Газета по-надвірнянськи
 

Північний Льодовитий океан стає прісним

15 квітня 2011, 11:09 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 946 переглядів

За останні 20 років вміст прісної води в Північному Льодовитому океані значно збільшився. Про це повідомили науковці з Інституту морських і полярних досліджень ім. Альфреда Вегенера в своїй статті, яка нещодавно була опублі­кована в популярному журналі Deep-Sea Research.

У ході досліджень науковці з’ясували, що Північний Льодовитий океан поглинає досить велику кількість прісної води. Основними джерелами постачання є – пів­нічно-американські і великі сибір­ські річки, а також опади і льодовики. Крім того, в цей океан потрапляють і слабо солоні води Тихого океану.

Відомо, що прісна вода легша за солону, і саме тому вона накопичується у верхньому океанічному шарі.

У рамках дослідження група науковців під керівництвом Бенджаміна Рейба проаналізували приблизно 5 000 профілів вимірювання солоності на різних глибинах. У своїй роботі вони використовували дані сенсорів на суднах, субмаринах, а також на дрейфуючих крижинах. А значна кількість даних була зібрана під час Міжнародного полярного року 2007/2008.

Після того, як науковці порівняли розподіл солоності за період з 2006 до 2008, з даними 1992-1999 років, вони побачили, що шар розпрісненої води помітно збільшився. Надбавку оцінено в цілих 20%, що становить приблизно 8 400 кілометрів кубічних.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!