Газета по-надвірнянськи
 

Народження дитини реєструйте вчасно

29 квітня 2011, 15:05 | Рубрика: Закон, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 932 переглядів

Відповідно до ст. 49 Ци­вільного кодексу України, ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію актів ци­вільного стану» актами ци­вільного стану є події та дії, які нерозривно пов’язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можли­вість бути су­б’єктом цивільних прав та обов’язків.

Державну реєстрацію ак­тів ци­вільного стану проводять з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і під­твер­дження державою фактів наро­дження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.

Усі ці факти здійснюють органи державної ре­єстрації актів цивільного стану, до яких належать: центральний орган виконавчої влади у сфе­рі державної реєстрації актів цивільного стану; відділи державної реєстрації ак­тів ци­вільного стану (РАЦС); виконавчі органи сільсь­ких, селищних і міських рад; консульські установи та дипломатичні представництва Ук­ра­їни за кордоном.

Інформація в актовому записі цивільного стану є кон­фіденційною і розголошенню не підлягає. Актовий запис є безспірним доказом фактів, реєстрацію яких посвідчують до спростування його в судовому порядку.

Державну реєстрацію народження дитини проводять не пізніше одного місяця з дня її народження, а в разі наро­дження її мертвою – не пізні­ше трьох діб. У разі несвоєчасної реєстрації народження дитини  без поважних причин, від­діл РАЦСу складає протокол на батьків про адміністративне правопорушення.

Підставою для проведення реєстрації наро­дження дитини є: медичне свідоцтво про народження; паспорти чи паспортні документи, що посвідчують особи батьків; документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, спіль­на заява батьків, заява матері, заява батька у випадку смерті матері).

У разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я її реєструють на підставі медичного сві­доцтва про народження або медичної довід­ки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу форми 103-1/о, заяви двох свідків, їх документів, які посвідчують особу, та під­писів.

Державну реєстрацію народження проводять за міс­цем народження дитини або за місцем проживання бать­ків чи одного з них.

У випадку, коли діти народжуються у громадян України за кордоном, до відділу звертаються батьки із проханням зареєструвати дитину в Україні. У такому випадку підставою для ре­єстрації є медичний документ іншої держави, який підтверджує факт народження, перекладений українською мовою та належним чином лега­лізо­ваний.

Однак, народжені діти у громадян України за кордоном, у більшості випад­ків, зареєстровані у дипломатичних представництвах та консуль­ських установах України. У такому разі ре­єстрація народження не допустима в Україні, бо тягне за собою подвійну реєстрацію, заборонену діючим законодавством.

Марія ГУРАШ,

начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Надвірнянського райуправління юстиції.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!