Газета по-надвірнянськи
 

Тарифи на воду: громада сказала своє слово

8 квітня 2011, 11:32 | Рубрика: Влада, Економіка, Новини Версія для друку Версія для друку 904 переглядів

Позавчора, 6 квітня ц. р., у клубі «Нафтовик» НГВУ «Надвірнанафтогаз» громадські слухання про коригування тарифів на послуги водопостачання та водовідведення у Надвірній продовжили свою роботу. (Перші відбулися 23 березня, «Народна Воля» № 33-35 від 25 березня ц. р.).

Нагадаємо, що проведення цих громадських слухань ініційоване 16 березня ц. р. депутатами постійних депутатських комісій з питань житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення і з питань бюджету та економіч­ного розвитку і керівниками депутатських фракцій Надвірнянської міської ради, про що «Народна Воля» повідомила 18 березня ц. р.

Перед зареєстрованими 119-ма учасниками слухань звітувала громадська робоча комісія під орудою Лариси Клебан, яка перевіряла розрахунки тарифів на водопостачання, водовідведення та обслуговування внутрішньобудинкових мереж холодного водопостачання та водовідведення. Семеро членів комісії (Ходаковська О. В., Дем`янів І. В., Ємчук Б. Д., Яськевич П. Л., Комарянський Р. В., Йосепчук Я. В., Клебан Л. А.) перевірили роботу КП «Надвірнаводоканал», економічно-фінансові показники цього підприємства – цех водозабірних споруд (підйоми № 1 та № 2), цех очисних споруд, а також стан розрахунків із ВАТ «Наф­тохімік Прикарпаття». Так, у розрізі фінансово-економічної діяльності, комісія констатувала: торішній дохід під­при­ємства – 5584 тис. грн.; витрати – 6153 тис. грн.; результатом діяльності за 2010 р. є збитки в сумі 569 тис. грн. Виробничі витрати складають близько 34% при нормативі 24,7% (в основному через пориви і відсутність обліку); 1200 точок не мають лічильників. Тарифи на водопостачання та водовідведення, розраховані згідно з Постановою КМУ № 959 від 12 травня 2006 р. у розмірі 6,18 грн. (без ПДВ) на водопостачання та 4,69 грн. (без ПДВ) на водовідведення, є правильними, відзначено у звіті. Левову част­ку в собівартості складає заробітна плата з нарахуваннями (60%), розрахована згідно з галузевою угодою. Підпри­ємство вживає заходів із зменшення витрат на зарплатню і на сьогодні всі працівники отримують меншу зарплату, ніж це передбачено галузевою угодою, на 58-60%. Заробітна плата працівників діль­ниці аварійно-відбудовних робіт, транспортного цеху, во­дозабору та очисних споруд, слюсарів-сантехніків аварійно-відбудовних робіт, транспортного цеху, водозабору та очисних споруд, контролерів – невелика. До ад­мінперсоналу (12 осіб) та 10 осіб цехового і лінійного персоналу з обсягу робіт є зауваження.

За результатами роботи комісії напрацьовано п`ять рекомендацій. З метою зменшення втрат депутатам місь­кої ради на сесії рекомендовано прийняти постанову про обов`язковий облік води й установку лічильників для всіх об`єктів водопостачання, від`єднати всі несанкціоновані врізки до мереж водопостачання. Зменшити затрати паливно-мастильних матеріа­лів та ефективно використовувати автотранспорт. Депутатам міськради щорічно виділяти суми коштів на заміну аварійних водогонів та залучати кошти субвенції держбюджету на ці цілі. Міській раді у газеті «Народна Воля» роз`яснити жителям міста про перелік робіт та формування тарифів на обслуговування внутрішньобудинкових мереж водопостачання і водовідведення. Згідно з вказівками Президента України, що тарифи на комунальні послуги повинні бути уніфіковані на всій території України, КП «Надвірнаводоканал» опти­мі­зувати рівень заробітних плат і кількість працівників на підприємстві. Вивільнені кошти спрямувати на здешевлення тарифів із водо­постачання та водовідведення. Недостатню суму дотувати за рахунок коштів міського бю­джету та субвенцій районного бюджету.

Роман Комарянський акцентував увагу на зверненні до НКРЕ з приводу непідвищення цін на електроенергію. Сесія міськради його вже в цю установу направила, про що поінформував секретар місь­кої ради Тарас Пекарський. Олена Ходаковська наголосила на необ­хідності розрахунків з обслуговування внутрішньобудинкових мереж для кожного будинку.

На шквал запитань учасників громадських слухань відповідали і перший заступник міського голови Олег Йосипенко, і начальник КП «Надвірнаводоканал» Василь Литвинюк, які, зокрема, повідомили, що на капремонт водогонів і т. д. міська влада цьогоріч виділила 250 тис. грн., а також те, що кількість води у стоках, а вони, як дослідила комісія, втричі перевищують кількість реалізованої води, оскільки туди попадають ливневі води й дощі, не впливає на тарифи для жителів.

У свою чергу «водоканалівці» поділилися з присутніми своїми труднощами, в яких доводиться трудитися їм за мізерну платню, що вже давно не встигає за ростом цін.

На голосування винесли питання-аргумент: підстав для підвищення тарифів на воду немає. «За» висловились 85 учасників громадських слухань, «проти» – 34.

Як зауважив опісля голова Громадської ради при РДА Тарас Олендій, це – перші громадські слухання, в яких громада Надвірної проявила свою свідомість, взявши в них активну участь, на відміну від попередніх. І до цього її примушує саме життя.

Та чи прислухається до надвірнян депутатський корпус? Питання – не з когорти риторичних…

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!