8 квітня 2011, 11:36 | Рубрика: Влада, Економіка, Новини
Версія для друку
873 переглядів
Вагомою причиною для зустрічі представників районної виконавчої влади та її структурних підрозділів з керівниками чотирьох ветеранських організацій Надвірнянщини послужив лист останніх до керівництва РДА з метою розв`язання нагальних соціально-побутових питань.
До учасників зустрічі звернулася заступник голови РДА Богдана Ковалюк, зауваживши, що такі спілкування стали вже традиційними і сприяють кращому взаєморозумінню та тіснішій співпраці місцевої влади з громадськими організаціями у вирішенні їхніх проблем. До цього спонукає й аналогічна зустріч в області, яка відбулася у рамках виконання Указу Президента України «Про 66-ту річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні». Тому, звісно, більшість порушених питань стосувалася ветеранів Другої світової війни, чию районну організацію очолює нині новий голова Микола Забачинський.
За координацією в. о. начальника відділу внутрішньої політики РДА Володимира Івасика ділову й довірливу розмову спрямували, зокрема, у русло виконання Закону «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту». На запитання Миколи Забачинського, а також голів ще трьох ветеранських організацій Романа Комарянського (райвідділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів), Романа Лесюка (райасоціація учасників бойових дій) та Анатолія Бичковського (райорганізація Української спілки ветеранів Афганістану) кваліфіковано і доступно відповідали начальники фінансового управління РДА і Пенсійного фонду в районі Михайло Обідняк та Ігор Пацак, державний нотаріус Світлана Шушкевич, головний лікар центральної райлікарні та його заступник Ярослав Ісопенко та Емілія Сем`янів, начальник юридичного відділу апарату РДА Олексій Госедло, головні спеціалісти районних управлінь праці та соціального захисту населення та юстиції Тетяна Леочко й Уляна Яворська.
Ветерани Надвірнянщини не задоволені медичним обслуговуванням, зокрема, у частині забезпечення безкоштовними ліками стаціонарних хворих. Таку ситуацію адміністрація ЦРЛ не спростувала, а ще серйозніше наголосила: так, ліки подорожчали, а коштів – поменшало. Скажімо, цьогорічний бюджет ЦРЛ менший на 4 млн. грн. Тому тут стараються безкоштовно допомогти інвалідам війни (серед учасників бойових дій). А якщо збільшити видатки на медикаментозне забезпечення, як пропонують у листі ветерани, то це спричинить зменшення коштів на енергоносії, заробітну плату, переконливо резюмував очільник районної медичної галузі. Щоб зняти напругу, керівникам чотирьох ветеранських організацій району запропоновано в кожному конкретному випадку звертатися в адміністрацію ЦРЛ і тільки таким чином знедоленим ветеранам намагатимуться сприяти у безкоштовному стаціонарному лікуванні.
А тим часом керівники ветеранських організацій спільно з головним лікарем ЦРЛ зорганізували відповідні листи керівникам провідних підприємств краю з проханням проспонсорувати облаштування палат для ветеранів ВВв, закріпивши їх за кожним відділом райлікарні. Також вирішено рекомендувати головам районних ради і держадміністрації збільшити фінансування на безкоштовні медикаменти для учасників бойових дій.
Мала б вичерпатися проблема з боргами перед ТзОВ «Струмок» (за опалення) ветеранських організацій. Принаймні, присутні відчули підтримку у цьому з боку районної виконавчої влади.
Під час зустрічі порушили проблему й конкретної людини – учасника бойових дій пнівчанина Михайла Бойчука, який уже більше півдесятка літ перебуває на …позачерговій черзі з підключення телефону. Чимало часу присвятили обговоренню організаційних питань райорганізації ветеранів ВВв, про що інформував Микола Забачинський.
Попри деякі перипетії сьогодення ветерани Надвірнянщини, відчуваючи дієву підтримку влади, займають вагоме місце в структурі громадських організацій району.
Леся ДУТЧАК
«Народна Воля»