22 квітня 2011, 11:22 | Рубрика: Економіка
Версія для друку
959 переглядів
Позитивна тенденція розвитку зеленого туризму в регіоні-проведення професіографічної екскурсії в м. Яремче до СПД Марії Михайлюк.
Сфера туризму на сьогодні є однією з процвітаючих галузей малого і середнього бізнесу. На таких фахівців існує значний попит. Не дивлячись на те, що даний вид надання послуг є актуальним лише в певні пори року, кількість туристичних фірм у нашому районі постійно збільшується. З кожним днем зростає кількість бажаючих оволодіти професією, яка пов’язана з туристичним бізнесом. Зараз в області функціонують 546 приватних садиб. Особливо динамічно набув розвитку сільський зелений туризм, складовими якого є сільська місцевість, сільське життя, історико-культурна спадщина та можливість реалізації послуг. Для вирішення цієї проблеми та з метою популяризації, підвищення престижу серед молоді робітничих професій, що користуються попитом на ринку праці, служба зайнятості продовжує активно співпрацювати із загальноосвітніми закладами району та організовує відповідну профорієнтаційну роботу серед учнів шкіл шляхом проведення групових і масових заходів.

Учні Бистрицької ЗОШ під час екскурсії в Яремчанському пансіонаті «Первоцвіт»
Саме з ініціативи Надвірнянського районного центру зайнятості 19 квітня ц. р. для 10-класників Бистрицької ЗОШ І-ІІІ ст. організували та провели професіографічну екскурсію до приватного пансіонату «Первоцвіт», що належить родині Михайлюків у м. Яремче. Приватний підприємець Марія Михайлюк ознайомила з історією створення комплексу, його структурою та діяльністю і специфікою роботи працівників. Цей заклад розпочав свою діяльність ще з грудня 1998 року. «Саме життя підказало, що замало одного корпусу, адже приїжджають із різних куточків люди, які хочуть добре провести дозвілля, оздоровитися і відпочити» – вела бесіду власниця садиби Марія Володимирівна. Думка наштовхнула на надання клієнтам ширшого спектру послуг. Тому на території садиби розпочали проектувати житлові корпуси, котеджі з номерами «люкс», двох, трьохосібних номерів, площадками для машин, будівництвом та обладнанням терас, майданчиків.
Школярі змогли детальніше ознайомитися з територією, готельними номерами, приміщеннями, в яких є два конференц-зали. Зацікавила і робота персоналу – офіціантів, кухарів, робітників будівельних професій.
Розвиток туризму, у т. ч. сільського зеленого туризму, гостро потребує кваліфікованих кадрів робітничих професій, зокрема, кухарів, офіціантів, барменів, перукарів, адміністраторів, які працюють у сфері обслуговування та відпочинкових закладах. Тому проведення професіографічної екскурсії для учнів Бистрицької школи – важливий крок до вирішення проблеми працевлаштування і розвитку зеленого туризму в їхньому селі.
Ганна ДУТЧАК,
начальник відділу активної підтримки безробітних Надвірнянського районного центру зайнятості.