28 березня 2011, 11:38 | Рубрика: Новини, Світ, Технології
Версія для друку
898 переглядів
Нещодавно відбулася історична подія в астрономії – міжпланетний зонд «Мессенджер» успішно вийшов на орбіту планети Меркурій.
18 березня о 2 годині 45 хвилин за київським часом «Мессенджер» почав гальмування, яке тривало протягом 15 хвилин. Після цього приблизно о 3:10 зонд успішно вийшов на орбіту планети. У цей момент він перебував на відстані 155 млн. км. від нашої планети і близько 46 млн. км. від Сонця.

Поки що Меркурій є однією із найменш вивчених планет. Можливо, все через те, що ця планета Сонячної системи є найближчою до Сонця, і техніка просто не витримує високої температури поверхні. Але наука постійно розвивається, і інженерам вдалося створити зонд «Мессенджер», який може працювати в дуже гарячих і складних умовах.
Зонд обладнаний спеціальною апаратурою, яка буде досліджувати планету. Наприклад, дворежимна камера Mercury Dual Imaging System займатиметься вивченням ландшафту, а спектрометр MASCS дослідить поверхню планети та склад атмосфери.
«Мессенджер» створили інженери агентства НАСА. У космос його запустили у 2004 році. З того часу він подолав відстань приблизно 7,9 млрд. км.
Згідно з планом, зонд вивчатиме Меркурій протягом одного року.
Нагадаємо, що раніше до Меркурія наближався лише один апарат – зонд під назвою «Марінер-10». Він зміг дослідити лише 45% планети.