Газета по-надвірнянськи
 

Зонд «Мессенджер» розкриє таємниці Меркурія

28 березня 2011, 11:38 | Рубрика: Новини, Світ, Технології Версія для друку Версія для друку 840 переглядів

Нещодавно відбулася історична подія в астрономії – міжпланетний зонд «Мессенджер» успішно вийшов на орбіту планети Меркурій.

18 березня о 2 годині 45 хвилин за київським часом «Мессенджер» почав гальмування, яке тривало протягом 15 хвилин. Після цього приблизно о 3:10 зонд ус­піш­но вийшов на орбіту планети. У цей момент він перебував на відстані 155 млн. км. від нашої планети і близько 46 млн. км. від Сонця.

Поки що Меркурій є однією із найменш вивчених планет. Можливо, все через те, що ця планета Сонячної системи є най­ближчою до Сонця, і техніка просто не витримує високої температури поверхні. Але наука постійно розвивається, і інженерам вдалося створити зонд «Мессенджер», який може працювати в дуже гарячих і складних умовах.

Зонд обладнаний спеціальною апаратурою, яка буде досліджувати планету. Наприклад, дворежимна камера Mercury Dual Imaging Sys­tem займатиметься вивченням ландшафту, а спектрометр MASCS дослідить поверхню планети та склад атмосфери.

«Мессенджер» створили інженери агентства НАСА. У космос його запустили у 2004 році. З того часу він подолав відстань приблизно 7,9 млрд. км.

Згідно з планом, зонд вивчатиме Меркурій протягом одного року.

Нагадаємо, що раніше до Меркурія наближався лише один апарат – зонд під назвою «Марінер-10». Він зміг дослідити лише 45% планети.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!