28 березня 2011, 12:01 | Рубрика: Духовність
Версія для друку
1,016 переглядів
25 березня – 12-а річниця загибелі В’ячеслава Чорновола
Дванадцять років немає з нами В`ячеслава Чорновола. За цей час відбулося багато змін і здебільшого – на гірше. Чи могло бути інакше, якби В. Чорновіл не загинув, а жив, працював і боровся досі? Риторичне запитання.
Історія не визнає умовного способу «якби» та «аби». Безперечно одне: В`ячеславові Максимовичу до останніх літ життя залишалися властивими висока громадянська позиція, вірність українському народові і щира синівська любов до Вітчизни.
25 березня 1999-го вночі В`ячеслав Максимович Чорновіл загинув. Загибель сталася за вельми дивних обставин. Вона яскраво нагадує стандартний варіант, який використовують спецслужби ряду країн для усунення політиків, дисидентів, журналістів: зіткнення легкової машини з вантажівкою. На смерть і похорон В`ячеслава Максимовича відгукнувся весь світ української журналістики. Чи не найбільший резонанс викликала гучна стаття під заголовком «Загадкова аварія на Бориспільському шосе».
Пошуки з’ясування істини до загадкової смерті В. Чорновола продовжують і нині. Ім’я невтомного борця за нашу незалежність шановане в Україні і далеко за її межами. Він є символом величної епохи сподівань і звершень. Половина біографії Народного Руху України, яка увібрала в себе злети і падіння, належить по праву В`ячеславу Максимовичу Чорноволу.
Цілком справедливо сказав у свій час поет: «Велике бачиться на відстані». З висоти двадцяти демократичних минулих літ постає величний образ Народного Руху України, якому судилося стати провісником української незалежності, каталізатором настроїв найширших верств жителів. Незважаючи на його організаційні і політичні помилки, зумовлені як об’єктивними, так і суб’єктивними обставинами, його роль у новітній історії України незаперечна і заслуговує найщирішої вдячності.
Підготував
Микола СТЕЛЬМАЩУК,
заступник голови райорганізації НРУ, депутат районної ради.