Газета по-надвірнянськи
 

Користь від уроку, що пропагує здоров`я

1 квітня 2011, 10:23 | Рубрика: Здоров`я, Спорт Версія для друку Версія для друку 1,751 переглядів

Нові стандарти, які вводить система освіти України, потребують неординарних підходів і дій щодо вирішення основних навчально-виховних заходів. Саме для цього останнім часом широко застосовують інноваційні технології, навіть, у фізкультурно-оздоровчій методології. Не виняток тут і Надвірнянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, на базі якої нещодавно учитель фізичного виховання Роман Ожоган провів відкритий показовий урок-семінар для вчителів фізичного виховання району у восьмому класі.

І хоча нині в державі мусують інші погляди на уроки фізкультури, у загальноосвітній школі № 3 переконані, що більшість школярів активно рухаються лише на них. А рух – це здоров`я, життя. Без уроків фізкультури діти взагалі перестають рухатися. Медики констатують: практично в усіх дітлахів – сколіоз, поганий зір, ослаблена нервова система, а уроки фізкультури повинні дедалі ставати для них реабілітацією та предметами емоційного розвантаження. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, від хвороб, зумовлених недостатньою фізичною активністю, у світі щороку помирає майже два мільйони осіб. Тому у досвідченого педагога Романа Ожогана є всі підстави працювати на уроках фізкультури так, щоб діти діставали користь від уроку, який пропагує здоров`я.

У програмі районного семінару – урок незвичайний, бо вчителям фізичного виховання продемонстрували відпрацьомувану систему колового тренуваня.

Фрагмент колового методу тренувань – вправа з обручами спільно з Романом ОЖОГАНОМ

Справжнім та вмілим диригентом своїх учнів почував себе Роман Ожоган. Бо характерною ознакою методу колового тренування є почергове дозоване виконання комплексу із 6-10 вправ (станцій), тренувальний вплив яких спрямований на розвиток конкретної рухової якості чи певних функціональних систем організму. Тренувальне завдання складалося із 2-4-разового повторення певного комплексу за точно визначений час. При цьому, каже Роман Ожоган, у залежності від завдання, учні 2-4 рази виконували одну і ту ж вправу, а потім у тому ж режимі друга, третя і т. д., або на кожній станції робили по одному підходу, і в такому варіанті весь комплекс (всі станції) повторювали кілька разів.

Спостерігав за рухами учнів, які забезпечували тренувальний ефект, відзначив для себе достатні якості їхнього оздоровлення. Протягом уроку всі діти активно працювали.

У програмі уроку за методом колового тренування вчитель вдало поєднав і показові номери своїх вихованців. Їх демонстрували кращі з кращих учні 2-11 класів. Найефективнішими видалися вправи із прапорцями, гімнастичні та вправи з обручами, акробатичні номери Юрія Пурдика та Павла Хіцова.

Впевнено почувалася другокласниця Христина Бабінчук у парі з одинадцятикласником Степаном Юркевичем, демонструючи гімнастичний хист при виконанні різних акробатичних фігур.

Тріумфував урок-семінар акробатичною фігурою-пірамідою, створеною групою учнів, які ставали один одному на плечі. Це вимагало від них великих зусиль, але напрочуд вдало вплелося у спортивне дійство.

Поєднання колового методу тренування з гімнастичними вправами зацікавлює учнів. Їм приємно ходити на уроки фізкультури Романа Ожогана, відчувати відповідальність за те, що роблять. Адже вони тут удосконалюють своє тіло і рухи тією чи іншою вправою. Учитель таким різновидом вправ за методом колового тренування стимулює їх до занять із фізичної культури.

А що конкретно думають профільні вчителі про побачене фізкультурне видовище у виконанні Романа Ожогана та його вихованців із 8 класу?

Ярослав Яблінчук, учитель Молодківської ЗОШ І-ІІІ ст.:

– Важливо, що є щільність, усі учні в русі, ніхто не сидить. Адже в сьогоденні рух – основне. Усі біля своїх снарядів працюють, їм дуже цікаво. Учитель у цьому випадку діє, як інспектор. Він постійно працює з учнями, та й діти досить підготовлені.

Відзначаю гарне дозування, без ознак перевтоми, все у межах норм. Роман Ожоган досконало володіє своїм предметом, методом колового тренування. Я вражений. На цьому уроці він продемонстрував увесь хист учителя.

Ярослав Крицький, директор Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3:

– Урок проведено дуже професійно. Учитель уміло застосував усі методи, які спрямовані на оздоровлення учнів. Спортсменами, можливо, і не всі стануть, але здоров`я після таких уроків наші діти зміцнять.

У Романа Ожогана є чому повчитися і є що запозичити вчителям фізичного виховання району. Бо це в нього не перший захід такого рівня, який ми уже проводили у школі. Та й матеріально-спортивна база в навчальному закладі відповідає усім освітянсько-оздоровчим вимогам.

Михайло Синоверський, колишній учитель фізичного виховано ЗОШ № 3, пенсіонер з Івано-Франківська:

– Цей урок видався дуже цікавим. Роман Ожоган продемонстрував молодим вчителям фізвиховання Надвірнянщини найнеобхідніші для такого уроку елементи і моменти, тільки йому притаманні принципи організації заняття з фізкультури. У всіх барвах заяскрів коловий метод тренування. Бачу, що діти підготовлені, із навантаженнями справляються. Учитель досягнув поставлених перед собою завдань на урок.

Іван Угринчук, методист відділу освіти РДА:

– Сьогодні відбувся плановий семінар, показовий для вчителів фізкультури району. Колова система тренування, яка використана на уроці, дозволяє сягати високої щільності на уроках. Якщо працюватимемо за нею, то фізичний рівень наших школярів радуватиме їх самих, а також учителів і батьків.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

Світлини Володимира МАНІВЧУКА

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!