Чотири дні перебували в районному центрі представниці волонтерського руху зі штату Вінніпег (Канада) Ліндсі Рубенюк та Ніколь Прокопович.

Ольга КОЗАК, Іван КОЦЬКО, Ніколь Прокопович, Ліндсі Рубенюк та Анатолій ФУРДА (зліва направо)
Обидві ініціативні жінки плідно співпрацюють із Фондом комунального майна у Надвірнянському районі, починаючи з 2003 року. – Навчали основ малого та середнього бізнесу, англійської мови слухачів курсів, які працювали при бізнес-центрі, – розповідає голова Фонду комунального майна Іван Коцько. – Нині приїхали з місією допомогти дітям, які навчаються в Надвірнянській школі-інтернаті та перебувають у Надвірнянському обласному будинку дитини, посприяти у розв`язанні проблем, котрі впродовж останніх років накопичилися в обидвох закладах, і які нині на межі закриття. Щоб цього не сталося, Ліндсі Рубенюк та Ніколь Прокопович ініціювали написання проекту щодо допомоги вразливим верствам населення, який хочуть реалізувати в нашому місті.
Відвідавши обидва колективи, вони розмовляли з їхніми керівниками Мирославом Карпенюком та Галиною Кузнєцовою, спілкувалися з працівниками цих установ. З`ясували всі проблеми, беруться за роботу.
– Ми за власні кошти і кошти громадян, зібрані у Вінніпезі, приїхали сюди для того, – сказала Ліндсі Рубенюк, – щоб розпочати роботу над проектом, який передбачає вберегти школу-інтернат та Будинок дитини від можливого закриття, допомогти їм фінансово, забезпечивши всім необхідним.
– Наша програма передбачає також навчання учнів школи-інтернату як у сьогоденні набувати необхідних навиків для визначеності в подальшому житті. Це навики навчальні, виробничі та життєві.
До проекту залучено і Фонд комунального майна району, координатор проекту – Іван Коцько. Розрахований він майже на два роки. Шукаємо людей серед громади Надвірної, котрі згідні з нами співпрацювати у розв`язанні болючих для школи-інтернату та обласної «малютки» проблем. Розраховуємо на підтримку громади, районної та міської влади, спонсорів із числа підприємців краю, керівників підприємств, установ та організацій.
– Пані Ліндсі, а Ви вірите в успіх свого проекту в Надвірній?
– Звісно, ми реалізуємо проект, якщо в ньому візьмуть участь та допомагатимуть державні організації, сприятимуть підприємливі люди, зацікавлені у збереженні як школи-інтернату, так і Будинку дитини.
Сподіваємось і на ініціативність Івана Коцька – координатора проекту. Його основне завдання – пошук людей, котрим не байдужі проблеми обидвох установ Надвірної, він привертатиме увагу і громадськості до них.
Із головою Фонду комунального майна району Іваном Коцьком ми вже обговорили шляхи вирішення проблем. А до дітей приїхали не з порожніми руками. Закупили для школи-інтернату шкільне приладдя: зошити, ручки, олівці – все, що найнеобхідніше для уроків малювання, математики та української мови і літератури. Те, в чому є найперша потреба. Для Будинку дитини передали найнеобхідніші засоби гігієни малюків.
Іван Коцько наголосив на тому, що ініціатива й ідея волонтерів із Канади заслуговує найкращої похвали. Адже ситуація в обидвох закладах сьогодні доволі складна. Ліндсі Рубенюк та Ніколь Прокопович прагнуть зробити так, щоб діти, які перебувають у цих установах, не залишалися за бортом суспільства.
Микола ПИТЛЮК
«Народна Воля»
Світлина Володимира МАНІВЧУКА