28 березня 2011, 11:50 | Рубрика: Влада, Новини, Природа
Версія для друку
994 переглядів
Для збереження місцевих традицій, через поглиблене християнсько-екологічне навчання учнів, еколого-освітню пропаганду та практичні природоохоронні заходи, створено Християнсько-екологічну школу на базі Черниківського природного науково-дослідного відділення природного заповідника «Горгани». Школа з напрямком такої роботи – єдина в регіоні. Її діяльністю зацікавилися інші природоохоронні території, які також ініціюють створення таких шкіл.
Для того, щоб ми могли стати взірцем для інших, необхідно звернути увагу на технічне забезпечення школи та проведення практичних природоохоронних заходів. Тому природничий клуб «Кедрина» написав проект «Розвиток Християнсько-екологічної школи – запорука виховання всебічно розвинених дітей», який одержав підтримку Світового фонду дикої природи в рамках Проекту «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат» і профінансований урядом Норвегії. Тривалість проекту 4 місяці.

В його обговоренні взяли участь голова постійної депутатської комісії районної ради з питань земельних відносин, екології та аграрної політики Іван Забронський, начальник управління економіки РДА Василь Уніят, директор ПЗ «Горгани» Василь Кисляк, Зеленський сільський голова Віталій Хопта та учні Черниківської ЗОШ І-ІІ ст. і жителі цього села.
Під час його виконання є гарантія придбання технічних засобів, літератури християнсько-екологічного спрямування для створення бібліотеки, благоустрою каскадного водоспаду (на світлині) та джерел на території ПЗ «Горгани, очищення берегів річок від сміття, а також висадження дерев на території села Черник із залученням громадськості. Це визначено як практична природоохоронна робота учнів.
Проект реалізовуватимуть природний заповідник «Горгани», ДП «Надвірнянське лісове господарство», Черниківська ЗОШ І-ІІ ст. і релігійна громада с. Черник.
Людмила КРАВЧУК,
координатор проекту.
Світлана ЛАХВА,
консультант проекту, працівники ПЗ «Горгани».