1 квітня 2011, 10:05 | Рубрика: Природа
Версія для друку
936 переглядів
Весна повновладно вступила у свої права. Наповнилися водами ріки, притоки. Почався нерест, риба дає потомство. Знищувати її в цей період – справжній гріх. Від того, як буде захищена риба у час цього природного таїнства, залежатимуть майбутні рибні врожаї у наших водоймах.
У цей час недопустимим є забруднення водойм, будь-яка господарська діяльність, пов’язана з перекриттям річок і проведенням днопоглиблювальних робіт, вивезення піску, гравію, їзда потоками і трелювання ними деревини тощо. Бо все це призводить до руйнування дна, порушує гідрохімічний режим водойм, внаслідок чого гинуть кормові організми, фауна.
Саме на примноження майбутніх рибних запасів наших водних артерій і спрямований наказ Івано-Франківської держрибоохорони, яким з 1 квітня 2011 року встановлено весняно-літню заборону на промисловий і аматорський лов риби у водоймах області.
Триватиме вона на р. Дністер з усіма притоками та створеними водосховищами (у т. ч Бурштинське водосховище) до 10 червня, на р. Прут з усіма притоками – до 20 травня, а на придаткових системах водойм та незакріплених ставках – до 30 червня.
На період нересту для аматорського рибальства вже традиційно дозволено найпривабливіші, екологічно виважені ділянки: на р. Дністер на ділянці від шляхового мосту біля с. Сівка-Войнилівська до шляхового мосту в с. Нижнів, крім пригирлових ділянок приток р. Дністра 1-го порядку (які впадають безпосередньо у р. Дністер) у радіусі 500 м від їхніх гирл; на р. Прут у межах міст Снятин, Коломия та ділянці річки від Коломиї до мосту в с. Корнич; на р. Бистриця Солотвинська та р. Бистриця Надвірнянська у межах м. Івано-Франківська (до їх злиття); в Івано-Франківському міському озері.
Збереження нерестуючої риби, молоді аборигенних видів риб стане запорукою майбутніх уловів для аматорів-рибалок.
Анатолій СЕРДЮК,
Микола ДУМИЧ,
державні інспектори рибоохорони.