Ми мешкаємо в будинку № 10 на вул. Н. Кобринської, що у Надвірній, більше сорока років. До сьогодні у ньому немає водостічних труб, вікна на сходових майданчиках прогнили, в одному під`їзді на першому поверсі відсутні перила (вони лежать на підлозі). Пробували пофарбувати вікна власним коштом, але фарба до них вже не чіпляється. Будинок – без підвальних приміщень.
Сьогодні сплачуємо за обслуговування будинку за тарифами, затвердженими Надвірнянською міською радою від 26 червня 2008 р. № 1688-XXV/2008. Однак, у Надвірній і досі не переглянуті тарифи у відповідності до Постанови від травня 2009 р. № 529.
Складається враження, що КП «Надвірнянський житловик» – організація зі збору плати за ненадані послуги, яка і не думає виконувати роботи якісно і повністю.
Плата за вивезення сміття встановлена із 1 кв.м житлової площі, а чому б не від кількості жильців, які утворюють це сміття? У Надвірній існує практика оплати за вивезення сміття з приватного сектора за твердими тарифами помісячно з подвір’я, не враховуючи площу подвір’я. До того ж листом Державної інспекції з контролю за цінами в Івано-Франківській області № 17/1807-В від 23 листопада 2007 р. запропоновано ЖЕКу переглянути норми за кількістю відходів.
Плата за освітлення сходових кліток і майданчиків встановлена за 1 кв. м., а не з кількості дверей, які виходять на майданчик. Яке відношення має площа квартири до освітлення сходових майданчиків? У тариф включена і вартість матеріалів, але за весь час існування будинку ніяких ремонтних робіт з освітлення громадських місць не проводили. Потреба у них є, бо електропроводка, патрони і вимикачі старі і нам доводиться часто замінювати електролампи. До речі, плату за освітлення місць громадського обслуговування нараховують за «хитрим» тарифом – при перерахунку з кіловат/годин на площу тарифна плата різко зростає. У 2008 р. за 599 кВт/ год. жильцям нараховано 879,4 грн., а для КП «Надвірнянський житловик» це коштувало всього 121,6 грн.; у 2009-му – за 1891 кВт/год. жильцям нараховано 1639,1 грн., а для КП – 383,87 грн.; у 2010 р. за 1294 кВт/год. відповідно 1242,24 грн. та 262,68 грн. Таким чином, КП «Надвірнянський житловик» майже у 7,2; 4,2 і 4,7 рази, відповідно, заробляє на продажі електроенергії разом з ПДВ при розрахунках за формулою – (0,45 + К/Р) * 1,1 * 1,2.
Як і при ЖЕКу, так і при КП «Надвірнянський житловик» ми сплачуємо за поточний ремонт будинків і підготовку до зими. Не розуміємо, що це за послуги? Яка підготовка до зими, коли біля вхідних дверей не зроблені відкоси, вікна у під`їздах склять самі жильці?! Чи не варто цій службі повернути невідпрацьовані гроші жителям, як це зробили у 2008-му згідно з листом Державної інспекції з контролю за цінами Івано-Франківської області № 17/1807-В від 23 листопада 2007 р.? Тоді, у 2008-му в одному з під’їздів встановили металеві двері і лавку біля під’їзду, а вартість виконаних робіт включили в тарифну плату. Роботи ж проводили за рахунок коштів капремонту.
Виникають сумніви щодо правильності встановлення величини інших складових квартирної плати, які начальник КП «Надвірнянський житловик» виправдовує тим, що «це незначна сума за рік і про що може бути мова».
Аналогічне становище і з тарифами за обслуговування систем водопостачання та водовідведення. Розводка труб в усіх квартирах однакова і ніякого стосунку до житлової площі не має. І, взагалі, не зрозуміло, що то за обслуговування. Частина жильців замінила металеві труби на металопластикові і ніякими послугами з обслуговування не користується. Чи не доцільніше було б долучити обслуговування до тарифу за 1 куб. м. використаної води, обґрунтувавши його? За обслуговування димовентиляційних каналів плату нараховують із житлової площі також!?
Хочемо залишити за собою право платити за послуги, які не мають стабільного характеру, тільки після їх виконання. Наприклад, як це зробили з оплатою за встановлення дверей – комп’ютерна техніка дозволяє виконати це оперативно.
Михайло НАДВЕРНЮК, Сергій НАДВЕРНЮК, Микола КОВАЛЬЧУК, Роман КОМАРЯНСЬКИЙ, Володимир ЦИБУЛЯ, Марія РУДАК,
жителі будинку № 10 на вул. Кобринської м. Надвірна.
Усього 21 підпис.
Коментар керівництва Надвірнянської міської ради
У Надвірній послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунального сектору надає КП «Надвірнянський житловик». Застосовує при цьому тарифи, розраховані згідно з Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 р. № 560 та затверджені рішенням міської ради від 29 червня 2008 р. №1688-ХХV/2008 «Про тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій». Дане рішення визначає і перелік послуг із обслуговування будинків та прибудинкових територій, зобов’язує надавача послуг застосовувати тариф по кожному будинку окремо залежно від кількісних показників фактичного надання послуг із урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій.
Щодо будинку № 10 на вул. Кобринської, то послуга з поточного ремонту будинку у 2009 р. надана Вашому будинку двічі – у червні-серпні 2009 р. (відповідно була нарахована в липні та вересні 2009 року), що підтверджують акти виконаних робіт і нараховані суми з розрахунку 0,33 грн. на 1 кв. м. загальної площі квартир. За інші місяці впродовж 2009 і 2010 років плату за надану послугу не нараховували.
Оплата освітлення місць загального користування. Згідно з рішенням міської ради від 30 жовтня 2008 р. № 1862-ХХVІІІ/2008 затверджено тариф за освітлення місць загального користування (без заміни лампочок) для нарахування щомісячно по кожному будинку окремо в залежності від фактичного обсягу споживання електроенергії за формулою: (0,0045+К/Р)* 1,1*1,2, де 0,045 – базовий тариф без ПДВ і рентабельності, грн/кв.м; К – обсяг спожитої електроенергії побудинково без ПДВ, грн.; Р – загальна площа квартир будинку, кв.м; 1,1 – рентабельність 10%; 1,2 – ПДВ 20%.
Тому при визначенні річної суми оплати за вказану послугу вона трансформується наступним чином: (0,0045* 12+К/Р)* 1,1 * 1,2, де 12 – це кількість місяців у році. У наведеному Вами прикладі врахована тільки вартість електроенергії, згідно з показниками будинкового лічильника. Але жодним чином не враховані витрати на заробітну плату електромонтерів, нарахування обов’язкових податків і платежів, витрати на інвентар та матеріали.
З метою забезпечення безперебійної роботи системи внутрібудинкових мереж водопостачання та водовідведення багатоквартирних житлових будинків послугу з обслуговування внутрібудинкових мереж надає КП «Надвірнаводоканал» згідно з рішенням міської ради від 29 травня 2008 р. № 1601-ХХІV/2008. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 р. № 560 та Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. № 529 дана послуга стосується до послуг з обслуговування будинків та прибудинкових територій, а тому нараховують її з розрахунку за 1 кв. м загальної площі квартир. Дану послугу вилучили з переліку послуг, які надає КП «Надвірнянський житловик».
У КП «Надвірнаводоканал» працює окрема бригада з обслуговування таких систем і відповідно за надані послуги нараховують оплату в розмірі 0,15 грн. з 1 кв.м. загальної площі квартир. Згідно з Порядком формування тарифу з утримання будинків та прибудинкових територій, витрати на обслуговування будинку і прибудинкових територій потрібно пропорційно розподілити між власниками та квартиронаймачами багатоквартирного будинку згідно із займаною площею, тобто з розрахунку на 1 кв. м. Жоден нормативно-правовий акт у сфері житлово-комунального господарства не передбачає розрахунку тарифу за надані послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, виходячи з «кількості дверей, що виходять на майданчик» або протяжності внутрібудинкових мереж у квартирі.
Щодо виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. № 529 «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій» повідомляємо, що тарифи, які діють зараз, розраховані відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 р. № 560 і до цього часу їх не змінювали.
При перегляді тарифів на обслуговування будинків та прибудинкових територій розрахунок тарифів проведуть згідно з Постановою КМУ від 20 травня 2009 р. № 529 з обов’язковим проведенням побудинкових громадських слухань, оскільки згадана Постанова визначає методику розрахунку тарифів, але не відміняє раніше встановлених, тобто не має зворотної дії. За результатами громадських слухань перелік послуг по кожному будинку може бути зменшений за умови одержання у строк до 30 днів із дати проведення громадських слухань, оформленого письмово, рішення власників квартир про забезпечення надання послуг, запропонований перелік яких зменшено.
“Керівництво міської ради” це хто? Люди коли звертаються, то під зверненням підпис ставлять, а відповідь безуособлена. Цікаво а якби працівники міської ради платили за освітлення прибудинкової території з своєї кишені вони теж би платили від площі своїх кабінетів?
Ця стаття не “думка народу”, а піар однієї особи. І Роман Комарянський відповість за сфабриковані підписи під нею в суді !
1. )) Дійсно ніхто не осмілився підписати цей коментар. Бо, як зрозуміло, він мав бути фаховим. Фахові коментарі підписує фахівець-автор (це так має бути). А якщо написано навпаки, то й авторство має відповідати матеріалові.
2. І, до речі, тариф, розрахований згідно з постановою, що втратила чинність, взагалі не є таким, що має право на життя. Тут навіть коментувати нІчого. Не кажучи вже про все інше. Адже з набранням чинності у червні 2009 року постановою № 529 постанова № 560 втратила чинність (пункт 2 постанови № 529)