Газета по-надвірнянськи
 

Карієс і його наслідки

15 квітня 2011, 10:38 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 788 переглядів

Карієс зубів – це патологічний процес, що виявляється після прорізування зубів. У даний час він є найпоширенішим захворюванням людства.

Загальновизнаним меха­нізмом виникнення карієсу є прогресивна демінералізація твердих тканин зубів під дією органічних кислот, утворення яких пов’язане з діяльністю мікроорганізмів. Карієс – багатопричинне захворювання: порушена мікрофлора ротової порожнини, характер та режим харчування, вміст фтору у воді, кількість і якість слиновиділення, загальний стан організму людини, дії стресів на організм. У нас на Прикарпатті однією з основних причин є вода, тому, що всі мінерали, які випадають з опадами, збігають у річки і дуже малий відсоток їх залишається в грунті. Тому наша вода містить дуже мало мікро­елементів (кальцію, фтору, йоду), що і спричиняє значну поширеність карієсу.

Розрізняють карієси: початковий (стадія білої крейдоподібної чи пігментної плями); поверхневий (характеризується руйнуванням ціліс­ності емалі зуба, яке клінічно виявляється розм`якшенням й утворенням невеликого дефекту у вигляді порожнини); середній (супроводжується руйнуванням твердих тканин зуба з утворенням дефекту не тільки в емалі, а й дентині поверхневому); глибокий карієс (характеризується вираженим руйнуванням твердих тканин зуба з формуванням великої порожнини, відокремленої від пульпарної камери тонким шаром дентину).

Якщо ж вчасно не звертатися до лікаря, то карієс призводить до захворювання пульпи, а також тканин, які утримують зуб, і тоді можна втратити зуби у молодому віці.

М. СОПИЛЮК,

лікар-стоматолог Ланчинської міської лікарні.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!