Газета по-надвірнянськи
 

Передвеликодні клопоти обранців міста

22 квітня 2011, 11:41 | Рубрика: Влада, Новини Версія для друку Версія для друку 1,239 переглядів

Хто не знав – той довідався, хто не хотів – той був змушений почути аналітичну інформацію з перших уст про те, чим живе місто і над чим працюватиме його влада після світлих свят Христового Воскресіння.

Продуманий і вичерпний виступ міського голови Зіновія Андрійовича на черговій сесії міської ради 14 квітня ц. р.,  знову засвідчив упевнений наступ органу місцевого самоврядування на проблеми територіальної громади, підкріплення твердим переконанням у їх розв`язання. Бо, здавалось би на перший погляд, щасливо завершився опалювальний сезон і всі питання найгостріші, начебто, вичерпалися. Але таке твердження є помилковим. Успішно впоравшись із вчасним поданням тепла в оселі городян, Надвірна ні на мить не перестає боротися з паводками. Адже природна стихія ні в 2008-му, ні в 2010-му не попереджала про свій прихід, а непроханим гостем нагло ввірвалося до міста, спричинивши мільйонні збитки.

Та якщо раніше наслідки повені ліквідовували хоч частково за кошти із державної скарбниці, то нині територіальна громада Надвірної може сподіватися лише на міську владу і, зокрема, надзвичайно високий авторитет й організаторські здібності вдруге обраного, без перебільшення сказати б, свого мера. Цьогоріч, зауважив Зі­новій Мирославович, відновлювальні роботи ведуть винятково за кошти потужних підприємств краю, серед яких, зокрема, кар`єр «Нерудник», що в Пасічній, а також ВАТ «Наф­тохімік Прикарпаття», ЛК «Інтер­плит Надвірна» та за дієвої під­тримки і всебічного сприяння районних виконавчої та представницької влади, на чию адресу З. М. Андрійович висловив подяку.

Широкий фронт робіт роз­горнули у двох напрямках: зона відпочинку ім. Назарія Яремчука і норовисті річки Стримба та Підзамче. Як відомо, у зоні відпочинку спору­джують 700-метрову дамбу вартістю понад 6 млн. грн. Для розчищення 3,5 км потічка Підзамче (починаючи від парку ім. І. Франка і завершуючи місцем впадання у р. Бистрицю, що на вул. Шухевича) з екологічного фонду виділено 35 тис. грн. Це, звісно, мізерна сума, щоб впоратися з наміченим планом дій. Лише згадаймо: 40 відсотків приватного сектора на вулицях Молодіж­на, І. Багряного, П. Калнишевського та інших жахливо потопали у каламутних водах гірського потічка. Тому місь­кий голова сподівається, що цією проблемою переймуться й самі надвірнянці та й загалом жителі району, позаяк у бюджеті міста жодної ко­пій­ки не закладено на ці справи. Але вже завезли негабаритний камінь; 50 тис. грн. для облаштування підпірної стін­ки в парку виділили з районного бю­джету. Всі роботи активізують відразу ж після Великодніх свят.

Далі в календарі – вже нас­тупні святкування, осторонь яких стояти Надвірна просто не має права. А для цього варто як слід підготуватися, щоб укотре підтвердити імідж чистого цивілізованого міста з проєвропейською організацією. Тим паче, напередодні 20-ї річниці незалежності України. Ювілейне святкування в Надвірній, обіцяють, буде із діючим фонтаном (вартість відновлення сягає близько 80 тис. грн. і жодної копійки з бюджету(!), наголосив голова), з відремонтованим па­м`ят­ником Кобзареві, перекладення мармурової плитки довкола п`єдесталу якого обійдеться у спонсорських 100 тис. грн., встановленим оновленим гербом на переговорному пункті і працюючим годинником на міській ратуші. Ну, а щоб відбувалося все поетапно, у чітко налагодженому темпі, міська рада розробила відповідні заходи вже до Великодних свят, які на оз­бро­єння повинен взяти кожен, кому дорога честь рідного міс­та. Вони опубліковані у спеці­альному «Екологічному віс­нику». Керівник міської громади розраховує тільки на їх підтримку і неухильне виконання. Заходи охоплюють нагальні питання благоустрою міста, а, передусім, споруд малих архітектурних форм, котрі за віком, до речі, ровесниці незалежності.

І ще на одну маштабну ідею звернув увагу депутатського корпусу Зіновій Андрійович. Спорудження водовідвідного каналу. Цей особливий і вкрай необхідний стратегічний об`єкт будуватимуть на землях запасу Пнівської сіль­ської ради. Його вартість – 20 млн. грн. є «захмарною» для міської ради. Тому, резюмував Зіновій Андрійович, без допомоги обласного бюджету реалізувати цей проект прос­то неможливо.

Міський голова позитивно відзначив помітний вклад у покращення якості життя надвір­нянців місцевих «ре­мівців». Завдяки їхній невтомній праці вдалося освітлити і тих 20 відсотків надвірнянських вулиць (особливо новобудов), де не вистачало потужностей і ліній електропередач. Виготовлена проектно-кошторисна документація на 11 щитових, вартістю понад 7 тис. грн. кожна. А безпосередньо встановлення, монтаж світильників, лі­чильників обійдеться у «круг­лих» 100 тис. грн. Отож, пуб­лічна подяка міського голови керівництву і колективові Надвірнянського РЕМу – цілком заслужена.

* * *

Сесія внесла зміни до складу постійної комісії міськради з питань охорони громадського порядку та роботи під­приємств торгівлі, включивши до неї депутата Тараса Новосельського. Оголошено про виконання депутатських запитів Дмитра Зеленчука та Тараса Новосельського. Внесено зміни в заходи фінансування робіт з міського фонду охорони нав­колишнього природного середовища.

Про виконання бюджету за 2010 рік, затвердження розпоряджень міського голови та рішень виконавчого комітету, а також про виділення коштів із міського бюджету за рахунок залишку минулого року (земельній кадастровій струк­турі за оплату з відведення землі для спорудження по­лігону твердих побутових відходів) та про спрямування спонсорської допомоги на придбання комп`ютера для міської ради доповідала заступник начальника управ­ління бухгалтерського обліку і звітності міської ради Ганна Філюк.

Рішенням сесії внесено зміни до попереднього минулорічного рішення № 90-4/2010 від 28 грудня «Про визначення особи для організації і проведення діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів та від­ведення платного паркування».

Депутати надали дозволи 8-ми підприємцям на розміщення малих архітектурних форм (палатки з торгівлі пивом, прохолоджувальними напоями та продуктами харчування у заводській упаковці) на орендованих земельних ділянках вулиць Шептицького, Чорновола, на майдані Шевченка, у міській зоні відпочинку. У кожному рішенні передбачено встановлення сміттєвих урн, біотуалетів, укладення договорів на вивезення сміття, з благоустрою прилеглих територій. Розглянувши заяву ще одного СПД з проханням надати йому аналогічний дозвіл, депутати рекомендували йому звернутися повторно після зібрання повного пакету документів.

Заслухано звіт першого заступника міського голови Олега Йосипенка про виконання плану соціально-економічного розвитку міста за 2010 рік, про що неодноразово повідомляла «Народна Воля». Питання про включення цілісного майнового комплексу опалювальної котельні (без ЦТП) на вул. Княгині Ольги, 9 до переліку об`єктів нерухомості, що підлягають приватизації шля­хом викупу орендарем ТзОВ «Струмок» у 2011 р.,  для позитивного ви­рішення не набрало потрібної кількості голосів депутатів. Перелік об`єктів нерухомості, котрі передаватимуть в оренду на конкурсній основі, за­твер­джений рішенням міськ­ради № 2462-34/2009 від 3 вересня 2009 р., доповнили приміщеннями громадської вбиральні на вул. Визволення, 20-а та майстерні на вул. Комунальна, 4.

Як вже інформувала «Народна Воля», питання приведених до економічно обгрунтованих  тарифів з водопостачання та водовідведення переросло у тривалу дискусію і стало для депутатів  мірилом відповідальності, на яку (що згодом з`ясувалося) здатний не кожен окремо, а лише колективно. А тим часом на од­ній шальці терезів залишається КП «Надвірнаводоканал», якому треба щомісячно по 69 тис. грн., аби більш-менш функціонувати, і яке 28 квітня ц. р. можуть залишити через борги без енергопостачання, а на другій шальці –  втомлені соціальними негераздами споживачі, для яких чергове і суттєве підвищення «водних» тарифів ще глибше опустошить і без того напівпорожній сімейний бю­джет… Депутати опинилися ж посередині, проявляючи двовекторну поведінку, намагаючись і підприємство врятувати, і виборця конкретного не підвести.

З огляду на останнє тарифне питання поступово переросло у політичне. При попередньому його обговоренні і на президії міської ради, і на двох нарадах у районній раді з керівниками депутатських фракцій у міськраді всі ви­словилися за підвищення ціни. Та коли довелося приймати рішення безпосередньо в сесійному залі засідань міської ради – позиція депутатів змінилася. Не змогли переконати їх ні міський голова, котрий згадав яких зусиль коштувало йому і нинішньому керівникові «Надвірнаводоканалу» повернути підприємство з боргової ями у нормальне русло, що уможливило цілодобове водопостачання Надвірної, ні озвучені керівником КП Василем Литвинюком заходи з метою недопущення підвищення тарифів. За його словами, на цьому водопостачальницькому підприємстві доведеться запровадити 4-денний робочий тиждень, добиватимуться більшої економії електроенергії, пально-мастильних матеріалів, раціонального використання автозапчастин, герметизують колодязі. А вже зараз окремими рішеннями міськради депутати погодили відкриття кредитної лінії (овердрафт) у ПАТ «Форум» для КП «Надвірнаводоканал» у сумі 120 тис. грн., а також заборонили використання централізованого водопостачання та водовідведення без встановлення приладів обліку в приватному житловому секторі м. Надвірна.

* * *

Восьма сесія міської ради не завершила роботу, а продовжить своє засідання після Великодніх свят.

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!