Газета по-надвірнянськи
 

Служба зайнятості на допомогу учням, батькам, учителям

28 березня 2011, 11:36 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 983 переглядів

Всебічний розвиток старшокласників, формування їх здібностей та творчого потенціалу є запорукою становлення висококваліфікованого, конкурентоспроможного, мобільного професіонала.

Навчання в старших класах – це період формування особистості, її цінностей та переконань. Важливим аспектом у житті старшокласників є проблема професійного вибору та професійного самовизначення. В сучасних умовах професійна орієнтація населення, зокрема, шкільної молоді, є одним із головних напрямків державної політики зайнятості. У зв’язку з цим державна служба зайнятості розгортає профорієнтаційну роботу принципово нового формату, в якій акценти змі­щено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного.

Дуже часто ми чуємо такий діалог. Як визначитися із вибором професії? Хто і що впливає на вибір професії? Сьогодні як діти, так і батьки потерпають від недостатньої поінформованості. Педагогам, батькам і дітям потрібні насамперед знання про ту чи іншу професію. Дуже часто проблема полягає в тому, що старшокласники самі не знають, чим би їм хотілось займатися. Батьки також мають абстрактні уявлення про сучасні професії та їхні особливості. Молодь, вибираючи професію, часто спирається на критерії престижності, вигідності. Вибір професії – один з найважливіших кроків у житті людини і дуже важливо не помилитися під час цього вибору. Наше повсякденне життя, все, що нас оточує, пронизане ре­зуль­татами людської праці, в якому кожен виражає свій творчий потенціал.

Найбільш гостро питання вибору професії стоїть перед випускниками шкіл. При виборі майбутньої професії вони прислухаються до думки дорослих, друзів, з якими спілкуються, також впливає інформація, яку вони отримають із засобів масової інформації та Інтернету.

Людина повинна чітко знати, чим буде займатися в своєму житті. Головне при виборі професії – знайти «золоту середину» між своїми можливостями, здібностями та потребою професії на ринку праці.

При виборі професії помічником буде профорієнтаційний термінал (тач-скрін). У 19 школах Надвірнянського району встановлено 19 програмно-апаратних комплек­сів «Мотивація розвитку зацікавленості до професійного самовизначення», а саме в Надвірнянських ЗОШ I-III ст. №№ 1, 2, 3, 4, ЗОШ-інтернат, Делятинських ЗОШ I-III ст. №№ 1, 3, ЗОШ I-II ст., Делятинському навчально-виховному комплексі, Битківській ЗОШ I-III ст., Каміннецькій ЗОШ I-II ст., Ланчинських ЗОШ I-III та I-II ст., Молодківській ЗОШ I-III ст., Пнівській ЗОШ I-III ст., Гвіздській ЗОШ I-III ст., Пасічнянській ЗОШ I-III ст., Краснянській ЗОШ I-III ст., Зарічанській ЗОШ I-III ст.

Термінал являє собою молодіжний профорієнтаційний Інтернет-портал, доступ до якого здійснюється через спе­ціальні електронні пристрої (татч-скріни).

За своєю сутністю Термінал є сучасною формою та інструментом здійснення професійної орієнтації школярів і передбачає: ознайомлення учнів зі змістом професій, їх вимогами до працівника, шляхами отримання професії та умовами профе­сійного навчання, станом і пер­с­пективами ринку праці, основами трудового законодавства, законодавства про зайнятість, послугами державної служби зайнятості тощо. Крім того, враховуючи значний вплив на професійний вибір школярів з боку їх батьків, змістовна частина терміналу розрахована також на батьків школярів та педагогічних працівників.

Постійне оновлення інформації Терміналу здійснюють за допомогою мобільного Ін­тернету.  Періодичність оновлення визначають для кожної тематичної сторінки окремо.

Головною метою Іннова­ційного  проекту «Профорі­єнтаційний термінал» є наближення випускника школи до вітчизняних виробничих реалій, аби обраний ним фах згодом не виявився безпер­спективним та непотрібним. Із цих міркувань було обрано і тематику профорієнтаційного терміналу «Живи і працюй в Україні».

Протягом 2011 року проф­орієнтаційні термінали будуть встановлені і в інших школах Надвірнянщини, тому всі школярі матимуть можливість скористатись інформацією щодо майбутнього вибору професії.

Ганна ДУТЧАК,

начальник відділу активної підтримки безробітних Надвірнянського районного центру зайнятості.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!