`ятника Борцям за волю України у Надвірній. Після завершення сесії відбулася нарада з участю керівництва районної ра­ди, РДА, міської ради та керів­ників районних осередків громадських організацій, де обговорили вузлові моменти щодо продовження відповідних робіт, які пов`язані зі згаданим пам`ятником, у рамках чинного законодавства і згідно з компетенцією владних структур і внеску громади міста і району.

* * *

Заслухавши інформації депутата Ігоря Білогана про протести прокурора району на рішення районної ради від 26 листопада 2010 р. № 6 і № 7-1/2010 «Про заступників голови районної ради» і «Про обрання заступників голови районної ради» сесія не задовільнила ці два протести.

Після відповідних інформацій про звіт щодо виконання районного бюджету за 2010 рік (доп. Михайло Обідняк, начальник фінуправління РДА) та про звіт райдержадміністрації про виконання Програми соціально-еконо­мічного та культурного розвитку району за 2010 рік (доп. заступник голови РДА Степан Іроденко) сесія взяла першу інформацію до відома і затвердила звіт РДА. Начальник фінуправління РДА Михайло Обідняк проінформував про внесення змін до рі­шення районної ради від 6 січ­ня 2011 р. № 51-3/2011 «Про районний бюджет на 2011 рік». Свої зауваження щодо проекту рішення висловили депутати Андрій Крицький, Віталій Котляров, Ігор Андруняк, Ігор Писклинець, Володимир Калічко, Михайло Капак, Іван Степник, Михайло Іваночко та інші.

На нашу думку, прозвучало раціональне зерно у виступі Михайла Капака: якщо хочемо професійно вирішувати питання на благо громади району, то усі спірні моменти варто вирішувати, узгоджувати не без певних компро­місів до сесійних засідань, а не безпосередньо на сесії, тобто ще на стадії підготовки проектів сесійних документів. А демонструвати свою актив­ність у сесійній залі – це не є показником дієвості депутатської діяльності. Він критично висловився про те, що позиції двох заступників голови районної ради з обговорюваного бюджетного питання майже полярно різняться. І він, як голова бюджетної комісії, довідався про це не на її засіданні, а, на жаль, уже під час обговорення у сесійній залі.

Депутат, голова РДА Володимир Калічко зазначив, що усі пропозиції щодо розподілу перевиконаного залишку коштів райбюджету 2010 року в розмірі 6,5 млн. грн. були погоджені з усіма керівниками органів місцевого самоврядування району, а питання про кошти для спорудження другої черги Краснянської та Чорнопотоківської шкіл перебуває на роз­гляді у Мінфіні і Кабміні. Що стосується підвідного газопроводу у Ланчині, то цей об`єкт – у полі зору ВАТ «Укр­нафта».

Ігор Писклинець від імені фракції ВО «Батьківщина» заявив, що їхня фракція голосуватиме за зміни у районному бюджеті при умові, що РДА наприкінці року прозвітує про конкретно виконану роботу і відповідатиме перед законом за хід, темпи і якість робіт з будівництва, реконструкції, ремонту доріг тощо.

Іван Степник уточнив позицію свою як заступника голови і члена фракції ВО «Свобода» – не розпорошувати кош­ти, а зосередити їх на декількох пріоритетних об`єк­тах господарської діяльності у районі.

Після дискусії сесія прийняла запропонований проект рішення. Щоправда, депутатська фракція ВО «Свобода» у районній раді надіслала для редакції нашого часопису свою заяву-позицію з цього питання, яку публікуємо в цьому номері.

* * *

Заступник голови РДА Степан Іроденко ознайомив депутатів з пропонованою Програмою соціально-економічного та культурного розвитку району на 2011 рік, яку депутати затвердили.

Начальник управління економіки РДА Василь Уніят проінформував про виконання районних цільових програм у 2010 році і сесія прийняла звіт до відома, а також про районні цільові програми на 2011 рік (а їх усього 14), які сесія також затвердила, окрім Програми підвищення безпеки дорожнього руху на період до 2012 року.

Сесія внесла відповідні зміни до рішення районної ради «Про Програму розвитку місцевого самоврядування в районі на 2007-2011 роки» та «Про Програму військово-патріотичного виховання молоді, допризовної підготовки, призову та заходів особливого періоду на території району на 2007-2011 роки», про що доповіли на сесії керуючий справами, заступник голови районної ради Ігор Писклинець та заступник голови ра­йонної ради Іван Степник.

* * *

Сесія затвердила Положення про щорічний районний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування; розпорядження голови районної ради; взяла до відома інформацію про виконання депутатських запитів; внесла зміни до рішення районної ради «Про регламент районної ради»; надала в користування Надвірнянському терцентру соціального обслуговування (надання со­ціальних послуг) два приміщення площею 59,5 м кв. і 16,5 м кв. за адресою м. Надвірна, майдан Шевченка, 3. А от що стосувалося надання згоди на передачу будівлі за адресою м. Надвірна, вул. Котляревського, 4 (колишня аптека № 44) для розміщення органів юстиції Надвірнянського району, то це питання перенесли для довивчення на наступну сесію. Сесія затвердила межі санітарної охорони водозабірних свердловин №№ 1, 2А ДКС «Битків» Богородчанського ВУПЗГ УМГ «Прикарпаттрансгаз» у с. Пнів; призначила шістьох депутатів Дмитра Підхомного, Галину Янчук, Андрія Крицького, Михайла Винника, Миколу Андрейчука, Ярослава Левкуна представниками районної ради до Загальних Зборів ТРК «Надвірна», а депутатів Тараса Стасишина та Ігоря Писклинця – представниками районної ради до Редакційної Ради ТРК «Надвірна».

* * *

Внесено зміни до рішення районної ради «Про подяку голови Надвірнянської районної ради»: відтепер особам, нагородженим такою подякою, вручатимуть грошову премію у розмірі 200 грн. (до тепер – 100 грн.).

* * *

Сесія підтримала звернення Верховинської районної ради до Президента України, Прем`єр-Міністра України, Міністра палива та енергетики України, Голови Національної комісії регулювання електроенергетики України щодо перегляду Постанови НКРЕ від 13 січня 2011 р., яка створила передумови, згідно з якими понад 70 відсотків жителів району оплачуватимуть за використану електроенергію за підвищеним тарифом.

Сесія затвердила Положення про помічника-консультанта депутата районної ради (їх депутат може мати до п`яти); дала згоду на списання основних засобів КП «Теплокомуненерго» Надвірнянської районної ради.

Прийнято звернення до Івано-Франківської обласної ради з проханням виділити кошти на капітальний ремонт Надвірнянської ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст. – 685 тис. грн., що складає 40% коштів, необхідних для проведення капремонту школи.

Президентом футбольного клубу «Бескид», засновником якого є районна рада, затверджено Ігоря Писклинця, згідно з поданням ради цього клубу.

Іван ГРИДЖУК

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!