У рамках Карпатського молодіжного екологічного форуму в Надвірній відбулося урочисте засідання Ради обласної організації Товариства лісівників України, приурочене 100-річчю від дня народження видатного лісівника та природолюба Прикарпаття Юрія Володимировича Юркевича.
Відзначити пам`ятну дату в Надвірну, де жив і працював Юрій Юркевич, зібралися його колеги та друзі. Зустріч розпочалася з панахиди та покладання вінків на його могилу з участю декана Надвірнянського УГКЦ, отця-мітрата Григорія Сімкайла. Запрошені гості та його колеги по лісу поділилися спогадами про знайомство та спільну роботу. До відзначення ювілею перевидано книги Юрія Юркевича «Життя, віддане Карпатам», «Дикі звірі і птахи Карпат», а також ДП «Надвірнянське лісове господарство»; влаштовано фотовиставку, присвячену його життю та виробничій діяльності.

Пом`янули патріарха лісу на його могилі спільно з деканом Надвірнянським УГКЦ отцем-мітратом Григорієм СІМКАЙЛОМ
У виступах першого заступника начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Романа Олійника, голови Товариства лісівників України в Івано-Франківській області, професора Івана Калуцького, наукового співробітника природного заповідника «Горгани» Тараса Олексіва прозвучали цікаві епізоди із життєвого і трудового шляху знаного лісівника України, глибоко розкрито його виробничу та наукову діяльність.

Спогади про Юрія Юркевича озвучує Іван КАЛУЦЬКИЙ
Своїми спогадами про неординарну постать Юрія Юркевича поділилися колишні директор Надвірнянського лісокомбінату Роман Лінінський, головний інженер тодішнього підприємства Дмитро Борняк, головний лісничий Надвірнянського лісництва Яків Пушкар та теперішній провідний інженер ДП «Надвірнянське лісове господарство» Ярема Дутчин, директор Українського НДІ гірського лісівництва, професор Василь Парпан, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Роман Яцик.
Не оминули своєю увагою величний ювілей у минулому головний лісничий Солотвинського лісокомбінату, на теренах якого розпочинав свою виробничу діяльність Юрій Юркевич, заслужений лісівник України Георгій Вініцковський, інженер лісових культур виробничого лісозаготівельного об`єднання «Прикарпатліс» Галина Ткачук, начальник відділу лісового господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Михайло Ільчишин та заслужений лісівник України Антон Островський.
Усі вони з великою теплотою та вдячністю згадували про важливі справи, які творив на теренах Прикарпаття для збереження та відтворення лісів талановитий лісівник і природолюб Юрій Юркевич, «одягаючи» зеленими шатами наші гори. Адже саме завдяки йому в 1945-1950 роках минулого століття створено лісові культури на 23 тисячах гектарів воєнних і повоєнних зрубів. Уперше він опрацював способи нарізки лісосік із врахуванням домінуючих вітрів, що певною мірою запобігало утворенню вітровалів.
Уперше з ініціативи Юрія Юркевича в нашій області почалося заліснення кам`янистих розсипищ. За 1955-1971 роки – 548 гектарів. Досвід надвірнянців широко використовували господарства не лише нашої області.
Вельми цінно і те, що Юрій Юркевич запропонував Львівському раднаргоспу у вересні 1963 року закласти високогірний дендрарій для збагачення дендрофлори лісів гірської частини Івано-Франківщини в Бистрицькому лісництві. Завдяки йому та його послідовникові Тарасові Олексіву цей дендрарій став «карпатською Софіївкою». Офіційний статус – дендропарк загальнодержавного значення «Високогірний» площею 124 га. Тут проходять випробування 424 види деревно-чагарникових порід.
Створено також ландшафтні заказники, ботанічні пам`ятки природи та заповідні урочища, які стали основою для створення природного заповідника «Горгани».
Пам`ять про Людину з великої літери Юрія Юркевича живе не лише в пам`яті членів обласного Товариства лісівників, а й у серці кожного лісівника, рукотворних лісах, усіх тих, хто його знав і працював з ним.
Ярема ДУТЧИН,
провідний інженер ДП «Надвірнянське лісове господарство».
Світлини Михайла ЛУКАЧА.