Відкритий урок на таку тему, присвячений творчості Василя Левицького, провела учителька української мови і літератури Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Мирослава Бойко.

Учителька Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Мирослава БОЙКО з учнями 9-А класу під час уроку, присвяченого творчості Василя Левицького 4 березня ц. р.
Своєрідними співучасниками цього надто цікавого й оригінального уроку разом з учителькою та учнями 9-А класу стали майже два десятки учителів-членів районного методоб`єднання учителів української мови і літератури. Мирослава Бойко побудувала свою та розповідь учнів із застосуванням медіа-технології, котра дозволила ілюстративно відобразити і предметно доповнити знання про творчий стиль, тематичну спрямованість, життєвий шлях, родинну ауру письменника. Бо учні Іванна Боднар, Іван Лозяк, Ольга Данилюк інсценізували уривок з новели «У сусіда хата біла», а Наталія Дудчак і Дмитро Поробок – уривок з новели «Страх».

Новела Василя Левицького – устами його земляків-учнів
Майстерно читали уривки із новел «Михайлик» Назар Дмитрук та Іван Климко, «Повінь» – Марія Лозяк, «Великий день» – Оксана Зубко, «Мої дідо Володимир» – Микола Шимонюк, «На косовиці» – Іванна Петриків, «Сироти» – Лілія Зубко. А колишній випускник школи Іван Гугляк повів слухачів у світ новели «Розсудіть нас, люди добрі!».
Майстерно підібраний і вплетений у тематичну канву урока музичний супровід, використання діапозитивів світлин із родинного архіву письменника гармонійно доповнили творчий почерк педагога Мирослави Бойко.

Дослідники і шанувальники творчості Василя Левицького Роман КИСЕЛЮК та Ганна КАЗЮК-ГОЛІНЕЙ
Методист відділу освіти РДА Ганна Перегінчук та заступник директора Краснянської ЗОШ Федір Кухарчук оцінили проведений урок високим балом і щирим словом, відзначивши, що цей урок переконав у тому, коли вчитель дивиться на учня і в унісон вони обидва ведуть душевну розмову. Ганна Перегінчук підтримала пропозицію про встановлення літературної премії ім. Василя Левицького у галузі української новелістики. А вчителька з Ланчина Ганна Казюк і поет-прозаїк Роман Киселюк поділилися своїми враженнями про творчість Василя Левицького та його життєвий шлях. До того ж, Роман Киселюк запропонував розпочати процедуру з присвоєння імені Василя Левицького Краснянській ЗОШ І-ІІІ ст.
Цього ж дня у 5 класі урок з української мови провела старший учитель Ольга Левицька з теми «Групи слів за значеннями. Завітали на урок і казкові герої, котрі допомагали учням систематизувати вивчене на попередніх уроках, розвивати їхні творчі здібності.
Червоною ниткою через урок проходила тема сім`ї і родини. Учителька не нав`язливо підводила вихованців до думки про необхідність знати-дошукуватись коренів свого роду, жити дружно, любити ближніх, шанувати батьків.
Особливій душевній атмосфері уроку сприяло читання учнями поезій про родину, батька. матір та перегляд фрагментів фільму про суперечності життя, в якому поруч радість і горе, сльози і сміх.
Учасникам творчого об`єднання учителів-словесників того дня запропонували змістовну екскурсію у шкільному музеї історії села, яку провів заступник директора школи Федір Кухарчук, заманивши у літопис рідного села згадкою, що його назва походить від джерела з красною, тобто цілющою, доброю, чистою і надсмачною водою ще від 1454 року. А учасники художньої самодіяльності – учні, вчителі та сільського будинку культури подарували свій мистецький вінок шани Великому Кобзареві.
Іван ГРИДЖУК
«Народна Воля» (текст і світлини)