28 березня 2011, 12:10 | Рубрика: Влада, Економіка, Новини, Тема дня
Версія для друку
1,786 переглядів

22 березня ц. р. під стінами Кабінету Міністрів України відбулася акція протесту освітян із вимогою «скоротити розрив між зарплатою працівника першого тарифного розряду і законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою».
Сьогодні тариф першого розряду – 613 грн., а рівень мінімальної зарплати – 941 грн. Профспілки освіти держави вимагають від Уряду зрівняти дані показники, оскільки перші сім розрядів отримують однакові заробітні плати. Окрім того, працівники сфери освіти домагалися також підвищення їм заробітної плати на 20 відсотків. Це стосується не лише вчителів, а також й інших працівників галузі.
Участь у цій акції взяв і Надвірнянський райком профспілки працівників освіти і науки, очолюваний Яремою Гладуном. У складі делегації вчительства Івано-Франківщини на протест виїжджали два представники нашого району. Це голова профспілкової організації райцентру дитячої творчості Мирослава Федьків та член профспілки, учителька Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Розалія Гладун.
Область у Києві на акції протесту представляло майже півсотні освітян на чолі з головою обкому профспілки працівників освіти і науки Мирославом Габораком, по 2-4 педагоги від кожного району та обласного центру.
До вимог учительства України прислухалися в Кабміні. На засіданні Кабінету Міністрів України 23 березня ц. р. встановлено 20-відсоткову надбавку всім педагогічним працівникам «за престижність праці». Зараз її отримують лише шкільні вчителі.
Прем`єр-міністр України Микола Азаров різко висловився на адресу міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника. «Вчорашнє пікетування Камбіну вчителями – доказ безвідповідальності профільного міністра та місцевих адміністрацій, які фінансують освітні установи, сказав Азаров, дивлячись на Табачника. – Чому ви чекали протестів людей найблагороднішої професії, до яких ми повинні ставитися з повагою і увагою?»
Не дочекавшись відповіді міністра, Прем`єр продовжив: «Я вкрай незадоволений, Дмитре Володимировичу, тим, що ви виявилися нездатними вирішити це питання вчасно і без конфліктів – ви, навіть, не вийшли до вчителів, не знайшли необхідних слів для своїх людей. Роблю вам суворе попередження».
Підвищення окладів торкнеться 350 тис. чоловік, а на його фінансування у 2011 р. потрібно скерувати 367,2 млн. грн. Та Уряд поки що не знає, де взяти гроші на 20-відсоткову надбавку педагогам.
Вл. інф.