Газета по-надвірнянськи
 

Охайне село – дзеркало добробуту громади

8 квітня 2011, 11:24 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 963 переглядів

Громадські роботи, до яких служба зайнятості спільно з місцевими органами влади залучає безробітних, – одна з активних форм соціальної підтримки людей, котрі втратили постійне місце праці. Стимулюючи їх додатковим заробітком, служба зайнятості підтримує у своїх клі­єнтів інтерес до результатів роботи на користь громади. Така тимчасова зайнятість знімає напругу на ринку пра­ці, забезпечує соціальний захист незайнятих жителів і водночас допомагає місцевій владі вирішувати чимало проблем соціально-економічного розвитку територіальних громад.

Сьогодні на обліку в район­ній службі зайнятості – 1376 безробітних. Протягом 2010 року участь у громадських роботах взяли 689 осіб. Обсяги та перелік видів робіт визначають спільно з місцевою владою. Передусім, це благоустрій сільських населених пунктів, впорядкування громадських місць: кладовищ, територій біля закладів культури, архітектурних пам’яток, розчистка стічних канав та впорядкування соціальних закладів. Досить ефективно попрацювали наші клієнти і під час громадських робіт так званого спеціального призначення, які вимагали певних знань і навичок. Зокрема, оформлення субсидій малозабезпеченим родинам, а також впорядкування архіву.

Навесні, коли готуються до Великодніх свят, жителі сільських населених пунктів, як правило, заклопотані наведенням порядку, насамперед, на власних обійстях. Тому для облаштування громадських місць керівники сільських самоврядних органів влади покладаються на додаткові трудові ресурси: безробітних, яких служба зайнятості скеровує на громадські роботи.

У Надвірнянському районі ефективно використовує можливість залучати безробітних до громадських робіт Битківський селищний голова Іван Годзюр. На його думку, місцевій владі це вигідно, передусім, тому, що кошти на зарплату осіб, зайнятих на суспільно-корисних роботах, виділяють із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Завдяки такому фінансуванню учасники громадських робіт наводять лад на сільському кладовищі після зимового періоду: очищають та вирубують ку­щі, впорядковують могили і дороги, згрібають та спалюють сміття, прочищають канави. Краснянський сільсь­кий голова Василь Завальнюк, який нещодавно обраний на цю посаду, дуже задоволений роботою наших безробітних. Із метою створення кращих умов для проживання та відпочинку громадян на території села безробітні проводили упоряджувальні роботи, спрямовані на збереження довкілля та приведення в належний стан місць відпочинку, переобладнували кабінет дільничного інспектора рай­відділу міліції на кабінет від­ділення зв’язку та повністю впорядкували вулицю Пар­ти­занську.

Безробітний Іван Чемерис після закінчення виплати допомоги з безробіття виявив бажання взяти участь у громадських роботах, тим біль­ше, що об’єкти, які потрібно було впорядковувати, у його рідному селищі Ланчин. На власному досвіді переконався: така тимчасова зайнятість для нього вигідна, а сільській громаді це велика допомога. Він проявив себе порядним та хорошим працівником, за що селищний голова Михайло Іванюк працевлаштував його на постійне місце роботи. Таким чином, громадські роботи стають своєрідним випробувальним терміном, пош­товхом до пошуку постійного місця роботи.

Гірське село Бистриця – досить віддалений від райцентру населений пункт, до того ж із багатьма розсіяними на узгір’ях присілками. У самому селі знайти роботу важко, а щодня доїжджати в Надвірну на роботу обтяжливо фінансово. Тому в Бистрицькій сільській раді на сьогодні на громадських роботах працюють 6 безробітних громадян, які отримують зарплату.

Благоустрій сільського стадіону, територій навколо будинку культури, ліквідація стихійних сміттєзвалищ на вул. 16 Липня, Ковпака, Шевелівки, розчищення берегів річки Прут від нанесеного сміття – такі роботи виконують безробітні в селищі Делятин. Вони розуміють наскільки важливо підтримувати порядок на території, якою проходить одна з міжнародних трас України, яка веде до знаменитого гірськолижного курорту «Буковель».

На території села Білі Ослави на оплачуваних громадських роботах працюють 7 безробітних. Вони розчищають територію біля адмін­приміщення сільської ради під будівництво дитячого садочка.

У багатьох селах нашого району активно готуються до Великодніх свят: прибирають вулиці, території сільських кладовищ від аварійних дерев та кущів, очищають від сміття парки та зони відпочинку, проводять благоустрій території довкола архітектурних пам’яток.

Багато керівників місцевих органів влади висловлюють вдячність за допомогу й активну участь районного центру зайнятості у справі благоустрою сіл та селищ. Недаром кажуть: охайне село – дзеркало добробуту громади.

Надвірнянський районний центр зайнятості.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!