У рамках Програми свого перебування в Івано-Франківщині голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Сівець відвідав з робочим візитом села Зелена та Бистриця, ознайомився з роботою ДП «Надвірнянське лісове господарство», спілкувався з його керівництвом. У складі робочої групи також начальник
Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак та директор ДП «Надвірнянське лісове господарство» Костянтин Турчак.
Віктор Сівець, голова РДА Володимир Калічко, голова районної ради Василь Попович та Зеленський сільський голова Віталій Хопта урочисто відкрили міст у с. Максимець Зеленської сільської ради на дільниці Березний.

На відкритті моста у Максимці
За словами голови Держлісагентства Віктора Сівця, ціни на необроблені лісоматеріали на світових ринках почали зростати, зростуть вони на круглу деревину й у нас. Він наголосив, що лісозаготівлею повинно займатися державне підприємство, оскільки це дає можливість значно зменшити незаконне вирубування лісів. Обсяги реалізації лісової продукції зростуть, що позитивно вплине на дохідну частину місцевих бюджетів населених пунктів, в яких заготовляють деревину.
Голова Держлісагенства України також запевнив, що місцеві жителі, які працювали з приватними підприємцями, і задіяні у лісозаготівлі, не залишаться без роботи, для них організують спеціальні курси з метою працевлаштування у ДП «Надвірнянський держлісгосп». Державне агентство лісових ресурсів України сприятиме у розвиткові лісової інфраструктури Карпатського краю, розпочнеться будівництво сучасних лісових доріг. Віктор Сівець переконаний, що розвиток лісового господарства вплине на економічне зростання цілого регіону, і через 5-7 років Івано-Франківська область за рахунок лісового господарства зможе вносити вагомий вклад до Держбюджету України, стане його донором.
Про особливості дендропарку «Явірчик» ДП «Надвірнянське лісове господарство» розповів Василь Парпан, директор Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П. С. Пастернака.

Технологія трелювання на лісосіках Хрипелівського лісництва

Пізніше голова РДА Володимир Калічко та голова районної ради Василь Попович оглянули лісосіки з використанням трелювальних установок виробництва Івано-Франківського ВАТ «Автоливмаш» у Хрипелівському лісництві. За допомогою таких «лебідок» значно полегшується процес пересування деревини у гірській місцевості.
Володимир Калічко відзначив, що розвиток лісового господарства позитивно вплине і на соціально-культурний розвиток гірських сіл. Зараз є лісові масиви, які підлягають вирубуванню. Проте потрібно подбати і про якісний посадковий матеріал для наступних насаджень дерев. Важливим завданням також є розвиток туризму в селах Зелена та Бистриця.
Василь Попович натомість не погодився з позицією Віктора Сівця про те, що невдовзі підприємці, власники пилорам, яких на території Зеленої майже два десятки, на рівні з великими підприємствами закуповуватимуть деревину з аукціону для переробки в Івано-Франківську. На думку голови районної ради, це неправильний підхід до справи, адже підприємців позбавлять права працювати, оскільки вони не зможуть конкурувати тут із великими лісопереробними фірмами та компаніями, які стануть монополістами на ринку деревини.
Районна рада детально проаналізувавши ситуацію, за словами Василя Поповича, відстоюватиме позицію, щоб 10 чи 20 відсотків виставленої на аукціон деревини місцевим підприємцям дозволяли закупляти за певними фіксованими чи зниженими цінами, аби її в себе переробляти. Згодом цю пропозицію скерують у Держлісагентство України, підключивши для цього й обласну владу.
Василь Попович вважає також, що ніхто не має права заборонити громадянам, які проживають у гірських населених пунктах, заготовляти дари лісу: ягоди і гриби. – Вони, – сказав голова районної ради, – мають виключне право на це. – Інша справа – не дати змоги скористатися цим перекупникам-спекулянтам, які приїжджають сюди з усіх кінців країни і скуповують ці дари природи за безцінь, а втридорого перепродують.
Наш кор.
Світлини Назарія ГРИДЖУКА