8 квітня 2011, 11:00 | Рубрика: Здоров`я
Версія для друку
1,015 переглядів
Щорічно у районі реєструють 2-3 випадки отруєння людей при застосуванні отрутохімікатів на присадибних ділянках (при боротьбі з колорадським жуком, тлею, кліщами, грибковими захворюваннями рослин тощо). Тому задля збереження свого здоров’я потрібно неухильно дотримуватися вимог техніки безпеки при застосуванні отрутохімікатів. У першу чергу заборонено застосування високотоксичних хі¬мічних засобів захисту рослин: метафос, вофатокс, БИ-58 і таке інше. Для захисту від токсичних випарів необхідно користуватися протигазовим респіратором РПЕ-67 (РУ-60) з патронами марки «А». Протипилеві респіратори, марлеві пов’язки від хімічних випарів не захищають.
Щоб захистити себе від хі¬мічних розчинів, необхідно використовувати рукавички з товстої гуми (типу діалектрик), окуляри, фартух із водонепроникної тканини, гумове взуття. Обприскування городини дозволено в ранішні, вечірні години, похмуру погоду при t° повітря не вище 25°С та швидкості вітру 4-5 м/с. На оброблену плантацію не можна заходити 3-4 доби. А ручні роботи по до¬гляду за посівами дозволено виконувати лише через 10-12 днів. На грядках картоплі не можна розміщувати зелені овочі – редис, цибулю, кріп, буряки, петрушку, тому що їх заборонено обробляти.
Для боротьби з колорадським жуком у посадках картоплі дозволені такі препарати: «Актара», «Банкол», «Дантол», «Конфідор», «Моспілан», «Регент». Термін останньої обробки до початку збирання врожаю для «Актари», «Банколу», «Дантолу», «Конфідору» – 20, для «Моспілану» – 35, «Регенту» – 28 днів. Для знищення мух, комарів, тарганів дозволено застосовувати «Нео-Дихлофос».
Роботи із застосуванням хімічних засобів захисту рослин на присадибних ділянках необхідно проводити з дотриманням затверджених регламентів їх безпечного застосування (дози препаратів і кратність обробок та ін., які обов’язково вказуються на етикетці). При цьому, слід суворо дотримуватись заходів особистої безпеки. Роботи необхідно проводити рано-вранці або ввечері, в безвітряну погоду та коли температура повітря не перевищує 20°С. Необхідно передбачити захист шкіри, очей та органів дихання від пестицидів (протигаз, респіратор, ватно-марлева пов`язка). Під час роботи з пестицидами забороняється вживати їжу та курити. Опісля – необхідно ретельно вимити з милом руки, інші відкриті ділянки тіла та змінити одяг.
При перших ознаках отруєн¬ня слід негайно припинити роботу і звернутись у найближчу лікувальну установу для отримання медичної допомоги або викликати швидку допомогу.
До приїзду швидкої допомоги потерпілого треба вивести із зони, яка оброблялась пестицидами, зняти засоби індивідуального захисту, звільнити від здавлюючого одягу. При попаданні пестициду в очі слід негайно промити їх достатньою кіль¬кістю води. Пестицид, що потрапив на шкіру, змити струменем води, краще з милом, або видалити за допомогою тканини чи ватного тампона, а потім промити шкіру достатньою кількістю води.
При надходженні у шлунок потерпілому потрібно дати випити декілька стаканів води або розчину марганцевокислого калію слабо-рожевого кольору і викликати блювоту. Процедуру повторити 2-3 рази. (Забороняється викликати блювоту у хворого, який знаходиться в непритомному стані або при наявності судом). При послабленні дихання потерпілому дають нюхати нашатирний спирт. У випадку припинення дихання необхідно негайно приступити до штучної вентиляції легень.
Віра АНДРІЙКІВ,
завідувачка відділення гігієни праці райсанепідстанції.